Ako

Ako nainštalovať Google Lens (Android a iOS)

Vďaka Google Lens môžete vďaka inteligencii spoločnosti Google urobiť fotoaparát svojho smartfónu alebo tabletu oveľa inteligentnejším. Namierte fotoaparát na objekt a zobrazí sa vám množstvo informácií. Ako nainštalovať Google Lens na Android a iOS.

Google Lens je aplikácia, ktorá pomocou fotoaparátu vášho smartphonu alebo tabletu poskytuje informácie o tom, čo je na obrazovke. Ak namierite svoj fotoaparát na maľbu, Lens sa v priebehu niekoľkých sekúnd poradí so servermi spoločnosti Google a zistí, o ktorú maľbu ide. Dostanete informácie o maliarovi a príbehu, ktorý stojí za umeleckými dielami. Ak namierite fotoaparát na kvetinu, ktorú nepoznáte, objektív sa vám pokúsi povedať, o aký druh ide a kde ju v okolí môžete kúpiť. Sú to len dva príklady, pretože Lens dokáže oveľa viac. Myslite na preklady ponúk, kopírovanie textu a skenovanie kníh a čiarových kódov. Prečítajte si viac informácií o možnostiach Google Lens tu.

Nainštalujte si Google Lens na Android

Väčšina moderných smartfónov a tabletov s Androidom má štandardne Google Lens zabudovaný do aplikácie fotoaparátu. Funkciu spoznáte podľa ikony Lens (viď obrázok v hornej časti tejto správy) v aplikácii fotoaparát. Kliknutím na ňu spustíte objektív a nasmerujete kameru na objekt alebo zviera, o ktorom chcete získať informácie. Chvíľu počkajte a výsledky sa zobrazia na obrazovke.

V systéme Android môžete objektív používať aj prostredníctvom aplikácie Fotky Google. Otvorte aplikáciu, vyberte fotografiu a klepnite na ikonu Objektív. Ak Lens pozná ďalšie informácie, uvidíte ich na obrazovke do dvoch sekúnd.

Lens funguje aj prostredníctvom asistenta Google, hlasového asistenta, ktorého vyvoláte vyslovením výrazu „Hey Google“ alebo stlačením tlačidla Domov na zariadení na niekoľko sekúnd. Teraz kliknite na ikonu Lens a spustí sa aplikácia fotoaparátu, aby funkcia Lens „videla“ to, čo vidíte.

Inštalácia aplikácie Google Lens často nie je nutná. V obchode s aplikáciami Play Store môžete vyhľadať Google Lens a zistiť, či je aplikácia nainštalovaná vo vašom zariadení. Ak nie, môžete to urobiť. Objektív nie je možné nainštalovať na niektoré (staršie) zariadenia.

Nainštalujte si Lens na iOS

Ak používate iPhone, iPad alebo iPod, nemôžete si Google Lens nainštalovať ako samostatnú aplikáciu. Objektív tiež nie je možné používať prostredníctvom aplikácie fotoaparát alebo aplikácie Google Assistant. To súvisí s obmedzeniami systému iOS.

Funkciu Lens môžete používať v aplikácii Google, ale iba ak je jazyk aplikácie nastavený na angličtinu. Otvorte aplikáciu Google na zariadení so systémom iOS, klepnite na ikonu Google Lens na vyhľadávacom paneli a kliknutím na ikonu povolte fotoaparát. Teraz klepnite na predmet na obrazovke alebo vyberte text na obrazovke a vyberte výsledok alebo použite tlačidlo vyhľadávania.

Google Lens je tiež možné použiť v aplikácii Fotky Google. Spustite aplikáciu Fotografie, vyberte fotografiu a klepnite na ikonu Objektív. Ak objektív dokáže zobraziť ďalšie informácie, zobrazí sa teraz na obrazovke. To sa deje u obrazov, rastlín, zvierat, známych budov a kníh.