Ako

Zbavte sa Binga: Takto staviate Google v systéme Windows 10

Google, Bing, Yahoo, Duck Duck Go a Baidu sú stále päť najdominantnejších vyhľadávacích nástrojov na svete. Aj keď je každý počítač so systémom Windows štandardne dodávaný s programom Bing od spoločnosti Microsoft, bude nepochybne veľa používateľov, ktorí uprednostňujú Google. V tomto článku sa dozviete, ako prinútiť Windows, aby sa rozlúčil s Bingom.

01 Vyberte si seba

Nie je našim zámerom vnucovať vám náš názor na kvalitu spoločnosti Bing. Je však pravdepodobné, že aj tak uprednostňujete populárny vyhľadávací nástroj Google pred Bingom. Bing sa v systéme Windows 10 predvolene volá na niekoľkých miestach. Známymi príkladmi sú vyhľadávanie z ponuky Štart (vyhľadávanie na webe), prehľadávače Internet Explorer a Edge, Cortana (zatiaľ nie sú k dispozícii v holandských verziách systému Windows) a zabudovaná funkcia vyhľadávania v Office. Všetky riešenia diskutované v tomto článku obsahujú záruku „Bing Banned“.

02 Iný prehliadač

Ak nie ste fanúšikom Bingu, pravdepodobne už používate iný prehľadávač, ako ten, ktorý predvolene ponúka spoločnosť Microsoft. Prehliadač Google Chrome je zrejmý vďaka zlúčeniu s vyhľadávačom s rovnakým názvom, ale Firefox je tiež vynikajúcou alternatívou k Microsoft Edge. Internet Explorer je stále prítomný vo Windows 10, ale už sa takmer nevyvinul, a preto sa neodporúča.

Máte tiež prehliadač Opera. Podľa združenia spotrebiteľov tento prehliadač chráni používateľov najlepšie pred škodlivými phishingovými stránkami. Opera má navyše zabudovaný blokovač reklám, ktorý sa ľahko používa a bráni webom vo vašom sledovaní. Aj Firefox to má zabudované.

Ak sa snažíte odtrhnúť prehľadávač od spoločnosti Microsoft všeobecne a konkrétne Bing, nainštalujte si ako preferovaný prehliadač Chrome alebo Firefox.

03 Štandardný prehliadač

Windows 10, rovnako ako predchádzajúce verzie systému Windows, pracuje so štandardným prehliadačom. Toto je prehliadač, ktorý sa spustí, keď kliknete na webový odkaz kdekoľvek v systéme Windows. Ak máte nainštalovaný Chrome alebo Firefox, môžete svoj prehliadač nastaviť ako predvolený nasledujúcim spôsobom. Použite kombináciu klávesov Kláves Windows + I otvorte nastavenia systému Windows. Ísť do Systémové / predvolené aplikácie a vyberte si na webový prehliadač pred Chrome alebo Firefox. Tento krok bohužiaľ nestačí na správne presmerovanie prenosu z vyhľadávania Cortany alebo ponuky Štart. Váš operačný systém bude v oboch prípadoch stále Edge.

04 Hľadajte od začiatku

Uistite sa, že je v ponuke Štart povolené vyhľadávanie na webe. Kliknite na Štart, náhodne vyhľadajte a pomocou ikony ozubeného kolieska otvorte nastavenia ponuky Štart. Skontrolujte túto možnosť Online vyhľadávanie a výsledky na webe použitie je povolené. Otestujte to ďalším vyhľadávaním v ponuke Štart. Ak nevidíte žiadne výsledky vyhľadávania na internete, kliknite na ikonu Web. Edge sa teraz spustí a Bing zobrazí výsledky vyhľadávania. Teraz viete, že je zapnutá funkcia vyhľadávania na webe. Postaráme sa o to, aby sa váš predvolený prehliadač stal aktívnym a aby sa zobrazili výsledky z Googlu.

05 SearchWithMyBrowser

Microsoft takmer znemožňuje presmerovanie vyhľadávaní z Windows na váš predvolený prehliadač. Namiesto toho pre to tvrdohlavo otvára prehliadač Edge. Ak chcete na tento účel naďalej používať svoj predvolený prehliadač, je potrebných niekoľko trikov. Prejdite sem a pomocou tohto tlačidla stiahnite súbory z vyhľadávača SearchWithMyBrowser Klonovať alebo stiahnuť / stiahnuť PSČ. Vytvorte priečinok C: \ SearchWithMyBrowser pomocou programu Windows Explorer. Extrahujte obsah stiahnutého súboru do tohto priečinka. Stlačte kláves Windows + X a kliknite Príkazový riadok (správca). Z príkazového riadka prejdite do priečinka pomocou príkazov c: (Enter) a cd c: \ SearchWithMyBrowser (Enter). Daj príkaz urobiť.cmd (Enter).

06 Spartanské komando

Vytvorí sa niekoľko súborov. Hneď ako upozornenie hotový sa zobrazí, potrebné skripty sú pripravené. Teraz dajte príkaz SearchWithMyBrowser.exe / register (Enter) a potom príkaz install.cmd (Enter). Skript chce vedieť, kde je súbor SearchWithMyBrowser.exe môže byť najdený. Zadajte ako umiestnenie C: \ SearchWithMyBrowser a potvrďte klávesom Enter. Skript hlási, že je položená otázka zo systému Windows. V dialógovom okne zvoľte pre SearchWithMyBrowser.exe a potvrďte pomocou Ok. Reštartujte počítač, aby sa všetky zmeny prejavili.

Tipy na hľadanie

Možno ste už úplne prešli na Google, ale nie ste s ním úplne spokojní. Samozrejme sa môžete rozhodnúť pre alternatívu, ale v dnešnej dobe sú možnosti Google nekonečné, takže nemusíte vyhľadávač efektívne využívať. Preto sme v tomto článku zhromaždili 20 tipov na zlepšenie vyhľadávania Google.

07 Už si skoro tam!

Po predchádzajúcom kroku sa vyhľadávania pomocou Cortany alebo ponuky Štart presmerujú do predvoleného prehliadača (Chrome alebo Firefox). Hľadanie, žiaľ, v Bingu stále beží. Rozšírenie prehliadača zabezpečí, že váš prehliadač odošle všetky vyhľadávania v službe Bing spoločnosti Google. Rozšírenie, ktoré v prehliadači Chrome potrebujete, sa volá Chrometana. Pre používateľov prehliadača Firefox existuje rozšírenie Bing-Google. Po dokončení tohto kroku je krabica trikov hotová. Vyhľadávania v systéme Windows sú presmerované na váš predvolený prehliadač prostredníctvom služby SearchWithMyBrowser. Rozšírenie Chrometana alebo Bing-Google potom zaistí, aby príkaz Bing skončil na Google.

08 Späť

Ak sa chcete niekedy vrátiť k predvoleným nastaveniam, postupujte podľa nasledujúceho scenára. Pomocou klávesu Windows + X znova otvorte príkazový riadok ako správca a prejdite do priečinka SearchWithMyBrowser. Daj príkaz SearchWithMyBrowser.exe / zrušiť registráciu nasleduje Enter a reštartujte počítač. Ak je to potrebné, zvoľte ako predvolený prehliadač Edge znova. Rozšírenia môžete vrátiť späť v prehliadači Chrome alebo Firefox. Otvoriť v Chrome chrome: // rozšírenia v paneli s adresou. Odstráňte Chrometanu pomocou ikony koša. Ak používate Firefox, napíšte o: addony v paneli s adresou, po ktorom môžete odstrániť rozšírenie Bing-Google.

Duckduck ... choď!

Vyhľadávač DuckDuckGo je populárnou alternatívou k službe Google. V DuckDuckGo má súkromie prvoradý význam, v žiadnom prípade to však nie je prípad Google a Bing. Výsledky vyhľadávania DuckDuckGo sú okrem iného doplnené informáciami z Wikipédie. Ak ste vždy používali Google, možno si budete musieť zvyknúť na DuckDuckGo, ale bude to rýchle! Môžete tiež nastaviť DuckDuckGo ako alternatívu k službe Google (krok 7). S možnosťami Chrometany si môžete priamo zvoliť DuckDuckGo. Používatelia prehliadača Firefox potrebujú samostatné rozšírenie s názvom Bing to Duck redirect. Ak inštalujete toto rozšírenie, odporúča sa odinštalovať program Bing-Google. Týmto spôsobom sa vyhnete „konfliktom“ o tom, ktoré rozšírenie by malo zachytiť výsledky vyhľadávania Bing.

Odpočúvajte Cortanu

Microsoft považuje Cortanu za dôležitú súčasť systému Windows. Aby to však fungovalo, musíte sa za to veľa vzdať. Všetko, čo robíte v systéme Windows, sa ukladá a mikrofón vášho počítača neustále počúva. A potom už ani nehovoríme o tom, či radi hovoríte s počítačom, a to bez ohľadu na to, že Cortana nerozumie po holandsky. Počnúc výročnou aktualizáciou systému Windows 10 sa však Cortana nedá úplne vypnúť. Stále vám robí odpočúvanie s krásnym menom nepríjemné pocity? Jediným riešením je potom úplné vypnutie mikrofónu. Ak to chcete urobiť, stlačte štart, zadajte Správa zariadení a nájdite svoj mikrofón v zozname. Kliknite na ňu pravým tlačidlom myši a vyberte si Vrátiť inštaláciu späť.

01 Hľadať ...

Väčšina ľudí si nastavila Google ako svoju domovskú stránku alebo jednoducho zadala hľadaný výraz do poľa adresy. V druhom prípade sa vyhľadávanie vykonáva pomocou predvoleného vyhľadávacieho nástroja. Možno sa tu usadil aj Bing. Zaujíma vás, aký predvolený vyhľadávací nástroj váš počítač používa? Kliknite do panela s adresou (vo väčšine prehliadačov funguje kombinácia klávesov Ctrl + L) a zadajte vyhľadávací dopyt, potom stlačte kláves Enter. Teraz sa otvorí stránka z Bingu, Yahoo, Google alebo iného vyhľadávacieho nástroja. Predvolený vyhľadávací nástroj nemôžete nastaviť centrálne, musíte ho zmeniť v každom prehliadači.

02 Okraj

Chystáme sa nastaviť vyhľadávací nástroj Google, ale môže to byť samozrejme aj iný vyhľadávací nástroj. Otvorte Edge a navštívte web www.google.com. Kliknutím na tri bodky v pravom hornom rohu obrazovky prejdite do ponuky nastavení Edge. Vyberte si Nastavenia / Pokročilé nastavenia vyhliadka. Kliknite nižšie Vyhľadajte v paneli s adresou s op Upraviť. Zobrazí sa zoznam dostupných vyhľadávacích nástrojov. Pretože ste práve navštívili stránku www.google.com, Edge to rozpoznáva ako vyhľadávací nástroj. Kliknite v zozname Google a potvrďte tlačidlom Nastaviť ako predvolenú.

03 Chrome

Predvoleným vyhľadávacím mechanizmom prehliadača Chrome je Google, ale pravdepodobne ste to uhádli. Môžete to ľahko upraviť napríklad nastavením DuckDuckGo. V takom prípade najskôr surfujte na www.duckduckgo.com. Vďaka tomu prehliadač Chrome (podobne ako Edge) detekuje možnosti vyhľadávacieho nástroja tohto webu. Prejdite do ponuky Chrome cez tri vodorovné čiary (vpravo hore v prehliadači Chrome) a vyberte nastavenie. V časti Hľadať uvidíte rozbaľovaciu ponuku s predvoleným vyhľadávacím nástrojom. Ak tu DuckDuckGo nie je uvedený, zvoľte Spravovať vyhľadávače. Teraz sa objaví rozsiahlejší zoznam. Vyberte si vyhľadávací nástroj a potvrďte tlačidlom Nastaviť ako predvolenú.

04 Firefox

Firefox má samostatné vyhľadávacie pole na paneli s adresou, ale môžete tiež jednoducho vyhľadávať pomocou príkazu v paneli s adresou. Váš predvolený vyhľadávací nástroj je pravdepodobne Google, ale rovnako ako Chrome, aj toto môžete ľahko zmeniť pomocou prehliadača Firefox. Kliknite na tlačidlo s tromi vodorovnými čiarami v pravom hornom rohu Firefoxu a zvoľte Možnosti / Hľadať. Teraz sa zobrazí okno, kde môžete zmeniť predvolený vyhľadávací nástroj a ďalšie možnosti vyhľadávania. Je možné nastaviť viac vyhľadávacích nástrojov a zmeniť ich prioritu ich pretiahnutím v poradí.

05 Kancelária: Inteligentné vyhľadávanie

Ak upravujete text v najnovšej verzii programu Microsoft Word, môžete vyhľadávať slová alebo text priamo na internete. Trik funguje aj v iných programoch balíka Office. Vyberte text a kliknite pravým tlačidlom myši na výber. Vyberte si Hľadajte pomocou Bingu (alebo niečo podobné tomuto). Výsledky vyhľadávania sa teraz zobrazia na pravej strane obrazovky a poskytuje ich Bing. V súlade s tradíciou stratégie spoločnosti Microsoft nie je veľmi ľahké to zmeniť. Ak chcete nastaviť iný vyhľadávací nástroj, musíte prejsť do registra Windows.

06 Úprava registra

Použite kombináciu klávesov Windows + R a zadajte príkaz regedit.exe. Otvorte kľúč HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Office \ 15.0 \ Common \ General. Kliknite pravým tlačidlom myši na prázdne miesto v pravej časti editora databázy Registry a vytvorte dva nové reťazce. Prvý, ktorý zadáte meno SearchProviderName s hodnotou Google. Druhý reťazec má meno SearchProviderURI a dá príkaz vyhľadávaču. Pre Google to je //www.google.com/search?q=. Pri troche šťastia (pozri pole „Vyhľadať kdekoľvek“) môžete teraz prehľadávať svoje programy balíka Office pomocou pravého tlačidla myši v službe Google.

Zväčšovacie sklo

Vedľa ponuky Štart sa nachádza vyhľadávacie tlačidlo. Môžete ho použiť na miestne vyhľadávanie programov, súborov a nastavení, ale tiež na vyhľadávanie na webe. Keď však stlačíte tlačidlo Domov a začnete písať vyhľadávací dopyt, stane sa to isté. Ak sa vám zdá tlačidlo vyhľadávania príliš duplicitné, môžete ho vymazať kliknutím pravým tlačidlom myši, Vyhľadávanie a stlačte Skryté kliknúť.