Ako

Takto si zálohujete svoj smartphone

Zálohovanie smartphonu je často dobrý nápad. Len zvážte, koľko dát by sa stratilo pri havárii alebo krádeži? Napriek tomu často zabúdame. V tomto článku si ukážeme, ako zálohovať dokonalý smartphone.

Zálohovanie kontaktov (Android, iOS)

Zálohovanie kontaktov je veľmi jednoduché. Z Androidu môžete exportovať svoje kontakty otvorením aplikácie Kontakty. Otvorte ponuku aplikácie klepnutím na tlačidlo ponuky alebo na tri bodky vpravo hore a vyberte možnosť Import / Export. Klepnite na Exportovať do súboru VCF a vyberte umiestnenie, kam chcete súbor uložiť. Prečítajte si tiež: Takto si vyberáte najlepší smartphone.

Ak ste prihlásení pomocou účtu Google, vyberte si Disk Google, aby ste k nemu mali jednoduchý prístup na iných zariadeniach. Vyberte Môj disk a klepnite na Uložiť. V počítači prejdite na //drive.google.com, kde uvidíte súbor, ktorý ste práve exportovali. Stiahnite si ho dvojitým kliknutím a výberom možnosti Stiahnuť. Potom máte lokálne kópiu, ktorú môžete importovať do všetkých druhov služieb vrátane služieb Gmail, Outlook a iCloud. Potom zvoľte formát vCard.

Pre iOS si urobíte zálohu cez iCloud. Prejdite do aplikácie Nastavenia / iCloud. Uistite sa, že ste sa prihlásili pomocou Apple ID a či je iCloud zapnutý. Potom prepnite prepínač do polohy Kontakty. Ak chcete skontrolovať, či bolo zálohovanie úspešné, prejdite na www.icloud.com a kliknite na položku Kontakty. Ak vidíte všetky svoje kontakty, je všetko v poriadku.

Záloha WhatsApp

Ak chcete uložiť svoje konverzácie WhatsApp pre prípad, že stratíte telefón, prejdite do ponuky WhatsApp v systéme Android a klepnite na Nastavenia / Chaty / Záloha chatu. Potom klepnite na Zálohujte na Disk Google a zvoľte, ako často sa má zálohovanie robiť. Táto možnosť je k dispozícii, iba ak ste prihlásení pomocou účtu Google a na Disku Google.

Okrem toho na vašom Disku musí byť tiež dostatok voľného miesta, inak samozrejme zálohovanie nebude fungovať. Klepnite na Zálohovanie v aplikácii WhatsApp okamžite spustite zálohovanie a vyberte príslušný účet Google, ktorý chcete na zálohovanie použiť. Ak chcete obnoviť zálohu na svojom novom telefóne, nezabudnite sa prihlásiť pomocou rovnakého účtu Google ako na starom telefóne a použiť rovnaké telefónne číslo.

Pre iOS otvorte WhatsApp a choďte dole Nastavenia / Chaty / Zálohovanie. Klepnite na Autom. záloha a vyberte, ako často chcete zálohovať. Klepnite na Zálohujte teraz zálohovať práve teraz. Uistite sa, že ste prihlásený / -á do iCloudu, aby ste mohli robiť zálohy.

Ak chcete získať svoje fotografie zo smartphonu alebo tabletu, môžete zariadenie pripojiť k počítaču PC alebo Mac a potom ich odniesť. V systéme Android a iOS prepojíte svoj smartphone alebo tablet s počítačom ako fotoaparát, po ktorom môžete fotografie manuálne odstrániť. V systéme Mac môžete svoje fotografie extrahovať a importovať pomocou aplikácie Fotky. Lepším riešením je používať Fotky Google.

Vďaka službe Fotky Google získate neobmedzené úložisko za predpokladu, že svoje fotografie uložíte až do 16 megapixelov. Po nainštalovaní Fotiek Google sa vaše fotografie a videá automaticky odovzdajú do cloudu Google. Ak chcete zapnúť zálohovanie, klepnite na Nastavenia / Zálohovanie a synchronizácia. Skontrolujte, či je prepínač zapnutý Zálohovanie a synchronizácia je zapnutý. Svoje fotografie môžete ľahko prezerať na https://photos.google.com.

Pohodlne potom môžete fotografie lokálne odstrániť zo svojho zariadenia, čím vám zostane voľné miesto. Za týmto choďte na Uvoľnite miesto a klepnite na tlačidlo Uvoľnite miesto. Uvidíte, koľko fotografií je možné lokálne odstrániť, pretože už sú v cloude.

Plná záloha systému Android

V systéme Android si môžete zálohovať svoj účet Google a ukladať ich na Disk Google. Ak to chcete urobiť, otvorte aplikáciu nastavenie a choď do sekcie Zálohovanie a obnovenie Včela Osobne. Umiestnenie tejto možnosti sa môže líšiť v závislosti od verzie systému Android a zariadenia. Skontrolujte možnosť na Zálohovať moje údaje na On a to Záložný účet je vybratý váš vlastný účet Google.

To sú všetky možnosti spoločnosti Google, ktoré sú veľmi obmedzené, pretože je ťažké zistiť, kedy bola vykonaná posledná záloha. Ak chcete uložiť kópiu svojho smartphonu alebo tabletu do počítača, je potrebné použiť softvér výrobcu telefónu. Softvér na to má takmer každý výrobca, napríklad LG nižšie.