Novinky

Stiahnite si aktualizáciu Windows 10 Spring Creators Update

Najnovšia aktualizácia systému Windows 10 je pripravená. Spoločnosť Microsoft sprístupnila aktualizáciu Spring Creators Update. Používatelia systému Windows 10, ktorí si nastavili počítač pre Insider Previews, si už môžu aktualizáciu stiahnuť.

Inovácie

Používatelia si všimnú najmä to, že niektoré malé časti rozhrania Windows 10 boli upravené. Napríklad bol vylepšený kontrast a boli pridané a rozšírené nové priehľadné fólie v takzvanom Fluent Design. Okrem toho teraz Centrum akcií dostalo nové rozloženie a pozadie je v súlade so zvolenou témou.

Časová os

Najpozoruhodnejšia nová funkcia Timeline bola oznámená počas vývoja Fall Creators Update, ale do finálneho vydania sa nikdy nedostala. V tejto jarnej aktualizácii pre autorov je konečne dokončená funkcia časovej osi. Táto funkcia bola oproti testovacím verziám zostavenia Windows 10 výrazne vylepšená. Uľahčuje to hľadanie a úplnejší prehľad o celej časovej osi získate kliknutím na odkaz Zobraziť všetkých x aktivít, kde číslo na x označuje počet ďalších aktivít.

Nový spôsob zobrazovania upozornení

Na obrazovke s upozorneniami môžete teraz použiť tlačidlo Vymazať všetky upozornenia odstrániť riadok s upozorneniami naraz. Ďalej môžete teraz zdieľať obsah priamo z Centra akcií s ostatnými zariadeniami v tejto oblasti. To sa deje prostredníctvom možnosti Zdieľať v bezprostrednej blízkosti. Takto môžete ľahko zdieľať súbory napríklad so smartfónom, inteligentnou televíziou alebo iným zariadením, ktoré je v rovnakej sieti.

V predchádzajúcej verzii Windows 10 sa táto funkcia stále volala Quiet Time, ale teraz sa premenovala na Koncentračná pomoc. V tejto sekcii teraz môžete určiť, medzi ktorými časmi nechcete dostávať správy alebo vás rušiť iné upozornenia. Môžete si nastaviť kompletný rozvrh a určiť, pri ktorej ďalšej činnosti v počítači nechcete byť rušený, napríklad pri hraní hier.

Stručný prehľad noviniek Spring Creators Update

- Aktualizovaný Story Remix v aplikácii Fotky: okamžité nahrávanie a sťahovanie klipov v cloude

- Pridajte ďalšie kontakty do aplikácie Ľudia na paneli úloh

- Ľahko zdieľajte súbory s okolitými zariadeniami cez Bluetooth a Wifi

- Podpora zobrazenia HDR vo videu

- Vylepšená funkcia časovej osi s funkciou vyhľadávania

- Väčšia kontrola nad zobrazovaním upozornení vrátane vytvárania časových plánov

Stiahnite si aktualizáciu Spring Creators Update

Aktualizácia vyjde oficiálne od 18. apríla, Windows 10 Insider dostane aktualizáciu automaticky jeden z týchto dní. Od 18. apríla môžete počítač aktualizovať dvoma spôsobmi: prostredníctvom služby Windows Update alebo stiahnutím samostatného inštalačného súboru. Posledná uvedená možnosť je zaujímavá, ak chcete preinštalovať počítač a okamžite mať prístup k aktualizácii Spring Creators Update. Pomocou nástroja Media Creation Tool potom môžete vytvoriť ISO súbor alebo USB kľúč, pomocou ktorého môžete zaviesť počítač a nainštalovať Windows 10 Spring Creators Update.