Preskúmanie

Motorola Moto G 5G Plus: 5G pre masy

Moto G 5G Plus je jeden z najlacnejších 5G smartfónov, ktoré si môžete kúpiť v čase písania tohto článku. Zariadenie má tiež zaujímavý hardvér. V tejto recenzii Motorola Moto G 5G Plus si môžete prečítať výhody a nevýhody smartfónu.

Motorola Moto G 5G Plus

cena € 349,- / € 399,-

Farba Modrá

OS Android 10

Obrazovka 6,7 palcový LCD (2520 x 1080, 90 Hz)

procesor 2,3 Ghz oktacore (Snapdragon 765)

RAM 4 alebo 6 GB

Skladovanie 64 alebo 128 GB

Batéria 5 000 mAh

fotoaparát 48, 8, 5, 2 megapixelov (zadný), 16 a 8 megapixelov (predný)

Pripojiteľnosť 5G, Bluetooth 5.1, WiFi, GPS, NFC

Formát 16,8 x 7,4 x 0,9 cm

Váha 207 gramov

Iné Odolnosť proti striekajúcej vode

Webová stránka www.motorola.com 8 Skóre 80

  • Pros
  • Cenovo dostupný 5G smartphone
  • Dobrá obrazovka
  • Kompletný a pevný hardvér
  • Negatíva
  • Nestabilná aplikácia fotoaparátu
  • Nejasná, zatiaľ mierna politika aktualizácií
  • Umiestnenie tlačidiel

Motorola ponúka Moto G 5G Plus v dvoch konfiguráciách, so 4 GB alebo 6 GB RAM (349 eur) a 64 GB alebo 128 GB úložným priestorom (399 eur). Testoval som tú druhú verziu.

Dizajn a obrazovka

Moto G 5G Plus je vyrobený z plastu a je ho cítiť. Zariadenie je menej prémiové ako sklenený smartphone, je však pohodlné v ruke a pevné. Veľká batéria - viac o tom za chvíľu - robí telefón ťažkým (207 gramov). Spoločnosť Motorola sľubuje, že smartphone znesie aj postriekanie vodou.

Smartfón má veľkú 6,7-palcovú LCD obrazovku s predĺženým pomerom 21: 9, čo poznáme napríklad z telefónov Sony ako Xperia 10 II. Obrazovka je ideálna pre filmy a internet a vďaka vysokému rozlíšeniu Full HD vyzerá ostro. Vďaka vyššej obnovovacej frekvencii ako obvykle (90 Hz oproti 60 Hz) sa obrazovka obnovuje častejšie za sekundu a obraz vyzerá plynulejšie. Pekný komparz. Kvalita obrazu je dosť dobrá, ale nemôže sa zhodovať s OLED obrazovkou, čo sa týka farieb a kontrastu.

Z umiestnenia tlačidiel som menej nadšený. Tlačidlo zapínania a vypínania na pravej strane je dosť vysoké a na to si treba trochu zvykať. Tlačidlá hlasitosti sú ešte vyššie a sú ťažko dostupné jednou rukou. Na ľavej strane je špeciálne tlačidlo pre Google Assistant a myslím si, že ako pravák je už umiestnený príliš vysoko. Skener odtlačkov prstov je tiež umiestnený v tlačidle zapnutia a vypnutia a pracuje rýchlo a presne.

Kompletný hardvér

Moto G 5G Plus beží na rýchlom procesore Snapdragon 765 s - v mojom prípade - 6 GB RAM, čo je dosť na rýchle prepínanie medzi aplikáciami a hrami. Úložná pamäť je tiež pekná a priestranná so 128 GB. Smartfón je vhodný pre 5G a v čase písania článku jeden z najlacnejších 5G telefónov, ktoré si môžete kúpiť. Bonus, ale výhody 5G sú stále obmedzené. Nástupca 4G je zatiaľ len o niečo rýchlejší a skutočne rýchly bude až v roku 2022 alebo 2023.

Zariadenie má na zadnej strane štyri fotoaparáty na bežné fotografie, širokouhlé a makro obrázky. Senzor hĺbky rozostrí pozadie pre efekt portrétu. Kvalita fotografií počas dňa a v tme je porovnateľná s konkurenciou a viac ako dostatočná pre sociálne médiá a fotografie z dovolenky. Fotografie niekedy vyzerajú o niečo nudnejšie ako realita. Duálna selfie kamera na obrazovke je užitočná pre bežné fotografie a skupinové obrázky. Rozdiel je jasný a kvalita obrazu je v poriadku, aj keď jasné svetlo môže byť problémom. Môžete to vidieť na selfie nižšie.

Veľká 5 000 mAh batéria vydrží pri intenzívnom používaní asi deň a pol, čo je dostatočne dlhé. Tí, ktorí to majú ľahšie, môžu pokračovať dva alebo tri dni. Samsung Galaxy M21 je lacnejší a ponúka dlhšiu výdrž batérie. Moto G 5G Plus sa nabíja priemernou rýchlosťou (20 W) cez port USB-C.

Pravidlá pre softvér a aktualizácie

Spoločnosť Motorola dodáva Moto G 5G Plus s Androidom 10 a na vrchol kladie svoju obnovenú ľahkú škrupinu. Nebráni tomu a pridáva niekoľko jednoduchých trikov, pomocou ktorých si môžete softvér viac prispôsobiť a rýchlo naštartovať baterku a fotoaparát. Pravidlá výrobcu týkajúce sa aktualizácií zostávajú tŕňom v oku. Spoločnosť Motorola chce garantovať iba Android 11 a bezpečnostné aktualizácie (jednu za štvrťrok) na dva roky. Konkurenčné smartphony, ako napríklad OnePlus Nord, dostávajú verzie a aktualizácie systému častejšie a dlhšie, vďaka čomu sú bezpečnejšie a zabezpečené do budúcnosti.

Záver: kúpiť Motorola Moto G 5G Plus?

Motorola Moto G 5G Plus je nádherný smartphone s dobrou obrazovkou, úplnými a solídnymi špecifikáciami, podporou 5G a užívateľsky prívetivým softvérom. Stredná politika spoločnosti Motorola v oblasti aktualizácií je najväčšou škvrnou na vynikajúcom telefóne, ktorý má sám osebe iba určité subjektívne chyby. Za 349 eur skvelá kúpa, pričom najväčším konkurentom je OnePlus Nord. Stojí 399 eur a ponúka lepšie špecifikácie a dlhodobú softvérovú podporu, a preto si myslím, že je to výhodnejšia ponuka.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found