Ako

Nainštalujte si Windows 10. októbra 2020 aktualizáciu teraz

Microsoft pre vás pripravil aktualizáciu Windows 10. októbra 2020 a je možné ju nainštalovať dvoma spôsobmi. Môžete počkať, až bude aktualizácia pripravená automaticky, ale možnosťou je aj manuálna aktualizácia vášho počítača. Vysvetlíme vám, ako a povieme vám, čo je nové.

Aktualizácie systému Windows vždy zahŕňajú zavedenie. To znamená, že aktualizácia nie je každému ponúkaná súčasne, čiastočne preto, aby sa uľavilo serverom spoločnosti Microsoft. Keď príde čas, automaticky dostanete správu. Alebo choď na Nastavenia / Aktualizácia a zabezpečenie / Windows Update a kliknite na Hľadajú sa aktualizácie.

Aktualizáciu spoznáte podľa čísla verzie: 20H2. Je pravdepodobné, že aktualizácia vo vašom počítači ešte nie je týmto spôsobom k dispozícii. V takom prípade je vaším ďalším krokom nástroj na aktualizáciu spoločnosti Microsoft. Stiahnite si Windows 10 Update Assistant kliknutím tu Teraz aktualizovať kliknúť. Potom si do svojho počítača stiahnete súbor .exe.

Na tej istej stránke nájdete aj takzvaný nástroj na tvorbu médií. Použite ho, ak chcete vykonať čistú inštaláciu systému Windows 10. Pomocou tohto programu môžete nainštalovať najnovšiu verziu systému Windows 10 z USB kľúča. Skratky v jazykovej lište sa teraz líšia podľa používateľov, predtým sme písali o tomto prispôsobenom paneli úloh.

Pre tento článok to však neurobíme. Tip skôr, ako budete pokračovať: urobte si zálohu dôležitých súborov. V zásade sa vaše súbory zachovajú počas procesu aktualizácie. Ale predpokladajme, že sa niečo pokazí, vždy ich máš po ruke.

Aktualizujte Windows 10 manuálne

Štart Windows10Upgrade9252.exe a kliknite na Upraviť teraz. Po krátkej kontrole systémových požiadaviek bude program pokračovať sám. Najskôr sa aktualizácia stiahne a potom sa vykoná. Medzitým je počítač stále použiteľný. Tento proces môže chvíľu trvať, v našom prípade asi hodinu. Nakoniec kliknite Reštartuj teraz.

Čo je nové v aktualizácii Windows 10. októbra 2020

Čo všetko prináša aktualizácia z októbra 2020 pre Windows 10? Úpravy tentokrát nie sú veľmi prekvapujúce, pozrieme sa na dve najdôležitejšie novinky:

- Stará verzia prehliadača Edge bola natrvalo nahradená aktualizovanou verziou Edge, ktorá beží na rovnakom „prehľadávači“ ako Chrome. Jednou z výhod toho je, že mnoho rozšírení pre Chrome je k dispozícii aj pre Edge. Predtým sme vám poskytli krátku prehliadku prehliadača v troch videotvorbách:

Microsoft Edge: prispôsobenie domovskej stránky

Microsoft Edge: Vytváranie zbierok

Microsoft Edge: Prejdite nastavenia

V súvislosti s tým teraz nájdete otvorené karty v Edge, keď stlačíte Alt + Tab. Týmto spôsobom môžete rýchlo prepínať medzi otvorenými programami a webovými stránkami. Ak dávate prednosť starým spôsobom „alt-tabbing“ späť, usporiadajte to pomocou Nastavenia / Systém / Multitasking / Alt + Tab.

- Ponuka Štart bola obnovená. Rozloženie je známe, ale pretože ikony nainštalovaných programov majú teraz priehľadné pozadie, tvorí celá ponuka Štart tesnejší celok. Známe modré bloky sú preto minulosťou.

Nakoniec skúste prepnúť medzi svetlým a tmavým režimom systému Windows 10 v časti Nastavenia, Personalizácia, Farby. ponuka Štart je prehľadne sfarbená.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found