Ako

11 tipov na počúvanie hudby v špičkovej kvalite kedykoľvek a kdekoľvek

Možno máte rozsiahlu zbierku diskov CD, ktoré chcete digitalizovať bez straty kvality, alebo môžete ušetriť úložný priestor streamovaním hudby vo vysokej kvalite do vášho počítača a iného zariadenia. Uviedli sme zoznam možností pre počúvanie hudby - v najvyššej kvalite.

Miestna hudba

Tip 01: Windows Media Player

Windows Media Player je užívateľsky príjemný program na správu a prehrávanie hudobných súborov. Stiahli ste niekedy hudbu prostredníctvom sietí na stiahnutie alebo prostredníctvom oficiálneho predajného kanála? Pomocou prehrávača Windows Media Player môžete ľahko mapovať všetku hudbu vo svojom počítači. Je užitočné, že program je už vo väčšine verzií Windows štandardný, takže si ho už často nemusíte sťahovať.

Spustite program pomocou ponuky Štart a postupne kliknite na ikonu Usporiadajte / spravujte knižnice / hudbu. Skrz Pridať vyberte miesto uloženia hudobných súborov. Potvrďte pomocou Zahrnúť priečinok. Keď je hudba rozptýlená, pridajte viac priečinkov. Dvakrát kliknite doľava Hudba a použite nadpisy Umelec, Album a Žáner triediť súbory.

Tip 01 Windows Media Player vám pomôže usporiadať hudobné súbory.

Tip 02: Roztrhanie

Ak máte dobré disky CD, je rozumné ponechať si ich kópie v počítači. Ak sa CD neočakávane poškodí, môžete hudbu počúvať aspoň naďalej. Navyše v digitálnej verzii máte oveľa viac možností prehrávania. Pri kopírovaní a kopírovaní hudobných súborov sa opäť spoliehate na prehrávač Windows Media Player. Má zmysel starostlivo skontrolovať nastavenia kopírovania a kopírovania, pretože to určuje kvalitu zvuku hudobných súborov. Ísť do Usporiadať / Možnosti a otvorte kartu Ripová hudba. Ak chcete prehrávať hudobné súbory na mnohých rôznych zariadeniach, klamstvá MP3 samozrejme zrejmé. Uvedomte si, že kvôli pomerne vysokej kompresii sa stratí veľa údajov.

To má za následok zlú kvalitu zvuku, aj keď otočíte posuvník nadol Kvalita zvuku maximálne. Strata kvality je zreteľná najmä na dobrých hi-fi systémoch. Lepšie je vytvoriť presnú kópiu CD. Z tohto dôvodu si najlepšie vyberte WAV (bez straty kvality). Uložte nastavenia pomocou Ok. Vložte disk do zásuvky na CD / DVD a skontrolujte všetky skladby. Nakoniec kliknite do hornej časti Napáliť CD.

Tip 02 Najlepšie je konvertovať CD na WAV pomocou aplikácie Windows Media Player.

Tip 03: Presné zvukové kopírovanie

Nevýhodou súborov wav je, že na pevnom disku zaberajú veľa miesta, konkrétne asi 600 MB na hudobné album, pretože sú uložené nekomprimované. Veľmi obľúbeným formátom na ukladanie hudobných súborov je flac. Aj keď tento typ súboru znižuje pôvodné hudobné údaje kompresiou asi o 40 percent, nedochádza k strate kvality. Prehrávač Windows Media Player nedokáže konvertovať disky CD na flac. Na túto prácu používate bezplatný softvérový balík Exact Audio Copy. Prejdite na stránku www.exactaudiocopy.de a kliknite na ľavú stranu Stiahnuť ▼. Uložte súbor exe kliknutím na odkaz na stiahnutie. Dvakrát kliknite na súbor exe a pokračujte ďalej Ďalšie cez všetky kroky sprievodcu. Nemusíte meniť žiadne nastavenia. Nakoniec potvrďte pomocou Inštalovať / Dokončiť.

Tip 03 Program Exact Audio Copy nainštaluje do vášho počítača rôzne komponenty.

Tip 04: Nastavenia kopírovania a kopírovania

Hneď ako prvýkrát spustíte program Exact Audio Copy, vyberte požadované nastavenia v sprievodcovi konfiguráciou. Vyberte si Ďalší a vyberte jednotku CD / DVD vášho počítača. Ak máte iba jednu, správna stanica je už skontrolovaná. Na ďalšej obrazovke môžete zvoliť rýchle a presné kopírovanie a konvertovanie diskov CD. Pri druhej možnosti je menšia pravdepodobnosť chýb. V takom prípade vyberte možnosť Radšej mám presné výsledky. Softvér vás potom požiada o vloženie zvukového CD. Program vyhodnocuje možnosti čítania jednotky CD / DVD pomocou rôznych testov. Vo vyskakovacom okne zvoľte Konfigurovať. kliknite na Ďalší a počkajte, kým program Exact Audio Copy nedokončí test. Výsledok sa zobrazí na obrazovke. Potom trikrát kliknete na Ďalší. Vyberte ako hudobný formát FLAC (okolo 6 MB / minútu). Potom vyberte dvakrát Ďalší.

Tip 04 Softvér odhaduje možnosti čítania na základe zvukového CD.