Preskúmanie

15 užitočných offline aplikácií

Pri používaní nášho smartfónu sme si celkom zvykli, že sme neustále online. Nielen to, ale čoraz viac aplikácií vždy vyžaduje pripojenie na internet. Čo však v prípade, že na chvíľu prejdete do režimu offline? Našťastie stále existuje veľa offline aplikácií, s ktorými si môžete užívať.

Vedome offline

Aj keď vždy existuje šanca, že zrazu budete deň bez internetu, nepripravení, táto šanca nie je v dnešnej dobe príliš veľká. Ak dôjde k strate 4G, môžete kedykoľvek prepnúť na Wi-Fi alebo naopak. V tomto článku sa preto zameriame hlavne na situáciu, v ktorej vopred viete, že čoskoro budete bez internetu (napríklad v lietadle alebo vo vzdialenej krajine), aby ste mohli v súčasnosti pripravovať a sťahovať určité položky že ste stále spojení. Aplikácie, o ktorých diskutujeme, boli vybrané s ohľadom na podobné situácie. Pokiaľ nie je uvedené inak, všetky aplikácie sú určené pre Android a iOS a sú bezplatné.

1 Netflix

Ak musíme kopnúť do otvorených dverí, tak najlepšie hneď na začiatku. Tieto dvere však nie sú také otvorené, pretože stále existuje veľa ľudí, ktorí nevedia, že väčšinu sérií a filmov na serveri Netflix si môžete jednoducho stiahnuť do svojho smartfónu. Jednoducho prejdete na titul, ktorý chcete sledovať offline, a stlačte ikonu šípky nadol vedľa filmu alebo epizódy. Stiahnutý obsah sa zobrazí na karte K stiahnutiu. Ak idete do zahraničia, uistite sa, že skutočne zostanete offline, inak vám vaša poloha môže brániť v sledovaní stiahnutého obsahu.

2 Spotify

Čo platí pre Netflix, platí aj pre Spotify. Hudobná služba sa môže nazývať streamovacia služba, ale to neznamená, že si hudbu nemôžete vychutnať offline. Ak to chcete použiť, prejdite v aplikácii Spotify na obsah, ktorý chcete stiahnuť, napríklad zoznam skladieb alebo album. Na konci zoznamu môžete vidieť text Stiahnuť posúvač. Hneď ako ich skonvertujete, Spotify začne sťahovať skladby (pamätajte na svoj dátový balík!). Bez prihlásenia (online) v službe Spotify sa vaše skladby uložia na tridsať dní.

3 Waze

Pretože Waze sa vo veľkej miere spolieha na aktívnu komunitu používateľov, často sa predpokladá, že aplikáciu je možné používať, iba ak je pripojenie na internet. To sa samozrejme týka aj sociálnych funkcií, nie je to však potrebné. Waze nefunguje ako Google Maps, kde si musíte stiahnuť konkrétnu mapu, táto spoločnosť to robí o niečo efektívnejšie. Naplánujete si všetky trasy, po ktorých chcete ísť (alebo ísť), kým ste stále online, a Waze automaticky sprístupní tieto konkrétne trasy offline. Nevýhodou je samozrejme to, že sa nemôžete odchýliť od svojho harmonogramu.

4 TU WeGo

Ak hľadáte aplikáciu, ktorá vám umožní ľahko sťahovať kompletné mapy užívateľsky príjemným spôsobom, odporúčame TU WeGo. Aplikácia je úžasne jednoduchá: vyberiete si, ktorú krajinu sa chystáte navštíviť (samozrejme môže to byť aj Holandsko), a potom si stiahnete mapu. To zjavne zaberá veľa úložnej kapacity, ale na oplátku získate slobodu navigovať v stiahnutej mape bez hraníc, ak je vaša trasa trochu iná, ako ste pôvodne plánovali.

5 Mapa WiFi

Je fantastické, že existuje toľko aplikácií, ktoré vám môžu pomôcť s dôležitými dátami (alebo zábavou) bez internetu, ale bez ohľadu na to, ako dobre plánujete, samozrejme existuje možnosť, že musíte „mať“ online. Veľmi užitočná je aplikácia ako WiFi Map. Táto aplikácia nielenže ukazuje, kde nájsť body bezdrôtovej siete v blízkosti vašej aktuálnej polohy, ak sú chránené (a informácie sú zdieľané s aplikáciou), získate aj sieťové heslo, aby ste sa mohli rýchlo a ľahko prihlásiť. Pamätajte, neskúšajte bankovať prostredníctvom takéhoto spojenia!

6 YouTube

Donedávna nebolo možné sledovať videá na YouTube offline bez toho, aby ste robili všetky možné (zakázané) triky. V auguste 2018 však Google predstavil YouTube Premium (predtým YouTube Red) v Holandsku a Belgicku. S YouTube Premium môžete sledovať všetky videá na YouTube bez reklám a sťahovať ich na pozeranie offline (samozrejme, rovnako ako v prípade Netflixu, to zaberá veľa úložnej kapacity). Nie je to lacné, 16 eur mesačne, ale vďaka mesiacu bezplatnej skúšobnej verzie je to niečo, čo si môžete vyskúšať, ak idete na chvíľu do režimu offline.

7 vrecka

Je pravdepodobné, že okamihy, keď nemáte prístup na internet, sú presne tie chvíle, keď máte čas relaxovať a prečítať si pár vecí. Tu prichádza na rad Pocket, aj keď si to vyžaduje určitú prípravu. Ak narazíte na článok, ktorý si chcete prečítať, uložte ho pomocou tejto aplikácie a bude sprístupnený offline (vrátane obrázkov a dokonca aj videí). Ak budete mať čas (a teda aj keď ste offline), môžete tento obsah ľahko spotrebovať.

8 Počuteľné

Nemusíme vám hovoriť, že pre elektronické knihy internet nepotrebujete, práve to robí túto formu digitálneho čítania tak atraktívnou (a tiež dôvodom, že sme do tohto zoznamu nezahrnuli aplikácie pre elektronické knihy). . Na druhej strane sú audioknihy na vzostupe a takmer každá populárna kniha v angličtine, na ktorú si spomeniete, je k dispozícii ako audiokniha prostredníctvom služby Audible (služba Amazon). Aplikácia je zadarmo, za službu zaplatíte 14,95 eur mesačne (s bezplatným skúšobným mesiacom), za ktorú si môžete každý mesiac stiahnuť knihu. Tieto knihy môžete počúvať offline, aj keď predplatné zrušíte.

9 Rozprávka

Dalo by sa povedať, že Storytel je holandská verzia aplikácie Audible. Veľkým rozdielom v aplikácii Audible je, že okrem toho, že knihy o čítaní a zvuku sú v holandčine, získate neobmedzený prístup ku všetkému obsahu, ktorý stránka ponúka. Ako je to možné pri cenovke, ktorá je o 5 eur nižšia? Veľmi jednoduché: v spoločnosti Audible si kupujete audioknihu, v spoločnosti Storytel si kupujete prístup. Môžete počúvať neobmedzene offline, ale akonáhle zrušíte predplatné, stratíte tiež prístup ku knihám. Podľa nášho názoru ideálne, keď ste chvíľu offline, aj keď si samozrejme musíte vopred naplánovať, čo chcete počúvať.

10 podcastov

Všetky aplikácie, ktoré spomenieme v tomto článku, sú k dispozícii pre Android aj iOS, s výnimkou podcastov. Ak ste chvíľu bez internetu, nie je nič lepšie ako relaxovať, nasadiť si štuple do uší a vychutnať si poučný a / alebo zábavný podcast. Táto aplikácia je už vo vašom iPhone zabudovaná, konkrétne v aplikácii Podcasts. Pre Android odporúčame aplikáciu Pocket Casts. Je to jediná aplikácia v tomto článku, ktorá nie je zadarmo, ale je natoľko rozsiahla a príjemná, že akceptujeme cenovku 3,99 eur.

11 Prevodník a prevod jednotiek

Váš smartphone je samozrejme oveľa viac ako zdroj zábavy, aj keď ste offline. Sme zvyknutí na to, že môžeme prevádzať a prevádzať všetko online, čo znamená, že tieto vedomosti už nemáme k dispozícii. Koľko gramov múky je polievková lyžica? Čo je palec v centimetroch? Táto aplikácia (tiež pre iOS) vám umožňuje prevádzať a prevádzať desiatky týchto druhov vecí bez potreby internetu (s výnimkou meny, ktorá vyžaduje aktuálny výmenný kurz).

12 Kiwix

Už sme to spomenuli: dnes sme zvyknutí mať vedomosti vo vrecku. Časy, keď sme museli niečo hľadať vo fyzickej encyklopédii, sú už dávno preč. Čo však v prípade, že idete do režimu offline a už nemáte prístup napríklad k Wikipédii? Nechceli by ste vziať so sebou túto encyklopédiu? Kiwix vám umožňuje uložiť celý obsah Wikipédie (a mnohých ďalších informačných zdrojov) v silne komprimovanej podobe na vašom zariadení iPhone alebo Android. Samozrejme to stále zaberá obrovské množstvo miesta, ale máte záruku, že už nikdy nebudete bez informácií.

13 Asfalt 8: Vzdušný

Na záver niekoľko zábavných hier, ktoré môžete mať vo vrecku. Mohli by ste si myslieť, že na hranie hier nepotrebujete internet, ale bohužiaľ stále viac a viac hier je navrhnutých tak, že potrebujete aktívne pripojenie, napríklad z dôvodu platby za hranie (vývoj, v ktorom je hranie vážne brzdené) pokiaľ nekupujete aplikácie). Asphalt 8: Airborne je len pekná staromódna hra: nainštalujte si a hrajte. Pozoruhodná závodná hra, ktorá vás bude baviť. Nákupy v aplikácii sú možné, ale nie nevyhnutné.

Badland

Táto bočná rolovacia hra Badland je úplne iná ako závodná. Hra s nádhernou grafikou, kde musíte pomôcť malým stvoreniam prekonať svet prekážok, niečo oveľa menej jednoduché, ako to znie. Na Badlande je pekné to, že ide o bezduchú hru, ktorú môžete hrať kedykoľvek medzi tým, a o hru, ktorá niekedy vyžaduje, aby ste pri riešení hádaniek naozaj museli poriadne premýšľať. Táto hra je zadarmo, ale počas hrania vám načítava reklamy, takže stojí za zváženie vypnúť ju (za poplatok), keď ste ešte online.

15 rastlín vs. Zombies ™ 2

Konečne hra, ktorá nás v posledných rokoch skutočne bavila a ktorá sa predávala tak často, že si ju teraz možno bezplatne stiahnuť pre Android aj iOS. Koncept je rovnako bizarný ako brilantný: zombie útočia na vašu záhradu a vy musíte dať do zeme správne rastliny, aby ste zabránili týmto zombíkom dostať sa do vášho domu. Obrovské množstvo úrovní a značná miera obtiažnosti zaisťujú, že s touto hrou bez problémov prežijete desaťhodinový let bez internetu, aj keď pripúšťame, že musíte svojej strate odolávať, pretože prehráte!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found