Ako

Postupujete takto: Obnovte Windows 8

Raz sme robili čistú inštaláciu z diskiet, CD a neskôr DVD. Niekedy sme boli odmenení iba čistým operačným systémom po hodinách čakania. Vo Windows 8 to funguje oveľa jednoduchšie. Operačný systém je možné jednoducho vrátiť na výrobné nastavenia.

Najskôr vyčistiť

Operačný systém Microsoft Windows Windows 8 sa dokáže celkom dobre udržiavať, napriek tomu môže dôjsť k spomaleniu systému v dôsledku znečistenia. Potom najskôr vyskúšajte bežné programy údržby. Štart Vykonávať (Kláves Windows + R) a zadajte appwiz.cpl. Stlačte kláves Enter a odstráňte programy, ktoré nepoužívate.

Dočasné súbory odstránite kliknutím v okne Vykonávať úloha cleanmgr.exe dať. Skúste tiež zakázať niektoré programy, ktoré sa načítajú počas spustenia prostredníctvom Správa úloh. Stlačte Ctrl + Shift + Esc a otvorte kartu Začiatok. Vyberte program a stlačte Vypnúť.

Windows má množstvo užitočných programov údržby.

Obnovte počítač

Ak prvý krok neposkytne riešenie, spoločnosť Microsoft ponúka obnovu v dvoch príchutiach. Prvou je obnova počítača. Týmto odstránite programy na pracovnej ploche, ale dokumenty a aplikácie zostanú nainštalované. Otvor to Kúzlaponuku a kliknite na Zmeňte nastavenia / nastavenia počítača.

Otvorte túto možnosť Aktualizácia a obnovenie a choď do Obnova systému. Vyberte si pod Obnovte svoj počítač bez ovplyvnenia súborov pred Pracovať a Ďalší. Ak je to potrebné, vložte inštalačný disk a kliknite Obnoviť. Po obnovení nájdete na pracovnej ploche dokument so zoznamom odstránených programov.

Po obnovení počítača sa dokument so všetkými odstránenými programami uloží.

Formát

Poslednou možnosťou je resetovanie počítača na výrobné nastavenia. Tu sa odstránia všetky údaje a počítač sa vráti do pôvodného stavu. Ísť do Zmeňte nastavenie počítača, Otvorené Aktualizácia a obnovenie a choď do Obnova systému. Vyberte si pod Odstráňte všetko a preinštalujte systém Windows pred Pracovať. Ak je to potrebné, vložte inštalačný disk a pokračujte.

Máte dve možnosti. V obidvoch prípadoch budú všetky súbory vymazané, iba ak je táto možnosť k dispozícii Stačí vymazať moje súbory (akýsi rýchly formát) je možné získať späť súbory pomocou špeciálneho softvéru na obnovenie, ako je Recuva. Vyberte si a kliknite na Resetovať.

Vyberte možnosť Úplne vyčistiť disk, ak nechcete, aby ostatní mohli načítať vaše údaje.