Ako

8 tipov na okamžité správy vo vašom počítači

Je to len pár rokov, čo sme masívne používali MSN na chatovanie. Keďže služba sa skončila v roku 2013, konkurenti bojovali o vyplnenie tejto prázdnoty. WhatsApp sa teraz dá použiť aj na vašom PC, ale stále je to trochu boj. Dávame niekoľko dobrých alternatív.

Tip 01: IM

Okamžité správy (IM) existujú už od 90. rokov. V prvých rokoch internetu sme si posielali správy prostredníctvom programu ICQ. Oveľa viac ako posielanie textových správ kontaktom, ktoré boli v tom čase tiež online, so službou zatiaľ nebolo možné. Ako bolo s internetom možné viac, program sa stal plnohodnotnou aplikáciou okamžitých správ. Hlavným konkurentom bol MSN Messenger, neskôr Windows Live Messenger. Na začiatku bol tento program určený iba na výmenu textu, ale neskôr ste mohli posielať fotografie, videá a webové odkazy alebo používať emotikony v texte chatu. Prečítajte si tiež: WhatsApp na vašom PC alebo notebooku v 3 krokoch.

V súčasnosti očakávame od programu IM niečo viac. Napríklad musí byť možné chatovať v skupinách, chaty musia byť schopné synchronizácie na rôznych zariadeniach. Je fajn, ak so službou môžete tiež uskutočňovať a prijímať hovory alebo uskutočňovať videohovory.

Old-timers

Počas rozkvetu MSN boli stále aktívni traja hlavní hráči: AOL Messenger, ICQ a Yahoo! Messenger. Všetky tri služby stále existujú, ale postupom času ich predbehli ďalšie služby, čo sa týka funkcií a počtu používateľov. Jedného z týchto veteránov si môžete stiahnuť z webových stránok www.aim.com, www.icq.com alebo //messenger.yahoo.com.

Tip 02: WhatsApp

WhatsApp pozná každý a skutočnosť, že je služba konečne k dispozícii pre PC, je užitočná, ak chcete poslať správu cez počítač. Nejde o samostatný program, ale o službu, ktorú môžete vyhľadať vo svojom prehľadávači. Cez //web.whatsapp.com máte prístup k svojim chatom, ak naskenujete QR kód na obrazovke. Ako to urobiť, je uvedené na webovej stránke.

Webová verzia načítava informácie z vášho smartphonu a zobrazuje vaše chaty v prehliadači. Ak so smartfónom nemáte internetové pripojenie, webová verzia chaty neobnoví. To znamená, že nejde o plnohodnotnú službu okamžitých správ pre váš počítač, vždy musí existovať spojenie so smartphonom. Ďalšou nevýhodou WhatsApp je, že od získania spoločnosťou Facebook nie je jasné, aké je súkromie. V štúdii z roku 2015, ktorú uskutočnila nadácia Electronic Frontier Foundation, dosiahla spoločnosť WhatsApp zlé skóre takmer na všetkých frontoch a nie je jasné, kto konkrétne môže čítať vaše správy. Celú správu o výskume nájdete tu. WhatsApp nedávno implementoval end-to-end šifrovanie, ktoré určite hovorí v prospech aplikácie.

Tip 03: Skype

Ďalším veľkým hráčom je Skype. Z dôvodu prevzatia spoločnosti Microsoft je toto skutočný nástupca spoločnosti MSN. Služba je samozrejme určená pre videohovory, ale môžete ju tiež použiť ako službu okamžitých správ. Výhodou je, že sa nemusíte registrovať pomocou telefónneho čísla. Prejdite na www.skype.com/sk a kliknite na Stiahnuť Skype a na ďalšej obrazovke zvoľte Počítač / Stiahnite si Skype pre Windows. Počas inštalácie sa zobrazí otázka, či chcete nainštalovať zvonenie. Toto je funkcia, vďaka ktorej môžete okamžite zavolať na telefónne číslo cez Skype, ak je zobrazené vo vašom prehliadači.

Zrušte začiarknutie, ak toto nechcete. kliknite na Vytvoriť nový účet a prihláste sa pomocou svojho účtu Microsoft pomocou Konto Microsoft vybrať. Ak si chcete vytvoriť nový účet, zadajte svoje údaje a kliknite na Súhlasím - pokračujte. Kontakty Skype môžete pridať tak, že napíšete meno vľavo hore za lupou a kliknete Vyhľadajte Skype kliknúť. Pod ním sú zobrazené všetky možné zásahy. Ak chcete pridať správnu osobu, kliknite na meno a potom na profilový obrázok v hornej časti, aby ste získali viac informácií. Ak chcete pridať kontakt, kliknite na Pridať do kontaktov. Ak sa chcete zhovárať s osobou, zadajte svoj text vpravo dole. Súbory a fotografie môžete odosielať kliknutím na kancelársku sponku a pomocou emotikonu môžete pridať emotikony. Ak sa chcete zhovárať s viacerými ľuďmi, kliknite na tlačidlo vpravo hore Vytvorte novú skupinu.

Skype pre web

Skype je teraz k dispozícii aj pre váš prehliadač, aj keď je táto možnosť stále v beta verzii. Prejdite na www.skype.com/nl a vyberte si Spustite Skype pre web a prihláste sa pomocou svojich prihlasovacích údajov Skype. Webová verzia vám umožňuje chatovať, ale ak chcete uskutočňovať videohovory, je pohodlnejšie nainštalovať si program.

Tip 04: Facebook Messenger

Ďalším veľkým hráčom je Facebook. Službu využíva takmer každý a vďaka tomu je ľahká komunikácia s ostatnými prostredníctvom Facebooku. Na to samozrejme musíte mať účet na Facebooku. Prejdite na www.facebook.com a zaregistrujte sa. Vyplňte svoje údaje a ďalej Registrovať kliknúť. Ak ste potom po registrácii prihlásení a pridali ste si priateľov, vpravo nájdete kontakty, ktoré sú online. Kliknutím na osobu začnete chatovať, alebo kliknite na ikonu správy v hornej časti a potom kliknite na Nová správa začať rozhovor s niekoľkými ľuďmi. Za Zapnuté: stačí zadať viac kontaktov. Pre váš smartphone existuje špeciálna aplikácia Facebook Messenger. Týmto spôsobom môžete Facebook používať výlučne na chatovacie účely, aby vás nerozptyľovala vaša časová os na Facebooku.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found