Ako

Na čo slúži priečinok Windows.old?

Možno ste sa s tým stretli na pevnom disku, v priečinku s názvom Windows.old. Po otvorení nájdete všetky druhy priečinkov a súborov, vďaka ktorým sa budete cítiť ako dôležitý priečinok. Čo však vlastne tento priečinok je, a čo je dôležitejšie, môžete a môžete ho vymazať?

Nie každý, kto má vo svojom počítači Windows, nenájde tento priečinok. Je to priečinok, ktorý sa vytvorí pri aktualizácii systému Windows na novšiu verziu (máme na mysli hlavné aktualizácie, napríklad z Windows 8 na Windows 10). Spoločnosť Microsoft by chcela ponúknuť používateľom možnosť vrátiť sa k predchádzajúcej verzii systému Windows, ak sa im nová verzia nepáči, alebo, ako sa to stalo nie tak dávno, existujú problémy s novou verziou systému Windows, čo spôsobí prechod na nižšiu verziu jediná možnosť je. Z tohto dôvodu sú všetky súbory z predchádzajúcej inštalácie systému Windows uložené v priečinku Windows.old, ktorý priamo vysvetľuje názov tohto priečinka.

Môžete odstrániť Windows.old?

Keď uvidíte tento priečinok na pevnom disku, všimnete si tiež, že jeho veľkosť je dosť veľká, v niektorých prípadoch dokonca viac ako 10 gigabajtov. Vieme si predstaviť, že by ste chceli, aby tento priečinok zmizol z vášho pevného disku. Môžete ho však bez problémov vymazať? To je možné, ale nie je to naozaj potrebné, pretože Microsoft tento priečinok po mesiaci vymaže, ak bude všetko v poriadku. Ak nie, môžete ho samozrejme odstrániť aj manuálne. Nerobíte to však tak, že na ňu kliknete a stlačíte kláves Delete, pretože priečinok je chránený proti vymazaniu. Môžete zmeniť povolenia pre priečinok, ale je oveľa jednoduchšie spustiť Vyčistenie disku v systéme Windows a označiť začiarknutie vedľa položky Predchádzajúce inštalácie systému Windows. Po vykonaní tejto operácie bude priečinok Windows.old preč. Uvedomte si, že to znamená, že vykonanie downgrade už nie je ľahké.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found