Ako

Začnite so správcom súborov X-plore pre Android

Vážna správa súborov v systéme Android je vždy trochu problematická. Najmä ak chcete tiež získať prístup k zdieľaným súborom a priečinkom kdekoľvek v sieti. Našťastie existuje aplikácia X-plore File Manager, ktorá umožňuje všetko a ešte viac v oblasti správy súborov.

Po inštalácii Správcu súborov X-plore môžete začať. Aplikácia je v zásade bezplatná, ale môžete - ak sa vám to páči všetko - venovať darom, aby ste motivovali výrobcu k ďalšiemu zlepšovaniu softvéru. Hlavné okno Správcu súborov X-plore je rozdelené na dva panely. V strede je prípad oddelený stĺpcom funkcií. Venujte pozornosť smeru šípky v hornej časti tohto stĺpca: označuje „smer práce“. Inými slovami: ak táto šípka smeruje sprava doľava, znamená to, že ak neskôr vykonáte akciu kopírovania, súbory alebo priečinky sa prenesú sprava do otvoreného priečinka vľavo. Šípka teda vždy ukazuje na cieľový priečinok.

Sieťové priečinky

Začíname s najzrejmejšou aplikáciou aplikácie: prístupom k zdieľaným sieťovým priečinkom, napríklad na vašom NAS. V tomto príklade zvolíme ľavý panel ako cieľový priečinok a pravý ako zdroj. V prípade potreby klepnite na šípku v hornej časti stredného stĺpca, aby smeroval sprava doľava. Ak chcete pridať zdieľanie v sieti, najskôr niekoľkokrát klepnite Hore (stredný stĺpec), kým sa v štruktúre priečinkov nebudete môcť vrátiť späť.

Potom klepnite na panel vpravo Šou a prepnúť LAN v. Potom klepnite na LAN a potom ďalej Pridať servera potom znova Pridať server do. Vyplňte požadované informácie vrátane názvu, ktorý chcete zdieľať, IP adresu akcie, prípadne cestu, plus meno a heslo spojené s akciou. Určite prepnite ďalej SMB2 v tom je rýchlejší a hlavne bezpečnejší ako starožitný SMB1.

Ešte rýchlejší SMB3 bohužiaľ nie je podporovaný. Netuší, či ide o obmedzenie systému Android alebo aplikácie. Ak je posledný, môžeme sa v budúcej verzii znova objaviť. Klepnite na ULOŽIŤ na uloženie údajov. Hneď ako sa zobrazí výzva na uloženie hesla do vyhľadávača Google, klepnite samozrejme na NIE ĎAKUJEM. Google nemusí o vás vedieť všetko! Vaše zdieľanie je teraz k dispozícii.

Možnosť skenovania

Vo vyššie uvedenom spôsobe prirodzene predpokladáme, že z hľadiska správy práv a cesty poznáte svoje vlastné NAS alebo zdieľané priečinky servera. Ak to tak skutočne nie je, namiesto dopredu by ste išli o krok skôr Pridať server aj na Skenovať môže klepnúť. Po chvíli uvidíte zoznam so všetkými dostupnými servermi v sieti. Klepnite na nájdenú kópiu a potom zadajte používateľské meno a heslo príslušného servera (ktorým bude často NAS). Tieto prihlasovacie údaje znova neprenášajte spoločnosti Google.

Vytvorte priečinok

Nech ste už šli akýmkoľvek spôsobom, teraz môžete na svojom NAS alebo serveri používať zdieľané priečinky, akoby to boli lokálne priečinky. Prejdite napríklad do miestneho priečinka na ľavom paneli Stiahnuť ▼ (nájdete pod / storage / emulované / 0, s čím sme tiež neprišli, ale je to štruktúra Androidu). Vytvorte test mapy v priečinku Stiahnuť. Ak to chcete urobiť, musíte najskôr nastaviť ako cieľ ľavý panel; urobíte to klepnutím na šípku v hornej časti stĺpca v strede. V otvorenom priečinku Stiahnutie klepnite na Nová mapa v strednom stĺpci (Poznámka: smer šípky nad stredným stĺpcom sa mení automaticky!). Klepnite na názov priečinka a klepnite na Ok. Potom klepnutím na začiarknutie za novovytvoreným priečinkom ho vyberte.

Kopírovať

Teraz ideme kopírovať súbor z jedného z našich zdieľaní NAS. Ak to chcete urobiť, klepnite na predtým pridaný server na paneli vpravo (cieľová šípka znova automaticky zmení smer) a vyhľadajte priečinok s testovacím súborom, ktorý chcete preniesť. Zvážte napríklad niekoľko fotografií. Ak chcete vybrať viac súborov naraz, kliknite na začiarknutie za názvami súborov. Teraz ste pripravení kopírovať. Potom tiež klepnite na Kópia v strednom stĺpci. V dialógovom okne, ktoré sa otvorí, klepnite na Ok. Ak chcete presunúť vybratý súbor (alebo súbory a priečinky), povoľte túto možnosť Hýbte sa v. Malo by však byť zrejmé, že zdrojové súbory sa potom odstránia z vášho zdieľania v sieti.

Využite úložný priestor

Misia splnená: všetky vybrané fotografie boli skopírované do lokálneho priečinka v našom tablete. Ak chcete vedieť, koľko miesta v úložisku je ešte voľné, klepnite najskôr na test v stĺpci vľavo (alebo do iného priečinka, ak ste predtým dali svojmu testovaciemu priečinku iný názov. Ak tak neurobíte, výpočet sa vykoná na posledný použitý priečinok, a to je priečinok NAS, z ktorého boli súbory prenesené (takže opäť dávajte pozor na smer šípky) Môže to byť zábava, ale aj veľmi dlhá práca, ak je vo vašom zdieľanom priečinku veľa (pod) priečinkov a súborov. Kliknite na Prehľad disku. Po krátkom čakaní môžete v ľavom stĺpci prehľadne graficky zobraziť, ktoré súbory zaberajú. Graf môžete mierne potiahnuť doprava a dole, aby ste videli aj nadradené priečinky a obsah. Alebo niekoľkokrát klepnite na tlačidlo späť (šípka smerujúca doľava <- vľavo hore v ľavom stĺpci) na oddialenie. Ak chcete graf zavrieť, klepnite na krížik vľavo dole.

Zipsovanie

Ak chcete súbory zip, najskôr ich vyberte. Okrem toho najskôr prehľadáte zdrojový priečinok, v ktorom sa nachádzajú súbory, ktoré sa majú komprimovať, a na druhom paneli vyberiete cieľový priečinok. V zdrojovom priečinku vyberte súbory alebo priečinok, ktorý chcete komprimovať, a klepnite na Vytvorte ZIP. Opäť môžete kliknutím označiť, či chcete vymazať pôvodné súbory a (alebo) priečinky Hýbte sa (v skutočnosti je to druh možnosti „skopírovať do ZIP“). Ak chcete svoj ZIP chrániť heslom, klepnite na zámok za názvom súboru v dialógovom okne pred vami. Klepnite na Ok spustiť zipsovanie. V závislosti od veľkosti výberu zdroja (a rýchlosti vášho zariadenia s Androidom) bude zip trvať viac alebo menej času. Nezabúdajte tiež, že tieto typy pracovných miest vyžadujú veľa energie, ak pracujú dlhšie; v prípade potreby majte preto nabíjačku po ruke. Mimochodom, súbory sa najskôr skopírujú a potom skomprimujú!

Rozbaľte a zdieľajte priečinky

Rozopnutie je otázkou ťuknutia na zips. Teraz uvidíte podpriečinok obsahujúci všetky zazipované súbory. Ak chcete prípad skutočne „rozbaliť“ „definitívne“, skopírujete tento priečinok (vlastne obsah zipu, ktorý je integrovaný v štruktúre priečinkov) do iného priečinka. Vo zvyšku má X-plore všetky druhy užitočných funkcií. Napríklad zabudovaný prehliadač súborov a tiež WiFi server. Z tohto dôvodu je dôležité najskôr nastaviť heslo pre vytvárané WiFi pripojenie.

Vykonáte to klepnutím na tlačidlo s tromi vertikálne umiestnenými bodkami v pravom hornom rohu obrazovky. Klepnite na nastavenie, posuňte sa nadol a potom klepnite na Možnosti zdieľania cez WiFi. Zadajte heslo nižšie heslo. Ak chcete hrať bezpečne, môžete si tiež zvoliť túto možnosť Prístup iba na čítanie zapnúť. Potom sa pomocou tlačidla Android späť vráťte do hlavného okna a v strednom stĺpci klepnite na WiFi server. Napríklad pripojte počítač k sieti Wi-Fi nastavenej v zariadení so systémom Android.

Z tohto dôvodu je dôležité najskôr zistiť IP adresu vášho zariadenia Android, ktorú nájdete v zozname (Android) nastavenie nižšie Systém a O tablete. Spustite prehliadač na počítači (a uistite sa, že počítač aj zariadenie so systémom Android sú pripojené k rovnakej sieti) a prejdite na adresu IP zariadenia so systémom Android a potom :1111 (predvolený port, ktorý X-plore používa pre túto službu), alebo napríklad: 192.168.1.170:1111. Teraz uvidíte pekné webové rozhranie, kde môžete robiť svoje. Ach áno: táto možnosť si vyžaduje malý dar vo výške 3 EUR, ale za to niečo dostanete!