Preskúmanie

10 najlepších hier pre smartphony

Niekedy si stačí oddýchnuť alebo hľadáte spôsob, ako nejaký čas zabiť. Napríklad pri čakaní na vlak alebo v čakárni na zubára. Naše smartphony sú svätým grálom krátkodobej a bezstarostnej zábavy. Toto sú najlepšie hry pre smartphony.

Real Racing 3

Real Racing 3 je hra EA. V tejto závodnej hre môžete čakať realistické autá a nastavenia. Môžete si vybrať z rôznych automobilov a rôznych okruhov. Svoje závodné auto ovládate pohybom telefónu vľavo a vpravo. Na samotnej obrazovke môžete vykonať všetky druhy propagácie svojej pozície. V hre napredujete, keď plníte ďalšie výzvy. Týmto spôsobom odomknete aj nové možnosti v hre. Tieto možnosti si potom môžete kúpiť za prize money, ktoré ste zarobili za preteky. V hre hráte proti skutočným hráčom v rôznych časových bodoch. To znamená, že hra musí pravidelne sťahovať súbory a nakoniec sa musíte prihlásiť pomocou svojho profilu Google Play, aby ste mohli hrať proti ostatným.

(Android / iOS)

Oceanhorn

Prvú časť príbehu Oceanhorn si môžete zahrať zadarmo. Potom si musíte kúpiť celú hru. Stojí to však za to, keď si uvedomíte, koľko času a premýšľania ste dostali do dizajnu a príbehu Oceanhornu. Fanúšikovia hier Zelda túto hru so smartfónom určite ocenia. Mechanika hry je veľmi jednoduchá a rýchlo zvládnutá. Svojou postavou pohybujete prejdením prsta po obrazovke. Rovnako ako v Zelde, aj v prípade, že ich rozbijete, je v nich ukrytých veľa váz s odmenami. Vázy a sudy hádžete tak, že stlačíte akčné tlačidlo a potiahnete prstom po obrazovke. Plnením úloh zbierate životy, mince a postupujete v príbehu Oceanhornu.

(Android / iOS)

Krbový kameň

Hearthstone je kartová hra, v ktorej hráte proti fiktívnym súperom. Vytvárate si vlastný balíček so všetkými druhmi príšer, akčných kariet a kúziel, ktoré poškodzujú vášho súpera. Vaše body zdravia určujú, kto vyhrá a hracie karty stoja mana body. Strategickým rozmiestnením kariet a tým spôsobením škody súperovi vyhrávate hru. Čím viackrát vyhráte, tým viac kariet dostanete ako odmenu. Rozhranie tejto hry je jasné a vysvetlenie jednoduché, za chvíľu sa dočkáte pochopenia. Vďaka tomu je Hearthstone perfektnou hrou medzi tým.

(Android / iOS)

Harry Potter Wizards Unite

Fanúšikovia Harryho Pottera a Pokémon Go si na túto hru so smartfónom museli chvíľu počkať, ale teraz tu naozaj je: Harry Potter Wizards Unite je podobná hra ako Pokémon Go, ale nachádza sa vo svete Harryho Pottera. Bytosti z čarovného sveta unikli do nášho muklovského sveta a vy musíte tieto tvory a abnormality vystopovať a zajať. Táto hra je zábavná, ak vyjdete z dverí, ale má niekoľko malých nevýhod: musíte v hre urobiť veľa, aby ste skutočne nepokročili. A to myslíme doslovne: musíte kráčať skutočným svetom, aby ste chytili magické zvieratá. Chytanie môže trvať dosť dlho, ale skutoční fanúšikovia Harryho Pottera ich nenechajú zastaviť.

(Android / iOS)

DR. Mario World

Pre tých, ktorí majú radi krátku a prístupnú hru s nostalgickou atmosférou, Dr. Mario World ideálna hra. S klasickou hudbou Nintendo a postavami zo sveta Maria je to veselá a zábavná hra. V hre musíte poraziť vírusy tým, že ich chytíte tabletkami. Je to druh tetrisu zmiešaného s automatom 4 v rade s rôznymi úrovňami, ktoré môžete hrať. Takže pre tých, ktorí majú na telefóne stále Candy Crush: Dr. Mario World je nová a nostalgická náhrada!

(Android / iOS)

Trivia Crack 2

Trivia Crack 2 je samozrejme nástupcom prvej verzie hry Trivia Crack a je zvyčajne určená ako hra pre smartphony: môžete ju hrať jednoducho a spojiť sa so svojimi priateľmi. Táto druhá časť vám poskytuje prístup k ešte väčšej databáze kvízových otázok, ktoré si môžete zahrať s priateľmi alebo neznámymi ľuďmi. Môžete si vybrať z troch režimov: klasický režim, v ktorom roztočíte koleso a dostanete otázku z jednej zo šiestich kategórií. Niektoré kategórie sú šport, história a zábava. Priradením troch otázok za sebou odomknete postavu. Kto vyhrá všetkých šesť postáv ako prvý, vyhráva hru. Okrem toho si môžete vybrať aj z režimu duelu na veži a dennej výzvy. Každý režim vám umožňuje ukladať si na ďalšie aspekty hry, čo ju robí mimoriadne zábavnou a rozsiahlou.

(Android / iOS)

Pocket City

Pocket City je návykové, všimnete si to okamžite. V tejto verzii Sim City pre smartphony si budujete svoje vlastné mesto, kde musíte stavať domy, cesty a zariadenia. S každou novou budovou budete naďalej rozširovať svoje mesto. Samozrejme musíte tiež strážiť svoje príjmy a výdavky. V týchto grafoch môžete sledovať, ktoré zariadenia a budovy sú potrebné na posunutie vášho mesta na vyššiu úroveň. Takže môžete pokračovať v budovaní prakticky v Pocket City a vďaka tomu budete môcť hru len ťažko odložiť.

(Android / iOS)

Oddmar

Oddmar je hra o starých Vikingoch. Hra je popretkávaná nádherne animovanými filmami o živote malého Oddmara. Oddmar, ako už názov napovedá, je kúsok za (vikingským) člnom. Nerád bojuje, ako je to u drsných vikingských ľudí samozrejmosťou. Jedného dňa však dostane od víly čarovný darček, ktorý musí zaručiť jeho miesto vo Valhale. Finálna hra je plošinovka, v ktorej skáčete po úrovniach s Oddmarom. Ovládanie je jednoduché a na začatie používania Oddmaru potrebujete iba dva palce. To znamená, na rozdiel od iných hier uvedených v tomto článku, že táto hra je menej vhodná na hranie na tablete.

(Android / iOS)

Stranger Things: The Game

Stanger Things: The Game vyzerá presne tak, ako by ste od hry Stranger Things čakali. S pixelovým vzhľadom z 80. rokov a slávnou melódiou Stranger Things pripomína starú arkádovú hru, ale pre váš smartphone. Hra sa začína tým, že Hopper dostane oznámenie, že štyria chlapci z filmu Stranger Things zmizli. V staromódnom štýle Nintendo idete hľadať zmiznuté deti. Mechanika tejto hry je samozrejmá a ste okamžite vtiahnutí do deja, ktorý sa odvíja pokojným spôsobom. Ideálne pre tých, ktorí majú radi dobrú, ale prístupnú hru so vzrušujúcim a dobrodružným prístupom.

(Android / iOS)

Vainglory

Vain Glory je hra pre tých z nás, ktorí sa radi držia hry a zvládajú všetky tipy a triky. Aby ste mohli úspešne hrať Vain Glory, musíte stráviť veľa času učením mechaniky. Stavbu si môžete nakoniec postaviť sami, výberom z rôznych faktorov. V samotnej hre si môžete kúpiť nové zbrane, aby ste vylepšili svoju postavu. Každý set hráte proti živému hráčovi. Vaším cieľom je dostať sa cez mapu pred svojho súpera a zničiť tam Vain Crystal. Pretože je to dosť intenzívna hra, vyžaduje niečo od vášho smartphonu. Je preto vhodné nehrať túto hru na starších smartfónoch.

(Android / iOS)

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found