Ako

Linux Live USB Creator

Inštalácia systému Linux ako systému s dvojitým spustením je pre mnohých ľudí mostom príliš ďaleko. Linux Live USB Creator to oveľa uľahčuje. Program vás prevedie krok za krokom, ako získať distribúciu Linux Live na USB kľúči. Zavedením počítača z USB kľúča môžete okamžite začať s operačným systémom Linux bez toho, aby ste ohrozili inštaláciu systému Windows.

1. Linux Live USB Creator

Existuje niekoľko spôsobov, ako získať distribúciu Linuxu na USB kľúči, ale prístup Linux Live USB Creator je jedinečný. Program je v holandčine a ponúka vám slobodnú voľbu stiahnutia súboru ISO inštalačného CD (alebo DVD) sami, ale je to možné aj automaticky. Tu zvolíme druhú metódu. Linux Live USB Creator podporuje mnoho distribúcií Linuxu. Pre priemernú distribúciu Linuxu postačí 3 GB alebo 4 GB USB kľúč. Otvorené Štart / Počítač a skontrolujte písmeno jednotky na vašom USB kľúči. Poznámka: páčka je počas inštalácie systému Linux úplne vymazaná. Stiahnite a nainštalujte si Linux Live USB Creator. Vložte prázdny USB kľúč.

2. Vytvorte USB kľúč

Linux Live USB Creator pracuje v piatich krokoch. Vzdať sa Krok 1 písmeno jednotky vášho USB kľúča. Včela Krok 2 môžete označiť súbor ISO alebo si prečítať inštalačné CD z prehrávača CD / DVD. Vyberáme si toto Stiahnuť ▼ po ktorom sa zobrazí rozbaľovacia ponuka. Vyhľadajte požadovanú distribúciu systému Linux, napríklad Ubuntu, a potvrďte pomocou Automaticky. Linux Live USB Creator vyhľadá najrýchlejší server na stiahnutie a potom sa spýta, kam chcete uchovať súbor ISO ISO v Ubuntu. Vyberte jednoduché umiestnenie, napríklad plochu. Keď je páčka pripravená, môžete súbor iso manuálne odstrániť. Miesto teraz na Krok 4 znak začiarknutia skryť vytvorené súbory na kľúči usb, Naformátujte USB pomocou FAT32 Linux Live USB Creator a nakoniec o Povoliť zavádzanie systému Linux do systému Windows.

Linux Live USB Creator automaticky stiahne a nainštaluje požadovanú distribúciu Linuxu.

3. Naštartujte sa

S Povoliť zavádzanie systému Linux do systému Windows čoskoro nájdete priečinok na USB kľúči VirtualBox. Spustením súboru Virtualize_This_Key.exe tu môžete spustiť aj Ubuntu v systéme Windows. Teraz trpezlivo počkajte, kým nie je Ubuntu iso, a vytvorte USB kľúč Linux pomocou tlačidla na Krok 5.

Ak chcete zaviesť systém z USB kľúča, mal by váš počítač vidieť USB kľúč ako prvé bootovacie médium. Ak nie, systém Windows sa zavedie z pevného disku. Krátko po zapnutí počítača dostanete možnosť zvoliť si dočasné bootovacie médium, napríklad stlačením klávesov ESC, F8 alebo F2. Možno bude tiež potrebné upraviť nastavenia systému BIOS v počítači. K dispozícii je aj skratka, ktorá sa líši podľa značky a typu počítača. Potom hľadajte niečo, čo sa podobá Postupnosť zavádzania alebo Priorita spustenia a uistite sa, že usb je prvé pamäťové médium, ktoré je aktívne.

Linux Live USB Creator tiež inštaluje VirtualBox, takže môžete Linux používať aj priamo v systéme Windows.