Preskúmanie

Toto sú najlepšie aplikácie pre Windows 10

Microsoft Store nemá rovnaké množstvo aplikácií ako Obchod Google Play a Apple App Store, obsahuje však veľké množstvo užitočných aplikácií. Vyberáme najužitočnejšie aplikácie, ktoré by nemali chýbať vo vašom prostredí Windows 10. Toto sú najlepšie aplikácie pre Windows 10.

Tip 01: Inštalácia aplikácií

Microsoft Store otvoríte cez ponuku Štart: kliknite na Štart, napíšte Uložiť a kliknite na Microsoft Store. Obsah Microsoft Store je rozdelený do rôznych kategórií, ako napr Produktivita a Hry. Kliknutím na kartu otvoríte príslušnú kategóriu. Môžete tiež vyhľadať priamo konkrétnu aplikáciu. Vykonáte to pomocou vyhľadávacieho poľa v pravom hornom rohu okna. Pomocou tohto vyhľadávacieho poľa môžete tiež nájsť aplikácie, o ktorých hovoríme v tomto článku.

Nové verzie aplikácií sa pravidelne sťahujú automaticky. Môžete to urobiť aj manuálne. stlač tlačidlo Viac informácií a vyber si Súbory na stiahnutie a aktualizácie. Potom kliknite na Stiahnite si aktualizácie. Pre kompletný prehľad nainštalovaných aplikácií zvoľte Moja knižnica. Dostupné aplikácie sa zobrazujú na pravej strane okna. V ponuke vľavo môžete aplikácie triediť podľa úplného zobrazenia, ktoré aplikácie sú teraz nainštalované, ktoré už boli, ale už nie sú, ktoré aplikácie sú pripravené na inštaláciu a ktoré aplikácie boli nedávno stiahnuté alebo aktualizované. Ak chcete upraviť všeobecné nastavenia obchodu, kliknite na ikonu Viac informácií a vyberte si to nastavenie.

Tip 02: Správa zariadení

S Microsoft Store môžete „prepojiť“ až desať rôznych zariadení. Po dosiahnutí maxima už nemôžete sťahovať aplikácie a hry. Ak to chcete vyriešiť, odpojte iné zariadenie, aby sa opäť vytvoril priestor. Vyžiadajte si prehľad spárovaných zariadení a zistite, ktoré zariadenia sú momentálne pripojené. V Microsoft Store vyberte Viac informácií (tlačidlo v pravom hornom rohu okna, ktoré je rozpoznateľné podľa troch bodiek) a kliknite na ikonu nastavenie. Včela Povolenia offline kliknite na Spravujte svoje zariadenia. Otvorí sa nová stránka s prehľadom spárovaných zariadení.

Môžu to byť počítače, ale aj ďalšie zariadenia, napríklad telefóny. Je ich príliš veľa? Skontrolujte, ktoré zariadenia už nechcete prepojiť s Microsoft Store. kliknite na Odpojiť a potvrďte akciu. Teraz môžete pridať ďalšie zariadenie a znova sťahovať aplikácie a ďalší obsah.

Bez hesla

Ste jediným používateľom počítača? Potom môžete v obchode vypnúť požiadavku na heslo pri každom zakúpení položky v obchode. Vyberte si Viac informácií a nastavenie. Včela Prihlásiť Se kúpiť niečo, na čo položíte posúvač On Včela Chcem nakupovať bez hesla, aby som mohol rýchlejšie platiť. Nákup platených aplikácií je teraz plynulejší.

Pomocou aplikácie Ziggo Go môžete pridávať videá do zoznamu sledovaných a streamovať ich postupne

Tip 03: Ziggo Go

Aplikácia poskytovateľa sa predplatiteľom Ziggo oplatí. Aplikácia vám poskytuje prístup k obsahu vášho predplatného v systéme Windows 10. Myslite na živé televízne vysielanie, ale aj na ktorékoľvek série z príplatkového balíka. Aplikácia pri spustení skontroluje, v ktorej oblasti sa nachádzate. Pokiaľ je to v rámci Európskej únie, môžete si prezerať väčšinu obsahu. V našich testoch prebiehalo načítanie streamov s rôznym úspechom, po spustení však aplikácia funguje dobre. Aplikácia sleduje, čo ste sledovali, a ponúka obnovenie streamu od tohto bodu. Šikovnou možnosťou je možnosť pridať videá do zoznamu sledovaných, aby ste napríklad mohli rýchlo sledovať sériu. Prostredníctvom nastavení si môžete vytvoriť vlastný prehľad kanálov a zahrnúť kanály, ktoré pravidelne sledujete.

Tip 04: Netflix

Netflix vyvinul aj aplikáciu pre Windows 10. Príjemnou vecou na aplikácii je možnosť sťahovať obsah, aby ste mohli materiál sledovať neskôr (a bez pripojenia na internet), napríklad v lietadle. Prostredníctvom nastavení môžete určiť kvalitu videa a optimalizovať ju pre pripojenie, ktoré používate. Okrem toho povoľte túto možnosť Inteligentné sťahovanie in: Automaticky odstráni stiahnuté relácie, hneď ako ich sledujete, a ponechá priestor na nové stiahnutia. V prehľade tiež vidíte, koľko miesta zaberá obsah Netflixu.

Kliknite na kôš vedľa Odstrániť všetky stiahnuté súbory vyčistiť disk naraz. Kliknutím na tlačidlo vľavo hore zobrazíte prehľad všetkých kategórií s obsahom. nižšie Moje súbory na stiahnutie nájdete offline zbierku a možnosť Inteligentné sťahovanie rýchlo zapnúť a vypnúť. Aplikácia podporuje viac používateľských účtov, medzi ktorými môžete prepínať. Prostredníctvom tohto účtu si Netflix pamätá, kde ste skončili v inom zariadení (napríklad cez set-top box alebo telefón), takže od tohto bodu môžete pokračovať v sledovaní.

Koľko miesta

Zaujíma vás, koľko miesta na disku zaberá aplikácia? Otvorte okno nastavení systému Windows a prejdite na Aplikácie / Aplikácie a funkcie. Vyberte si správne pre Triediť podľa veľkosti. Teraz môžete vidieť, koľko miesta zaberá aplikácia. Poznámka: Zoznam obsahuje aj „klasické“ programy pre Windows, ktoré ste si nenainštalovali z obchodu.

Photoshop Express je tu pre všetky (jednoduché) úpravy, ktoré chcete na svojich fotografiách vykonať

Tip 05: Adobe Photoshop Express

Prichádzate do Photoshopu Express, aby ste vykonali jednoduché úpravy fotografií v užívateľsky príjemnom prostredí. S malým bratom známeho Photoshopu môžete rýchlo upravovať fotografie. To sa dá dosiahnuť aj použitím filtrov: tvorcovia zahrnuli 45 štandardných efektov, ktoré môžete použiť ako východiskový bod a upraviť ich sami. Program je vhodný aj na ďalšie jednoduché úpravy: myslite na úpravu proporcií fotografie a rotáciu šikmých fotografií. Aplikácia obsahuje aj niekoľko užitočných doplnkov, napríklad možnosť odstrániť z fotografií červené oči a poskytnúť existujúcim fotografiám nové rámiky.

Na naskenovaných analógových fotografiách môžete tiež retušovať škvrny, napríklad textílie. Aplikácia je pravidelne aktualizovaná. Podporované je veľké množstvo formátov súborov, vrátane súborov jpg, png a raw. Keď vytvoríte Adobe ID, získate prístup k ďalším funkciám a rozširujúcim balíkom. Fotografický materiál sa zobrazuje na pravej strane okna, k nastaveniam máte prístup prostredníctvom ponúk vľavo. Aplikácia funguje dobre aj na tablete v kombinácii s dotykovým ovládaním.

Tip 06: Microsoft To Do

Ak používate zoznamy úloh, program Microsoft To Do by nemal chýbať vo vašej zbierke aplikácií. Ak ste v minulosti používali program Wunderlist, môžete importovať existujúce úlohy do priečinka Úlohy. Aplikácia preberá vzhľad a štýl systému Windows a podporuje aj temnú tému. Aplikácia To Do okrem zoznamov, ktoré si sami vytvoríte, podporuje aj „inteligentné zoznamy“. Tieto zoznamy sa dynamicky zostavujú a zobrazujú napríklad úlohy, ktoré ste označili ako dôležité, alebo úlohy, ktoré ste predtým naplánovali. To Do podporuje zdieľané zoznamy, v ktorých môžete priradiť úlohy ostatným. Tento zoznam je tiež predvolene zobrazený. Ak chcete čisté pracovné prostredie a nepoužívate tieto možnosti, môžete zoznamy skryť prostredníctvom okna nastavení.

Ešte pohodlnejšie je automaticky skryť prázdne zoznamy. Posuvník nastavte na On Včela Automaticky skryť prázdne inteligentné zoznamy. Aplikácia ponúka podporu pre viac účtov, aby ste si napríklad mohli viesť obchodné a osobné zoznamy a každý si ich mohol umiestniť pod svojim vlastným účtom. Aplikácia To Do synchronizuje úlohy s inými zariadeniami tak, aby boli dostupné všade.

WhatsApp Dekstop závisí od vášho telefónu: musí byť zapnutý

Tip 07: WhatsApp Desktop

Aplikáciu WhatsApp nemusíte používať iba v telefóne, môžete tiež odosielať a prijímať správy prostredníctvom počítača. Používame na to WhatsApp Desktop. Po inštalácii prepojte aplikáciu s telefónom. Aplikácia zobrazuje QR kód, ktorý naskenujete pomocou telefónu. WhatsApp Desktop závisí od vášho telefónu, čo tiež znamená, že počas používania aplikácie musí byť telefón zapnutý. Prostredníctvom aplikácie pre počítač môžete prijímané médiá (napríklad fotografie, videá a zvuk) ukladať priamo do počítača. Okno nastavení umožňuje prístup k obmedzenému množstvu nastavení, ktoré nájdete aj v telefóne, napríklad prístup k zoznamom blokovaných kontaktov a prispôsobenie pozadia okna konverzácie.

Tip 08: WiFi analyzátor

Ak chcete získať viac informácií o stave a zdraví bezdrôtovej siete, je analyzátor Matt Hafner WiFi Analyzer cenným doplnkom vašej zbierky aplikácií. Aplikácia sa prvýkrát opýta, v ktorej oblasti sa nachádzate, aby sa zohľadnili miestne obmedzenia (napríklad použité kanály). Aplikácia sa skladá z kariet, z ktorých Analýza najužitočnejšie je: tu môžete vidieť silu signálu na wifi kanál. Na základe toho zistite, ktoré ďalšie siete môžu „kolidovať“ s vašou vlastnou sieťou, a môžete implementovať optimalizácie. Napríklad zmenou vlastného kanálu na iný, aby ste mali menšie „problémy“ z iných sietí. Na karte Siete môžete vidieť ďalšie siete vo vašej oblasti.

Tip 09: Váš telefón

Nemusíte inštalovať niekoľko aplikácií, v najnovších verziách systému Windows 10 sú už štandardom. Dobrým príkladom je aplikácia Váš telefón. Táto aplikácia sa pripája priamo k vášmu telefónu a poskytuje prístup k textovým správam, fotografiám a upozorneniam z telefónu z počítača so systémom Windows. Ak používate telefón s Androidom, aplikácia umožňuje prístup k väčšiemu počtu zdrojov ako z iPhone (z dôvodu obmedzení od spoločnosti Apple). Fotografie môžete použiť priamo v počítači z telefónu s Androidom ich presunutím do miestneho počítača. Je škoda, že tvorcovia predviedli maximálne 25 fotografií, pretože v praxi rýchlo pocítite potrebu vrátiť sa v čase. Prepojenie s telefónnymi upozorneniami je užitočné: hneď ako aplikácia vygeneruje upozornenie, zobrazí sa aj v systéme Windows.

Tip 10: TuneIn Radio

Aplikácia TuneIn Radio vám umožňuje prístup k približne 100 000 rozhlasovým staniciam doma i v zahraničí. Skrz Prechádzať získate prehľad o rôznych kategóriách. K dispozícii je niekoľko tematických kanálov, ako napr Hudba, Šport a Novinky. Okrem výberu podľa témy môžete zvoliť aj rozhlasové stanice podľa vašej aktuálnej polohy. V závislosti od vašich posluchových návykov ponúka TuneIn Radio porovnateľné kanály. Súčasťou zbierky sú aj podcasty.

Iba z obchodu

Aplikácie v obchode Microsoft Store sú nepretržite monitorované a do obchodu ich nezahŕňajú, kým nespĺňajú rôzne kvalitatívne požiadavky. Toto je rozdiel od iného softvéru, ktorý si môžete v praxi stiahnuť z rôznych zdrojov. Ak pracujete iba s aplikáciami z Microsoft Storu alebo ak chcete mať väčšiu kontrolu nad tým, ktoré programy sú nainštalované (napríklad ak nastavujete počítač pre svoje deti), môžete v systéme Windows nastaviť iba inštaláciu aplikácií z Microsoft Storu. Ostatné aplikácie sú blokované.

Otvorte okno nastavení systému Windows (kláves Windows + I) a prejdite na Aplikácie / Aplikácie a funkcie. V okne vpravo vyberte príslušnú možnosť Vyberte, kam chcete sťahovať aplikácie pred Iba Microsoft Store. Môžete si tiež zvoliť prechodný formulár, kde vás systém Windows „upozorní“ hneď, ako bude k dispozícii aplikácia Microsoft Store, ak sa chystáte nainštalovať klasický program. Potom vyberte možnosť Kdekoľvek, ale dajte mi vedieť, či existuje podobná aplikácia v obchode Microsoft Store.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found