Ako

Ikony Windows 10 si môžete vytvárať a prispôsobovať sami

Už vás nebaví štandardné ikony systému Windows? Potom ho nahraďte domácimi. Môžete to urobiť pre programy, priečinky a súbory. Aspoň pokiaľ máte správne nástroje. Ako si ikony Windows 10 vyrobiť sami.

Skôr ako začneme, je užitočné zvážiť, ako ikony fungujú. V systéme Windows používajú ikony formát súboru ico. V praxi je samozrejme často potrebných viac piktogramov, v rôznych veľkostiach. Spravidla sa ukladajú ako sada v knižnici DLL. Dobrým príkladom je súbor imageres.dll. Nájdete ho v koreňovom adresári pevného disku, v podpriečinku System32.

Najskôr uvedieme zoznam súborov, ktoré obsahujú zaujímavé ikony. Môžete to použiť ako základ pre svoju vlastnú: môžete upraviť existujúcu ikonu a pomocou nej vytvoriť novú. Môžete si tiež vytvoriť vlastnú ikonu.

Umiestnenia Ikony systému Windows

\ explorer.exe

\ System32 \ accessibilitycpl.dll (napríklad C: \ Windows \ System32 \ accessibilitycpl.dll)

\ System32 \ compstui.dll

\ System32 \ comres.dll

\ System32 \ ddores.dll

\ System32 \ dmdskres.dll

\ System32 \ dsuiext.dll

\ System32 \ ieframe.dll

\ System32 \ imageres.dll

\ System32 \ mmcndmgr.dll

\ System32 \ mmres.dll

\ System32 \ moricons.dll

\ System32 \ mstsc.exe

\ System32 \ mstscax.dll

\ System32 \ netcenter.dll

\ System32 \ netshell.dll

\ System32 \ networkexplorer.dll

\ System32 \ pifmgr.dll

\ System32 \ pnidui.dll

\ System32 \ Sensorscpl.dll

\ System32 \ setupapi.ll

\ System32 \ shell32

\ System32 \ wiashext.dll

\ System32 \ wmploc.dll

\ System32 \ wpdshext.dll

Zobraziť ikony

Pomocou externého softvéru môžete otvoriť súbory DLL a zobraziť ikony. Ikony môžete tiež extrahovať zo súboru. Potom ich môžete upraviť a vytvoriť si vlastnú sadu ikon. Používame na to bezplatný program IconViewer. Tento program pridáva do okna vlastností programu Windows Explorer ďalšiu kartu, a preto sa ľahko používa.

Po inštalácii aplikácie IconViewer otvorte Prieskumník. Prejdite na dll súbor, ktorého ikony chcete vidieť. Kliknite na ňu pravým tlačidlom myši a vyberte si Vlastnosti. Teraz otvorte kartu Ikony. Poznámka: Táto karta sa zobrazí, iba ak súbor obsahuje ikony. Zobrazí sa prehľad ikon. Teraz môžete zo súboru extrahovať a uložiť jednotlivé ikony.

Vyberte ikonu a vyberte ju v poli Obrázky zariadenia požadovanú veľkosť a rozlíšenie, napríklad: 64 x 64, 32-bit. V krabici Náhľad (vpravo od poľa pre formát) môžete vidieť ukážku ikony. stlač tlačidlo Uložiť ikonu uložiť. Zadajte cieľový priečinok a pomenujte ikonu.

Predvolene sa súbor ukladá ako súbor ico, ale nie je to potrebné. V krabici Uložiť ako typ Môžete sa tiež rozhodnúť uložiť obrázok ako bitovú mapu alebo ako obrázok png. Túto možnosť vyberte, ak chcete ikonu upraviť, napríklad aby ste si vytvorili svoju vlastnú variantu.

Chcete ďalej prispôsobovať Windows 10? Mnoho ďalších tipov si môžete prečítať v kurze správy systému Windows 10 v našej Tech Academy, vrátane praktickej knihy.

Upraviť ikony

Chcete vytvoriť svoju vlastnú ikonu na základe existujúcej ikony? Na to používame IcoFX. Tento program bohužiaľ nie je zadarmo, ale môžete si ho vyskúšať bezplatne po dobu 30 dní. Po inštalácii si vyberiete v programe Súbor, Otvoriť a ukážte na súbor s ikonami. Vyberte ikonu, ktorú chcete upraviť, a kliknite na ikonu Extrahovať.

Ikona sa zobrazí v hlavnom okne. Cez panel nástrojov Náradie ikonu môžete upraviť na úrovni pixelov, napríklad zmenou farieb alebo pridaním nových prvkov. Editor je podobný programu Microsoft Paint. Použite panel nástrojov Farby aby ste si vybrali požadované farby. Nakoniec súbor uložte ako súbor ico. Vyberte si Súbor, Uložiť ako a vyberte si na Uložiť ako typ pred Ikona systému Windows (* .ico).

Použite svoj vlastný obrázok ako ikonu

Ako ikonu je tiež možné použiť existujúci obrázok. Pomysli na obrázok png, jpg alebo bmp. Prostredníctvom webovej stránky icoconvert.com môžete previesť existujúci obrázok a v prípade potreby ho aktualizovať a upraviť tak, aby bol vhodný ako ikona.

kliknite na Vyberte súbor a ukážte na súbor, z ktorého chcete vytvoriť ikonu. kliknite na Nahrať. V druhom kroku určíte, ktorá časť obrázka sa má umiestniť na ikonu. Orezanie je užitočné, ak je pôvodný obrázok väčší ako to, čo chcete zobraziť na ikone.

V treťom kroku môžete voliteľne pridať rám, ale tento krok našťastie nie je potrebný. Potom zadajte formát súboru, do ktorého sa má obrázok previesť. Vyberte toto ICO pre Windows 7, Windows 8, Vista a XP. Na rozdiel od toho, čo naznačuje web, súbor ico je vhodný aj pre Windows 10.

Nakoniec kliknite Prevod ICO. Po dokončení konverzie sa zobrazí odkaz Stiahnite si svoje ikony a ikonu si môžete stiahnuť.

Zamieňajte ikony

Teraz, keď máte vlastnú zbierku ikon, môžete zameniť tie súčasné. Jednoduchým spôsobom, ako pridať svoju vlastnú ikonu do priečinka, súboru alebo programu, je vytvoriť odkaz. Potom môžete tejto skratke dať vlastnú ikonu.

Kliknite pravým tlačidlom myši na pracovnú plochu a vyberte Nové, Skratka. Po vytvorení odkazu na ňu kliknite pravým tlačidlom myši a vyberte možnosťVlastnosti. Kliknite na kartu Skratka a kliknite na Iná ikona. kliknite na Listy a ukážte na ikonu.

Koniec koncov, predvolené ikony môžete zmeniť aj na pracovnej ploche. Otvorte okno nastavení (kláves Windows + I) a vyberte Personalizácia, Témy. Kliknite na pravú stranu okna Nastavenia ikony na pracovnej ploche. V novootvorenom okne vyberte ikonu, ktorú chcete zmeniť, a kliknite na ikonu Iná ikona. Ukážte na novú ikonu a kliknite na ikonu Ok. Opakujte postup pre všetky ikony, ktoré chcete upraviť.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found