Novinky

Ručne: Kalibrujte batériu MacBooku, ktorá už nebude úplne nabitá

Už sa váš MacBook nenabíja úplne? Potom existuje veľká šanca, že bude potrebné znova nakalibrovať batériu vášho MacBooku. Môžete to urobiť sami v niekoľkých jednoduchých krokoch. V tomto článku si môžete prečítať, ako znova nabiť batériu vášho MacBooku.

Čo je to kalibrácia?

Batéria vášho MacBooku má interný mikroprocesor. Tento mikroprocesor odhaduje množstvo energie v batérii a čas, ktorý s ňou ešte môžete pracovať. Tieto informácie sa zobrazujú na paneli s ponukami vo vašom počítači Mac. Mikroprocesor sa však môže časom stať nepresným a môže prestať správne zobrazovať obsah aj životnosť batérie. Tento problém môžete vyriešiť kalibráciou mikroprocesora.

Kalibrujte mikroprocesor

Kalibrácia mikroprocesora je jednoduchý proces pozostávajúci iba z troch krokov. Tento proces však trvá istý čas, pretože okrem iného musí byť batéria úplne vybitá.

Krok jedna

Pripojte svoj MacBook k napájaciemu adaptéru a nechajte zariadenie úplne nabiť. Pretože váš MacBook už správne nezobrazuje obsah batérie, je rozumné venovať pozornosť napájaciemu adaptéru. Hneď ako sa rozsvieti zelená kontrolka na napájacom adaptéri, je váš MacBook úplne nabitý. Od tejto chvíle nechajte zariadenie pripojené k zdroju napájania najmenej dve hodiny. Počas tohto obdobia môžete zariadenie stále používať.

Krok dva

Teraz nechajte batériu úplne vybiť. Urobíte to odpojením MacBooku od napájacieho adaptéra a použitím zariadenia. Akonáhle je MacBook takmer prázdny, objaví sa varovanie, že aby ste mohli pokračovať v práci, musíte zariadenie pripojiť k napájaciemu adaptéru. Nerobte to, ale uložte všetky otvorené súbory, aby sa nestratili.

Potom zariadenie naďalej používajte, kým MacBook automaticky neprejde do režimu spánku. Teraz odložte zariadenie a počkajte najmenej päť hodín. Počas týchto piatich hodín sa tiež spotrebuje posledný kúsok energie v batérii. Batéria je teraz úplne vybitá.

Krok tretí

Teraz znova pripojte MacBook k napájaciemu adaptéru a nechajte zariadenie úplne nabiť. Pred odpojením napájacieho adaptéra od MacBooku počkajte znova, kým sa nerozsvieti zelená kontrolka na napájacom adaptéri. Po úplnom nabití zariadenia sa mikroprocesor batérie nakalibruje.

Predĺžte životnosť batérie

Vedeli ste, že životnosť batérie môžete predĺžiť jej správnym zaobchádzaním? Prečítajte si viac v článku „Tipy a triky, vďaka ktorým batéria vášho MacBooku vydrží dlhšie“