Ako

Nastavenie panela s obľúbenými položkami v Edge v systéme Windows 10

Panel s obľúbenými položkami sa predvolene nezobrazuje v prehliadači Edge systému Windows 10. Tento panel je však veľmi užitočný na rýchly prístup k pravidelne navštevovaným webovým stránkam. Tu vám ukážeme, ako zobraziť panel s obľúbenými položkami v Edge a ako si ho môžete prispôsobiť podľa svojich predstáv.

  • 20 doplnkov a rozšírení pre zabezpečený prehliadač 5. februára 2017 08:02
  • Tu je postup, ako nainštalovať rozšírenia v Edge 19. decembra 2016 7:12
  • Tu je postup, ako vypnúť webové upozornenia v Edge 29. novembra 2016 10:11

Panel s obľúbenými položkami bol pre mnohých ľudí užitočným prostriedkom na rýchlu navigáciu na obľúbené webové stránky bez otvorenia ponuky. Tento panel s obľúbenými položkami sa bohužiaľ predvolene nezobrazuje v prehliadači Edge systému Windows 10, ani nie je okamžite jasné, ako ho povoliť. Táto funkcia je v nastaveniach trochu skrytá.

Povoliť panel obľúbených položiek

Lištu obľúbených položiek je možné veľmi ľahko zapnúť, keď viete, kde nájdete túto možnosť.

Otvorte položku Ed a kliknite na ponuku s tromi bodkami v pravom hornom rohu. kliknite na nastavenie a hladaj hlavicku Obľúbené. stlač tlačidlo Zobraziť nastavenia obľúbených položiek a zapnite vypínač Zobraziť panel s nástrojmi Obľúbené On.

V rámci tohto nastavenia je tiež možnosť zobraziť iba ikony na paneli obľúbených položiek. To je užitočné, ak text nepotrebujete, pretože tak máte viac miesta pre svoje obľúbené položky.

Pridajte webové stránky na panel s obľúbenými položkami

Ak ste práve povolili panel s obľúbenými položkami, bude pravdepodobne prázdny, pokiaľ v priečinku už nie sú obľúbené položky importované z iného prehľadávača Panel s obľúbenými položkami skončiť.

Ak chcete pridať web do panela s obľúbenými položkami, stačí kliknúť na ikonu hviezdičky umiestnenú na pravej strane panela s adresou.

Vyberte vhodný názov webovej stránky, najlepšie iba jej názov. Niektoré webové stránky predvolene vytvárajú veľmi dlhý názov a popis. Môžete ho jednoducho nahradiť menom, ktoré vám viac vyhovuje.

V poli pod menom musíte určiť, kam chcete uložiť webovú stránku ako obľúbenú. Vyberte si tu Panel s obľúbenými položkami. Všetky webové stránky, ktoré sú uložené v tomto priečinku, sa zobrazujú na paneli s obľúbenými položkami.

Zobraziť iba ikony

Ako sme už povedali, v nastaveniach Edge môžete zvoliť, aby sa ikony zobrazovali iba na paneli s obľúbenými položkami. Takto je viac miesta, takže na paneli nástrojov môže byť viac ikon.

Môžete tiež zvoliť zobrazovanie textu. Popis, ktorý sa zobrazuje na paneli obľúbených položiek vedľa ikony, je text, ktorý ste si vybrali pri ukladaní ako meno. Preto je krátky a jasný názov mimoriadne užitočný.

Usporiadajte webové stránky

Webové stránky zobrazené na paneli s obľúbenými položkami môžete usporiadať ich presunutím.

Môžete tiež vytvoriť štruktúru priečinkov na paneli s obľúbenými položkami, aby ste mohli urobiť praktické rozdelenie. Pravým tlačidlom myši kliknite na panel s obľúbenými položkami a vyberte ikonu Vytvorte nový priečinok. Vyberte krátke a jasné meno.

Teraz môžete do tohto priečinka presunúť ikony, ktoré sa už nachádzajú na paneli s obľúbenými položkami, rovnako ako v prípade súborov v Prieskumníkovi.

Obľúbené položky, ktoré sú uložené v štruktúre priečinkov, majú vždy vedľa seba popis, aj keď ste zvolili zobrazovanie iba ikon. Takže iba obľúbené webové stránky, ktoré sú uložené v koreňovej časti panela s obľúbenými položkami, sa zobrazujú iba ako ikona.