Preskúmanie

20 aplikácií, ktoré sa treba naučiť

Nič také užitočné ako aplikácie, od ktorých sa naozaj niečo učíte. Od učenia sa jazyka alebo objavovania základov programovania až po precvičovanie pamäti alebo naučenie sa robiť prácu. Oddelíme pšenicu od pliev a ponúkneme vám dvadsať aplikácií, ktoré sa skutočne oplatia.

1 Busuu (iOS + Android)

Cena: Zadarmo (+ nákupy v aplikácii)

Talian, Nemec, Japonec, Rus alebo Arab? Cez busuu sa môžete naučiť dvanásť rôznych jazykov. Po krátkom teste aplikácia vie, na ktorej úrovni sa môžete dostať. Najväčšou výhodou busuu je, že lekcie sú veľmi krátke, a tak to nebude nuda. Zakaždým, keď musíte čakať päť minút, môžete trochu zacvičiť. Variácia je tiež plus: existujú cvičenia pre slovnú zásobu, dialóg a gramatiku. A obsahuje kvízy, pomocou ktorých si môžete otestovať všetky získané vedomosti.

2 Duolingo (iOS + Android)

Cena: Zadarmo (+ nákupy v aplikácii)

Jednou z najobľúbenejších aplikácií na výučbu jazykov je nepochybne Duolingo. Úspechom tejto aplikácie je vysoká úroveň hrania. Pomocou aplikácie Duolingo si môžete obohatiť slovnú zásobu, vylepšiť gramatiku alebo si dokonca denne precvičiť výslovnosť - príjemným a hravým spôsobom. Z angličtiny môžete ísť do španielčiny, francúzštiny, nemčiny, taliančiny, portugalčiny, švédčiny, turečtiny atď. Aplikácia neustále ukazuje váš pokrok a ukazuje vám, ako sa môžete zlepšovať. Je to trochu návykové ...

3. pondelok (iOS + Android)

Cena: Zadarmo (+ nákupy v aplikácii)

Veľkou výhodou Mondly je, že môžete začať ako holandčina ako zdrojový jazyk. Okrem toho máte k dispozícii viac ako tridsať jazykov. Okrem najpopulárnejších európskych jazykov sa môžete naučiť napríklad aj vietnamčinu, juhoafrický alebo japonský jazyk. Cviky sú príjemné a rozmanité. Je dokonca možné organizovať súťaže s priateľmi.

4 kvíz (iOS + Android)

Cena: Zadarmo (+ nákupy v aplikácii)

Existuje niekoľko slov, ktoré si naozaj nepamätáte? Vďaka Quizletu môžete ľahko vytvárať kartičky, aby ste si precvičili každú stratenú chvíľu: vo vlaku, v čakárni u lekára alebo cez obednú prestávku. Vďaka metóde adaptívneho učenia začínate jednoduchými otázkami. Keď to zvládnete, zakaždým to bude o niečo ťažšie. Za zmienku tiež stojí, že je možné stiahnuť si aj súbory vytvorené inými používateľmi Quizletu.

5 tandemov (iOS + Android)

Cena: Zadarmo (+ nákupy v aplikácii)

Tandem je trochu menej známy, ale stojí za zmienku. Koniec koncov, bude vám pridelený jazykový kamarát na základe vašich vlastných záujmov. Nie virtuálny, ale niekto z mäsa a kostí. Možno aj niekto na druhom konci sveta. Nezabudnite, že na nájdenie ideálneho zhody potrebujete niekoľko dní trpezlivosti. Potom môžete posielať správy alebo dokonca videorozhovor.

6 Udacity (iOS + Android)

Cena: Zadarmo (+ nákupy v aplikácii)

Ak hľadáte aplikáciu, ktorá obsahuje rôzne online kurzy, Udacity je pre vás tým pravým miestom. Dôraz je kladený na STEM: veda, technológia, inžinierstvo a matematika. Kurzy sú rozmanité: od HTML a CSS po strojové učenie, vývoj aplikácií a užívateľské skúsenosti (UX). Každá lekcia je k dispozícii v angličtine. Výhodou je, že si môžete stiahnuť svoj obsah, aby ste ho mohli používať offline.

7 Kobylka (Android)

Cena: Zadarmo (+ nákupy v aplikácii)

Chcete sa naučiť hravo kódovať? Potom potrebujete kobylku. Plus je, že musíte hlavne experimentovať s Grasshopperom. Žiadna nudná teória, stačí začať. Postupne sa naučíte nové kódy Javascript. Od prvej lekcie. Začínate na „základoch“, potom prejdete na lekcie „animácie“ I a II. Aplikácia navyše vyzerá veľmi úhľadne. Tiež užitočné: v aplikácii sú zabudované tréningové plány. Môžete si zvoliť, či budete trénovať denne, každý druhý deň alebo dvakrát týždenne. Zábavné a dokonca trochu návykové.

8 Mimo: Learn to Code (iOS)

Cena: Zadarmo (+ nákupy v aplikácii)

Pri prvom otvorení Mimo musíte označiť, čo sa chcete naučiť: vytvoriť aplikáciu, vytvoriť web, vyvinúť hru alebo sa naučiť hackovať. Aplikácia potom za vás zmapuje celý proces. Možnosti sú veľmi rozsiahle; od Java a Ruby po Swift, C #, Python, CSS atď. Okamžite uvidíte, koľko času potrebujete na hodinu. Upozorňujeme, že niektoré kurzy trvajú niekoľko hodín. Našťastie sú vždy rozdelené na kúsky veľké ako sústo.

9 SoloLearn (iOS + Android)

Cena: Zadarmo (+ nákupy v aplikácii)

SoloLearn je tiež taká komplexná aplikácia. C ++, SQL, PHP, Python 3, Java, ... pomenujete to. Začiatočníci môžu začať od základov, trochu pokročilí používatelia môžu začať s „výzvami kódovania“. K dispozícii je dokonca aj „kódové ihrisko“, kde môžete testovať a komentovať výtvory ostatných používateľov. Počet hodín je veľmi rozsiahly, čo je veľkým plusom.

10 Box Island (iOS + Android)

Cena: iOS zadarmo, Android 0,59 € (+ nákupy v aplikácii)

Chceš tiež naučiť svoje deti programovať? Potom je ideálny ostrov Box Island. Vzdelávacia aplikácia je vhodná pre chlapcov a dievčatá od 6 rokov a je k dispozícii v troch stupňoch obtiažnosti. Vaše dieťa sa naučí rozdeľovať príkazy na kroky, rozpoznávať vzory a vytvárať slučky. Cvičenia navyše stimulujú logické myslenie zábavnou a hravou formou.

Copyright projectwriteasmile.com 2021