Ako

Merajte vzdialenosti pomocou aplikácie Meranie

Vodováha so zabudovaným pravítkom alebo zvinovacím metrom? Od tohto mesiaca ich môžete zavesiť na vŕby, pretože Apple predstavil so zavedením iOS 12 aj novú aplikáciu Measure. Vďaka tejto aplikácii môžete pomocou fotoaparátu merať všetky druhy vzdialeností.

Tajne sme vždy trochu podozriví, pokiaľ ide o tieto typy aplikácií. Koniec koncov, bez ohľadu na to, ako super si myslíme, že je rozšírená realita, nikdy nebude taká presná ako použitie spoľahlivého starého páskového meradla ... nie? V zásade je to pravda, ale aplikácia Measure sa veľmi blíži, s odchýlkami hlavne kvôli používateľovi.

Kedy používate Measure?

Je dôležité poznamenať, že Opatrenie meria iba v centimetroch, nie v milimetroch. To znamená, že aplikácia je absolútne nevhodná, napríklad na meranie toho, či sa skrinka hodí do vašej miestnosti na centimetre, hoci pri všetkej úprimnosti by sme si na to aplikáciu netrúfli použiť. Aplikácia je preto určená hlavne na rýchle meranie úloh, stačí zmerať, koľko metrov štvorcových má miestnosť približne, aby ste si kúpili dostatok tapiet alebo akú vzdialenosť máte k určitému bodu vo vašej záhrade.

Ako používate opatrenie?

Pri spustení aplikácie v systéme iOS 12 sa najskôr zobrazí výzva na pohyb smartfónu po miestnosti. Dôvodom je to, že aplikácia musí získať prehľad o priestore a povrchoch v ňom. Bez aplikácie referenčných rámcov napokon nemôže takáto aplikácia presne merať. Aplikácia označuje, kedy ste iPhone dostatočne presunuli na mapovanie priestoru. Potom nasmerujte biely bod do stredu displeja na začiatočný bod, ktorý chcete merať, a stlačte veľké znamienko plus. Teraz, keď presuniete svoj iPhone, uvidíte, že priamo od vášho východiskového bodu je nakreslená žltá čiara. Teraz presuňte zariadenie do koncového bodu a znova stlačte znamienko plus. Teraz je nakreslená biela čiara zobrazujúca rozmer. Príjemné je, že sa neobmedzujete iba na jednu čiaru, môžete sa prechádzať miestnosťou a všade kresliť čiary, aby ste digitálne zmapovali rozmery miestnosti. Je tiež pekné, že môžete veľmi ľahko nakresliť čiaru v pravom uhle k druhej (vďaka haptickej spätnej väzbe môžete cítiť, keď sedíte na čiare), aby ste mohli mapovať výšku a šírku.

Presné?

Už sme to povedali: aplikácia Measure je veľmi presná, ale iba ak ju používate správne. Priestor je zmapovaný a cieľový kruh označuje orientáciu vášho „zvinovacieho metra“. Ak začnete merať na vodorovnej ploche, zatiaľ čo merací kruh je zvislý, potom vaše meranie samozrejme nikdy nebude správne. Je potrebné venovať pozornosť a dodržiavať pokyny. Okrem meracieho pásma táto aplikácia obsahuje aj digitálnu vodováhu, ale to sme samozrejme už vedeli z predchádzajúcich verzií iOS.