Ako

Takto funguje dovolenkový režim WhatsApp

Pokiaľ je to na WhatsApp, môžete sa počas výletov úplne uvoľniť vďaka dlho očakávanému prázdninovému režimu WhatsApp. Táto funkcia zabezpečí, že konverzácie skupiny WhatsApp, ktoré už chvíľu nechcete vidieť, už skutočne neprídu do popredia.

Prázdninový režim momentálne nie je k dispozícii v oficiálnej verzii, ale ak máte vo svojom smartfóne beta verziu aplikácie, môžete ju už využiť. Keď aktivujete funkciu (nájdete ju v nastavenie / oznámenia), potom sa spočiatku zjavne nič veľmi nemení.

Ticho mlčí

Sila však spočíva v jemnom rozdiele, pretože prázdninový režim WhatsApp zaisťuje, že konverzácie, ktoré ste nastavili na tiché, a konverzácie, ktoré ste archivovali, si už nebudú vyžadovať vašu pozornosť, keď bude zverejnená nová správa. Teraz ste samozrejme už nedostali oznámenie o tichej konverzácii, ale ak ste otvorili WhatsApp, stále ste videli, že v konverzácii bola nová správa. A ešte nepríjemnejšie: konverzácia, ktorú ste archivovali, bola jednoducho odstránená z archívu novou správou a umiestnená navrchu. Tento nový režim tomu bráni, takže keď ste na dovolenke, môžete si skutočne oddýchnuť, ale stále si môžete prečítať všetky správy, keď ste doma.

Zatiaľ nie je známe, kedy presne môžeme začať používať dovolenkový režim WhatsApp. Keď je funkcia pridaná do beta verzie, zvyčajne to trvá niekoľko týždňov / mesiacov, kým k nej bude mať prístup aj zvyšok sveta.