Ako

Stiahnite si aplikáciu Corona: Takto to funguje

Korónová aplikácia holandskej vlády je od dnešného dňa k dispozícii na stiahnutie pre všetkých. Pod názvom CoronaMelder ho nájdete v Obchode Play pre smartfóny s Androidom a v App Store pre iPhony. Ako to funguje?

CoronaMelder bol vytvorený na doplnenie kontaktného vyšetrovania GGD. Účelom aplikácie je obmedziť šírenie korónového vírusu tým, že o tom čo najskôr informujete potenciálne infikovaných ľudí. Potom môžu včas požiadať o koronový test a čo najviac sa izolovať od ostatných ľudí.

Ak ste si nainštalovali aplikáciu, dostanete upozornenie hneď, ako iný používateľ aplikácie uvedie, že je infikovaný korónou, a za posledné dva týždne ste boli spolu viac ako 15 minút. Z dôvodu ochrany osobných údajov sa nezhromažďujú žiadne údaje o polohe. Podkladový systém pracuje s anonymnými kódmi, ktoré sa vymieňajú cez bluetooth.

Aplikácia corona je teraz k dispozícii na stiahnutie pre všetkých, zatiaľ však nie je úplne funkčná všade. Prijímanie správ funguje iba v regiónoch Twente, Drenthe, Ijsselland, Gelderland-juh a sever / východ Gelderland. Je to tak preto, lebo takáto správa sa odosiela až po kontaktovaní tamojších GGD. Od 1. septembra bude aplikácia fungovať v celej krajine tak, ako má

Nainštalujte si aplikáciu Corona

Inštalácia aplikácie corona je hračkou. Po stiahnutí niekoľko okien vysvetľuje, ako aplikácia funguje. Prečítajte si pozorne informácie a niekoľkokrát klepnite na Ďalej. Na konci si aplikácia vyžiada povolenie na zasielanie „správ o expozícii“. Aby to bolo možné, musí byť zapnuté Bluetooth. Získate tiež možnosť preposlať aplikáciu ostatným.

Aplikácia je teraz aktívna na pozadí a nemusíte robiť žiadne ďalšie kroky. Ak v budúcnosti dostanete upozornenie, aplikácia vám pomôže s ďalšími krokmi. Zámerom je, aby ste zostali doma a požiadali o koronový test, a to aj v prípade, že ste ešte nezažili žiadne sťažnosti. Výsledky dostanete telefonicky do 48 hodín.