Ako

Bezpečné skryté prehliadanie pomocou TOR v iOS

Nie vždy každý musí vedieť, odkiaľ pochádzate, alebo ktoré stránky ste navštívili. Okrem toho existuje aj niečo ako „tmavý web“, ku ktorému je prístup iba prostredníctvom špeciálneho prehliadača TOR. Aplikácia Onion Browser pre iOS si za vás uvedomí všetko, čo sa týka ochrany súkromia a temného webu.

Cibuľový prehliadač pre iOS je prehliadač určený pre každého, kto sa stará o svoje súkromie. A bezpečnosť. Bezplatná aplikácia využíva sieť TOR, čo znemožňuje sledovanie používateľov surfovania. Navyše je nastavený tak, aby nefungovali všetky možné rizikové doplnky z webu. Uvidíte teda, že pomerne málo webov vyzerá trochu okresane. To je cena, ktorú platíte za ochranu súkromia. Javascripty a podobne vytvárajú riziká v tejto oblasti, a preto nepracujú alebo nepracujú správne. Okrem toho je prehliadanie prostredníctvom tohto prehľadávača zjavne o niečo pomalšie ako obvykle. Nie je to spôsobené samotnou aplikáciou, ale základnou sieťou. To znamená, že pre priemerného človeka nejde o prehliadač, ktorý každý deň používate na všetky svoje dobrodružstvá na webe. Ale taký, ktorý sa môže hodiť napríklad aj na dovolenke. Napríklad ak sa - napriek všetkým múdrym radám - stále niekde pripojíte k verejnému hotspotu a chcete zabrániť zlomyseľnej osobe v čítaní ďalej.

Používanie prehliadača Onion Browser je hračka; funguje to ako každý iný prehliadač. Klepnite na adresu v paneli s adresou a choďte. Tu môžete tiež zadať hľadaný výraz. Používa sa DuckDuckGo, vyhľadávací nástroj, ktorý vo veľkej miere využíva ďalšie vyhľadávacie nástroje a zhromažďuje výsledky. Má tiež svojho vlastného vyhľadávacieho robota, ktorý spolu dáva vynikajúci použiteľný celok. Najdôležitejšou vlastnosťou však je, že vyhľadávanie tu je úplne anonymné. Spoločnosť Google & co nemôže sledovať vaše správanie pri hľadaní a prepojiť ho napríklad s vašou adresou IP. Vždy príjemná myšlienka.

Tmavý web

Potom existuje aj táto záhadná temná sieť. To nie je prístupné cez bežný prehliadač, ale je to prístupné cez sieť TOR. Niektoré z webov na tmavom webe sú jednoducho určené pre každého, komu záleží na súkromí viac ako na ostatných. Bohužiaľ tam nájdete aj veľa „biedy“. Takto si môžete bez námahy objednať tvrdé drogy, nový kalašnikov alebo darcovský orgán. Odporúčame vám, aby ste sa nezaoberali takýmito kriminálnymi webmi a tiež sa zdržiavali fór s temnejšími témami. Keby len preto, že sa do siete infiltrovala aj polícia a podobne. Objednanie tabletky len pre zábavu potom môže mať nepríjemné následky. Bez ohľadu na to, na vstup do tmavého webu, je najlepšie použiť niektorú zo štandardných záložiek v prehliadači cibule. Stačí kliknúť na panel s adresou a použiť tam jednu zo záložiek. Temné webové stránky môžete vyhľadávať aj pomocou DuckDuckGo. Je zrejmé, že tu nebudeme poskytovať úplnú príručku pre takéto nezákonnejšie činnosti. Podľa nášho názoru je Onion Browser obzvlášť zaujímavý kvôli zvýšenému súkromiu, ktoré ponúka. To sa hodí na dovolenke, ale aj doma alebo v práci, ak navštívite stránky, ktorým napríklad úplne nedôverujete. Ak chcete byť mimoriadne opatrní, okrem tohto prehľadávača používajte aj server VPN.