Ako

Takto získate v Skype iné pozadie

S rastúcou popularitou aplikácií pre videohovory spoločnosť Microsoft pridala do desktopového klienta Skype niekoľko nových funkcií. Napríklad v najnovšej aktualizácii klasického programu Skype pre Windows a macOS existuje efekt webovej kamery na rozmazanie pozadia a na fingovanie iného prostredia pozadia.

Krok 1: Nastavenia

Výrobcovia softvéru pre aplikácie na videohovory sa snažia hromadne presvedčiť rôznymi druhmi nových funkcií. Napríklad v najnovšej verzii Skype pre Windows, macOS a Linux je možné prispôsobiť pozadie. Túto verziu si môžete stiahnuť alebo aktualizovať tu. Ak ste si predtým stiahli Skype z Microsoft Store, funkcia na pozadí nebude k dispozícii. Venujte teda pozornosť tomu, ktorú verziu programu Skype používate. Rozostrenie pozadia je podobné efektu bokeh. Celé pozadie je rozmazané, aby ostatní nemali jasný obraz o vašom interiéri. Všetko sa rozmazáva, okrem toho pred kamerou. Spustite program Skype pre Windows alebo Skype pre macOS a kliknutím na ikonu ponuky, ktorá je tromi malými bodkami, prejdite na stránku nastavenie ísť.

Krok 2: Rozostrenie pozadia

V týchto nastaveniach vyberiete súčasť Audio a video. Tu môžete zvoliť možnosť Rozmazať pozadie pre všetky hovory prepínač. V niektorých verziách máte efekt pozadia Rozmazať Vyberám. Ak už máte videohovor, môžete túto možnosť aktivovať aj bez toho, aby ste prešli na nastavenia. Kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu videa a otvorí sa náhľad webovej kamery. V tomto malom okne s ukážkou môžete aktivovať rozmazanie.

Krok 3: Falošné pozadie

Namiesto rozmazania pozadia môžete tiež prispôsobiť prostredie. Napríklad na Shutterstock si môžete stiahnuť zadarmo balíček päťdesiatich virtuálnych pozadí. A tí, ktorí radi cestujú, nájdu tapety salónikov, letísk alebo obľúbených destinácií zadarmo v The Points Guy. Späť v programe Skype prejdite na stránku nastavenie Včela Audio a video a použite tlačidlo plus na Vyberte efekt pozadia. V okne Pridať obrázok prejdite na požadovaný súbor s obrázkom. Pozadie sa automaticky aktualizuje pre konverzáciu, ktorú práve vediete. Takto môžete pripraviť rôzne podklady. Ak chcete odstrániť nahrané pozadie, kliknite na biely krížik v pravom hornom rohu obrázkov.