Ako

Tip Google: Takto vyhľadávate na základe obrázkov

Nebude pre vás tajomstvom, že môžete vyhľadávať obrázky na stránkach Google. Vedeli ste však tiež, že Google nedávno pridal funkciu, ktorá vám umožňuje vyhľadávať obrázky (namiesto pre)? Rozdiel? Namiesto zadávania textu nahráte obrázok, aby Google mohol vyhľadávať podobné obrázky online.

Podvod

Možno by vás zaujímalo, na čo je takáto funkcia dobrá, ale existuje nespočetné množstvo príkladov, kde môžete použiť reverzné vyhľadávanie obrázkov.

Pomysli na ten jeden obrázok, ktorý si kedysi vybral z internetu, a zmenil jeho veľkosť, z čoho vlastne chceš veľkú verziu. Nahrajte obrázok na web a okamžite nájdete všetky obrázky s rovnakým obsahom, teda pravdepodobne aj tie väčšie.

Táto funkcia môže navyše veľmi pomôcť pri odhaľovaní podvodov. Predstavte si, že sa s niekým rozprávate a zaujíma vás, či je táto osoba tým, o kom hovorí, že je. Potom jednoducho nahráte profilovú fotografiu na Google a uvidíte, kde inde sa obrázok zobrazuje. Potom uvidíte dosť skoro, či je to legitímne alebo nie.

Môžete ľahko vyhľadať obrázky a zistiť, či je niekto tým, za koho sa považuje.

Vyhľadajte obrázky

Vyhľadávanie obrázkov je naozaj jednoduché, ale Google to aj tak trochu skryl. Ak chcete túto funkciu použiť, prejdite na stránku, ktorú ste vždy používali na vyhľadávanie obrázkov, http://images.google.com.

Namiesto okamžitého zadávania textu kliknite na ikonu fotoaparátu vedľa vyhľadávacieho tlačidla. Potom sa zobrazí vyskakovacie okno, do ktorého môžete vložiť adresu URL obrázka. Môžete však tiež kliknúť na Nahrajte obrázok, potom môžete nahrať obrázok z pevného disku jeho prehľadaním alebo presunutím do tohto okna.

Keď teraz kliknete na tlačidlo vyhľadávania (zväčšovacie sklo), zobrazia sa všetky podobné výsledky. Pretože funguje úžasne presne, uvidíte niekoľko výsledkov, ktoré sa nezhodujú s obrázkom, ktorý ste nahrali. Bohužiaľ zatiaľ nie je možné priradiť vyhľadávaniu špeciálne parametre, aby ste mohli vyhľadávať konkrétnejšie, ale vyhľadávanie môžete samozrejme filtrovať obvyklým spôsobom.

Vyhľadávanie je otázkou nahrania obrázka a kliknutia na tlačidlo vyhľadávania.