Ako

Nainštalujte Flash na smartphone alebo tablet s Androidom

Spoločnosť Adobe možno ukončila podporu programu Flash v systéme Android Jelly Bean a novších verziách, ale mnoho webov ho stále používa. Tu vám ukážeme, ako problém obísť a stále pridávať Flash do Androidu, vrátane Android Lollipop.

Pre ľudí, ktorí používajú smartphone alebo tablet Jelly Bean, KitKat alebo Lollipop a ktorí chcú mať možnosť používať obsah vo formáte Flash, ako sú online hry a video, je veľkým problémom prerušenie podpory formátu Flash pre Android.

Zatiaľ čo weboví vývojári pomaly prechádzajú na HTML5, nie sme presvedčení, že používatelia sú zatiaľ skutočne pripravení na svet bez Flash. Ak máte Nexus 7, Nexus 10 alebo akýkoľvek iný smartphone alebo tablet so systémom Android Jelly Bean, KitKat alebo Lollipop, možno ste si už teraz všimli, že by ste chceli, aby zariadenie slúžilo na veľa vecí - sledovanie online videí a hranie hier. hry - jednoducho nefungujú. V mnohých prípadoch sú k dispozícii aplikácie, ktoré pridávajú funkcionalitu, ale naozaj si chcete nainštalovať samostatnú aplikáciu pre každý web alebo službu Flash, ktoré používate? Alebo si znova zapnete svoj starý zaprášený počítač, len aby ste si mohli pozrieť epizódu svojej obľúbenej série? Nie je to pohodlné.

Nechceme ani len myslieť na problém s Flashom: chceme si v prehliadači robiť, čo chceme, keď chceme, bez toho, aby sme museli neustále prepínať medzi aplikáciami, aby sme našli fungujúce riešenie. Takéto veci by mali fungovať bez problémov.

Dobrá správa je - aj keď Android Jelly Bean, KitKat a Lollipop oficiálne nepodporujú Flash, je naozaj ľahké pridať podporu Flash do operačného systému. Tu ukážeme niekoľko jednoduchých vylepšení, ktoré vám umožňujú používať televíziu, online video a hry Flash na zariadeniach Google Nexus 10 alebo iných tabletoch so systémom Android Jelly Bean alebo Android KitKat.

Pridajte blesk

Nasledujúce kroky vysvetľujú, ako pridať Adobe Flash do systému Android KitKat. Pamätajte, na našom Nexus 5 sa nám nedarilo pracovať s Android Lollipop - hoci sa súbor inštaluje, prehliadač Dolphin odmieta načítať webové stránky. Ak chcete mať možnosť sledovať video vo formáte Flash v aplikácii Lollipop, budete si musieť nainštalovať Puffin až do ďalšej obchádzky (pozri nižšie).

Prvým krokom pre pridanie Flash do Android KitKat je to nastavenie otvorte ponuku, prejdite nadol na Bezpečnosťa začiarknutím políčka povolíte inštaláciu aplikácií neznámeho pôvodu. Nezabudnite to vypnúť po postupe podľa nášho sprievodcu.

Ďalej budete potrebovať inštalačný súbor Flash, a to vďaka survivalland fóra xda-developers. Google však zablokoval sťahovanie z pôvodnej cesty, takže aby ste si uložili 50 stránok vlákien fóra, môžete si tu stiahnuť inštalačný program Flash pre Android KitKat. Poskytuje sa ako súbor na stiahnutie z Dropboxu, takže kliknutím naň súbor uložíte do priečinka Dropbox alebo ho stiahnete do telefónu alebo tabletu so systémom Android KitKat. Rozhodli sme sa pre druhú možnosť.

Potiahnite nadol panel s upozorneniami v hornej časti obrazovky a klepnite na upozornenie, že bol súbor Flash Player stiahnutý. V okne, ktoré sa zobrazí, stlačte Inštalácia, a potom hotový.

Ak chcete povoliť prehrávanie Flash v súprave Android KitKat, potrebujete prehliadač Dolphin - bezplatne dostupný v službe Google Play. Po stiahnutí a nainštalovaní ho otvorte nastavenie skontrolujte ponuku prehliadača Delfín Jetpack je zapnutá, prejdite nadol a vyberte Webový obsah. V ďalšom okne vyhľadajte výraz Flash Player a uistite sa, že je nastavený ako Vždy zapnutý.

Flash teraz bude fungovať dobre v prehliadači Dolphin na vašom telefóne alebo tablete s Androidom KitKat.

Ak chcete do telefónu alebo tabletu so systémom Android KitKat neinštalovať nepodporovaný softvér, pokyny na spustenie prehliadača Puffin nájdete v nasledujúcej časti. Prípadne, ak je váš telefón alebo tablet spustený v aplikácii Jelly Bean, môžete sa posúvať nižšie nadol, kde nájdete pokyny, ako pridať podporu Flash.

Rýchla oprava: Pridajte Flash do Android Lollipop, KitKat a Jelly Bean

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako pridať Flash do systému Android, je inštalácia prehliadača Puffin. Puffin podporuje Flash, takže si stačí nainštalovať prehliadač z Google Play. Testovali sme Puffin v Androide Jelly Bean, KitKat a Lollipop.

Puffin nemusíte používať ako primárny prehliadač, ale možno sa vám čoskoro bude páčiť - nielenže je super rýchly, ale má aj niekoľko príjemných funkcií, ako napríklad virtuálny trackpad a gamepad, pomocou ktorých môžete klávesnici priradiť funkcie klávesnice. ovládacie prvky na obrazovke.

Existuje však niekoľko upozornení. Po prvé, podpora Flash v prehliadači je iba 14-denná skúšobná verzia. Ak ju chcete naďalej používať, budete si musieť kúpiť úplnú verziu aplikácie. Servery spoločnosti Puffin sú navyše umiestnené v USA, čo znamená, že existujú obmedzenia týkajúce sa určitého obsahu špecifického pre daný región. Odporúčame najskôr využiť bezplatnú skúšobnú verziu, aby ste zistili, či nespôsobuje problémy s obsahom, ktorý chcete pozerať.

Ak váš prehliadač Puffin nevyhovuje vašim potrebám, prečítajte si trochu komplikovanejšie, ale efektívnejšie riešenie pre pridanie Flash do systému Android.

Pridajte Flash do Android Jelly Bean

Krok 1. Ak chcete, aby Flash fungoval na vašom tablete Jelly Bean, budete si musieť stiahnuť množstvo bezplatných aplikácií, vrátane samotného prehrávača Flash Player. Pretože to však váš tablet nepodporuje, budete sa musieť poobzerať inde ako v Google Play. Vyhľadajte online „android flash player apk“ alebo navštívte toto vlákno fóra od vývojárov XDA, kde používateľ stempox ponúka odkaz na stiahnutie.

Krok 2. Pred inštaláciou aplikácie Flash Player musíte nastaviť Android, aby ste mohli inštalovať softvér neznámeho pôvodu (po inštalácii túto možnosť nezabudnite). Otvor to nastavenie menu, posuňte sa nadol a stlačte Bezpečnosť. Začiarknite políčko Neznáme zdroje. Povoliť inštaláciu aplikácií z iných zdrojov ako Obchod Play.

Krok 3. Teraz nájdite stiahnutý Flash Player a stlačte ho pre spustenie inštalácie. Ak vaše upozornenie na stiahnutie zmizlo, budete musieť na vyhľadanie súboru použiť bezplatnú aplikáciu na prehliadanie súborov, napríklad Správcu súborov Android, (nie je viditeľný v priečinku Stiahnuté súbory v systéme Android).

Krok 4. Ďalej potrebujete prehliadač, ktorý podporuje doplnok Flash Player, napríklad Mozilla Firefox. Stiahnite si Firefox z Google Play a otvorte prehliadač. Stlačte tri vodorovné pruhy v pravom hornom rohu okna prehliadača a vyberte nastavenie. nižšie Obsah, zvoliť Pluginy. Pre bezproblémovú prácu s Flash odporúčame používať Povolené možnosť namiesto Klepnutím prehráte možnosť.

Krok 5. V tomto okamihu môžete manipulovať s obsahom Flash vo vašom tablete v prehliadači Firefox na ľubovoľnej webovej stránke. Niektoré webové stránky však môžu rozpoznať, že používate mobilný prehliadač na zariadení Jelly Bean, a skryť obsah Flash. A s prehrávačom ITV Player sme mohli napríklad vo videách sledovať iba režim na výšku.

Phony je bezplatný doplnok Firefox, vďaka ktorému sa webové stránky domnievajú, že používate prehliadač pre stolné počítače. K doplnkom Firefoxu môžete pristupovať z domovskej obrazovky prehliadača alebo môžete Doplnky Vyberte z ponuky v pravom hornom rohu obrazovky a stlačte nákupný košík. Ak máte nainštalovanú aplikáciu Phony, stlačte ponuku vpravo hore a vyberte Falošné. Potom vyberte Desktop Firefox Ak ty Agent používateľa a stlačte Ok.