Ako

Optimalizujte svoj úložný priestor na OneDrive

Bezplatná cloudová služba OneDrive je hlboko zakorenená vo Windows 10. Táto služba sa používa napríklad na synchronizáciu vašich nastavení systému Windows s viacerými zariadeniami, ale je populárna najmä pre ukladanie súborov. Optimalizujte svoj úložný priestor na OneDrive v troch krokoch.

Krok 1: Skladovacia kapacita

OneDrive nájdete ako rovnomenné umiestnenie v programe Windows Explorer v systéme Windows 10. Všetko, čo uložíte do „priečinka OneDrive“, končí automaticky v cloude a dá sa k nemu dostať aj cez www.onedrive.com. K svojim súborom môžete pristupovať aj na iných počítačoch a zariadeniach (prostredníctvom aplikácie OneDrive). Úložný priestor nie je neobmedzený. Veľkosť vášho OneDrive a využitého miesta je ľahké vyžiadať. Pravým tlačidlom myši kliknite na ikonu OneDrive (mraky) na systémovej lište a vyberte ikonu Nastavenia / Účet. Môžete vidieť, koľko miesta OneDrive momentálne využíva na internete a aká je vaša celková úložná kapacita.

Krok 2: Rozbaľte

Celková kapacita vášho OneDrive je zvyčajne hromadením samostatných balíkov. Prejdite na web www.onedrive.com a zaregistrujte sa. Kliknite na ikonu ozubeného kolieska a vyberte možnosť Možnosti / Úložisko spravovať. Na našom účte vidíme, že využívame 10 GB zadarmo a máme 1024 GB priestoru navyše vďaka predplatnému Office 365. To je doplnené o 15 GB bonus, pretože sme (raz) použili OneDrive v smartfóne na zálohovanie fotografií, a tak môže byť aktívnych ešte viac modulov. Potrebuje viac miesta? Môžete „zarobiť“ GB navyše odporúčaním OneDrive ostatným. Ak sa vám nechce predávať to, kliknite na tlačidlo Vykonajte aktualizáciu za rôzne platené rozšírenia.

Krok 3: Ušetrite miesto

Kliknite pravým tlačidlom myši na OneDrive v Prieskumníkovi Windows a vyberte Vlastnosti. Ak ste na OneDrive stratili veľa úložného priestoru, môžete sa rozhodnúť nesynchronizovať určité priečinky s počítačom. Dáta zostanú dostupné v cloude a je možné ich vyhľadať na stránke www.onedrive.com, nebudú však viac zaberať úložný priestor vo vašom počítači. Kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu OneDrive na systémovej lište a vyberte ikonu Vyberte položku Nastavenia / Účet / Priečinky. Zrušte začiarknutie priečinkov, ktoré už nechcete synchronizovať. Počkajte, kým sa OneDrive aktualizuje, a pomocou programu Windows Explorer skontrolujte, koľko miesta na disku vám tento trik dal.