Ako

Postupujete takto: Importujte svoj kalendár iCal do služby Google

Bolo by pekné, keby mal každý doma rovnaké vybavenie, a mohol by teda využívať rovnaké možnosti a možnosti. Ale bohužiaľ to tak nefunguje. Nepríjemným dôsledkom toho je, že ktokoľvek, kto používa Kalendár Google, ho nemôže synchronizovať s kalendárom iCloud. Našťastie, ako vždy, existujú na to triky.

Bez aplikácie

Existuje niekoľko spôsobov, ako zabezpečiť, aby kalendáre Google a Apple spolupracovali, ale väčšina z nich vyžaduje aplikáciu. Napríklad existuje aplikácia pre Android (ICalSync2), pomocou ktorej môžete importovať kalendár iCal, a tiež existuje dostatočné riešenie pre iOS, pomocou ktorého môžete importovať kalendáre Google. Hľadáme však riešenie, pre ktoré nepotrebujeme aplikáciu, jednoducho preto, lebo chceme realizovať priamu integráciu týchto dvoch systémov. To je možné, aspoň čiastočne.

Existujú aj aplikácie, pomocou ktorých môžete spojiť kalendáre.

Zdieľať kalendár

Keď sa prihlásite na iCloud a kliknete na Kalendár, vedľa názvov vášho kalendára sa zobrazí ikona, ktorá sa podobá signálu WiFi. Kliknutím na túto ikonu môžete zdieľať svoj kalendár. Zaškrtnite políčko vedľa Verejná agenda. Dostanete odkaz, ktorý umožní ostatným (ktorí adresu URL poznajú) čítať.

Jedinou nevýhodou tejto metódy je, že ide o odkaz iba na čítanie, t. J. Cez tento odkaz nie je možné pridávať žiadne nové položky kalendára, ale umožňuje vám aspoň zobraziť položky, ktoré máte na svojom iPhone zobrazené vo vašom kalendári Google. To znamená, že ak táto metóda fungovala po vybalení z krabice, nie je to tak. Ak by ste tento odkaz importovali do svojho Kalendára Google, zobrazí sa chybové hlásenie. Našťastie, aj na to existuje trik.

Svoj kalendár môžete zdieľať pomocou tlačidla na iCloude.

Prevod odkazu

Zdieľajte svoj kalendár cez iCloud a skopírujte odkaz, ktorý získate, do svojej schránky. Potom prejdite na stránku //icaltogcal.com/ a vložte odkaz do poľa, ktoré vidíte. kliknite na Kontinuálne, a dostanete nový odkaz. Skopírujte tento odkaz znova do svojej schránky a otvorte svoj Kalendár Google. Teraz kliknite na šípku vedľa položky Ostatné kalendáre a vyberte možnosť Pridať prostredníctvom adresy URL. Vložte adresu URL zo schránky a voila, položky z vášho kalendára iCal sa zobrazia vo vašom kalendári Google.

Je škoda, že nemôžete takto umiestňovať položky do svojho kalendára iCal, ale aspoň máte centrálne miesto, kde môžete spojiť všetky svoje kalendáre iCal.

Preveďte odkaz na iCalToGCal a môžete ho použiť vo svojom kalendári Google.