Ako

Streamujte hudbu z vášho Raspberry Pi

Ak ste šťastným majiteľom Raspberry Pi, môžete si v okamihu vytvoriť svoj vlastný streamovací audiosystém. Ukážeme vám, čo potrebujete, ako nainštalovať softvér Pi MusicBox, ako nakonfigurovať všetky jeho funkcie a ako ho ovládať.

01 Pi MusicBox

V predchádzajúcich dielňach Raspberry sme zvyčajne vykonali veľa inštalačných a konfiguračných prác samotného softvéru, ale na záver tejto série to uľahčíme. Wouter van Wijk vytvoril Pi MusicBox, ľahko použiteľnú verziu Raspbian, ktorá premení váš Raspberry Pi na streamovací hudobný prehrávač. Vaše Pi potom streamuje hudbu zo Spotify Premium, Google Music alebo SoundCloud a vy ju ovládate zo svojho smartphonu, tabletu alebo PC. Všetko, čo musíte urobiť, je nainštalovať obraz na SD kartu vášho Pi. Prečítajte si tiež: 15 alternatív k Raspberry Pi.

02 Stiahnuť obrázok

Stiahnite si obrázok Pi MusicBoxu, v polovici stránky je pod nadpisom odkaz Inštalácia. V čase písania tohto článku to bola verzia 0.5. Rozbaľte súbor ZIP, potom uvidíte súbor img a príručku. Súbor IMG má veľkosť 960 MB a hodí sa na 1 GB SD kartu. Vložte SD kartu do čítačky kariet vášho počítača. Stiahnite si program Win32 Disk Imager a spustite ho. Vzdať sa Zariadenie písmeno jednotky na SD karte a kliknutím na ikonu priečinka vyberte obrazový súbor. Kliknite dole Napíš na zapísanie obrázka na SD kartu.

03 Spustiť MusicBox

Vyberte pamäťovú kartu a zapojte ju do Pi, ktorú tiež pripojíte k sieti ethernetovým káblom. Ak chcete použiť WiFi alebo externé USB audio rozhranie, pred zavedením Pi ho zapojte do USB slotu. Potom pripojte napájací kábel, potom sa mini počítač na karte spustí. Po chvíli bude vaše Pi online a v prehliadači vo vašej miestnej sieti navštívte adresu //musicbox.local. Ak to nefunguje, prihláste sa do pi (používateľské meno koreň, heslo hudobná skrinka). Príkazom vyhľadajte adresu IP hostname -Ia zadajte túto adresu IP do prehľadávača vášho počítača alebo mobilného zariadenia.

Štandardný zvuk

Pi MusicBox podporuje štandardné zvukové rozhrania Pi. Analógový výstup neprodukuje taký dobrý zvuk, môžete ho však použiť na otestovanie nastavenia. Pi tiež podporuje zvuk cez výstup HDMI, ale potom potrebujete televízor alebo počítačový monitor so zvukom. Takže je to jasné: Pi nie je v skutočnosti vyrobené pre hudbu.

Externé zvukové rozhrania

Pre najlepší zvukový zážitok rozšírite svoje Pi o externé zvukové rozhranie. Existuje veľa zvukových kariet USB, ktoré podporuje Pi. Výber nájdete na stránke Embedded Linux Wiki. Ďalšou možnosťou je HifiBerry, dcérska karta pre Raspberry Pi revision 2, ktorú podporuje Pi MusicBox. K dispozícii je verzia s analógovým výstupom a jedna s konektorom S / PDIF.

04 Internetové rádio

Prostredníctvom tohto webového rozhrania môžete teraz ovládať Pi MusicBox z počítača, smartphonu alebo tabletu. Okamžite môžete počúvať internetové rozhlasové stanice a podcasty. Kliknite doľava Prechádzaťa potom ďalej Vyladiť alebo Žalozp pre internetové rádio alebo na Podcasty ak si chcete vypočuť podcast. Ďalej nájdete všetky druhy kategórií, napríklad pre hudobné žánre alebo predmety. Kliknutím na rozhlasovú stanicu alebo epizódu podcastu ho prehráte na svojom MusicBoxe. kliknite na späť pre návrat do predchádzajúceho priečinka.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found