Ako

Virtuálne zvieratá vo vašej obývacej izbe s Googlom

Nie preto, že to zrazu urobí váš život zaujímavejším alebo zmysluplnejším, ale len preto, že to môže byť zábavné ... Aby rozptýlil nudu, Google pridal do svojho vyhľadávacieho nástroja funkciu, ktorá vám umožní vidieť 3D predstavu „živého“ zvieraťa v vaša obývacia izba, kúpeľňa alebo dvorček vyčarujú. Keď mala táto funkcia premiéru minulý rok, mohli ste si pozrieť iba pár zvierat. Dnes je k dispozícii celá zoo.

Krok 1: Zobrazenie v 3D

V čase, keď zostanete doma, môže byť sledovanie 3D zvierat príjemným spôsobom, ako zahnať nudu. Potrebujete iba smartphone, ktorý podporuje rozšírenú realitu. Môže to byť telefón s Androidom, ktorý je pripravený na ARCore a ARKit, alebo iPhone. Potom otvorte predvolený prehliadač telefónu a prejdite na príslušné zviera v službe Google. Minulý rok to fungovalo iba s tigrom, levom, pandou obrovskou, rotvajlerom a vlkom. Teraz je zoznam oveľa dlhší (pozri zoznam). Google okolo Veľkej noci dokonca pridal veľkonočného zajaca. Posúvajte sa nadol, kým nenájdete pole, ktoré hovorí niečo ako Pozri sa bližšie na [zviera]. Klepnite na dané tlačidlo Zobraziť v 3D.

Krok 2: Premiestňovanie zvierat

Potom nasmerujte fotoaparát svojho telefónu na podlahu alebo na oblohu, ak ide o vtáka. Po chvíli sa váš telefón prepne do zobrazenia rozšírenej reality. Môže to trvať niekoľko sekúnd a malé okienko vám poradí, aby ste telefónom jemne pohybovali tam a späť. Zvieratá nie sú umiestnené iba staticky. Kôň kope a ňuchá, veľkonočný zajačik poskakuje okolo a orol máva a škrieka obývacou izbou. Rovnako ako v prípade iných objektov AR, aj tu si môžete objekt priblížiť a plynulo si ho prezerať z rôznych uhlov.

Krok 3: Nielen zvieratá

Mimochodom, týmto spôsobom sa môžete pozerať nielen na zvieratá. Napríklad Google a NASA sa spojili, aby na vašu obrazovku priniesli rozsiahlu zbierku nebeských objektov v 3D. Môžete ich otočiť, priblížiť, ale vo vašom interiéri sa nezobrazia ako AR. Zadajte ako hľadaný výraz napríklad Mars, Jupiter, Urán, Venuša alebo iné nebeské teleso a za nimi 3D a hľadajte tlačidlo vo výsledkoch Zobraziť v 3D. Potom vyberte zobrazenie Objekt.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found