Ako

Takto používate zvukový záznam v systéme Windows 10

Ak hľadáte jednoduchú aplikáciu na nahrávanie zvuku (napríklad pre svoj podcast, aby ste zistili, či je pre vás to pravé), nehľadajte nič iné ako nahrávač zvuku Windows 10. Jedná sa o bezplatnú a často predinštalovanú aplikáciu, ktorá môžete ihneď použiť, keď máte v systéme Windows.

Ak aplikáciu vo svojom systéme ešte nejako nemáte, kliknutím sem prejdite do obchodu Microsoft Store. Stlačením tlačidla napravo otvoríte aplikáciu obchodu vo svojom počítači a následným opätovným stlačením tlačidla aplikáciu nainštalujete.

Po inštalácii a otvorení zvukového rekordéra čoskoro prídete na to, že aplikácia je jednoduchá. Na to samozrejme potrebujete mikrofón. Uistite sa teda, že to máte pripojené. Alebo ak používate notebook: že je zabudovaný mikrofón zapnutý.

Používanie zvukového rekordéra Windows 10

Nahrávanie spustíte stlačením veľkého tlačidla mikrofónu v dolnej časti. Môžete tiež začať nahrávať pomocou kombinácie klávesov Ctrl + R (zo záznamu). Počas nahrávania môžete medzitým k nahrávke pridať príznak, aby ste potom videli, že musíte niečo upraviť alebo pridať. Nahrávanie sa nezastaví, ale po stlačení vlajky sa okamžite dostanete do príslušnej časti záznamu. Takže už nemusíte hľadať.

Na pozastavenie záznamu môžete použiť tlačidlo pozastavenia. Znie to logicky, ale v takom prípade sa nahrávanie nezastaví, takže po opätovnom zapnutí nahrávania už nebudete pokračovať v inom súbore. Takže nahrávate do jedného súboru; ale aj tak si môžete dať pauzu. Keď stlačíte tlačidlo stop, nahrávka sa uzavrie a uloží ako súbor m4a do priečinka Documents.

Mimochodom, v programe je tiež možné počúvať a upravovať zaznamenané súbory systému Windows. Ak to chcete urobiť, otvorte záznamník zvuku a v ponuke vľavo vyberte súbor, ktorý chcete počuť. Pomocou tlačidla orezania (v dolnej časti, druhé zľava) môžete upraviť stopu. Potom vyberiete začiatočný a konečný bod, ktorý chcete extrahovať zo záznamu. Potom môžete súbor uložiť tak, ako je teraz, stlačením diskety. Vyberte možnosť, aby ste sem uložili kópiu, aby ste mali vždy k dispozícii pôvodný súbor.

Je tiež možné zdieľať zvukový súbor s ostatnými priamo z aplikácie. Urobíte to pomocou tlačidla zdieľania. Nájdete ho v spodnej časti, najskôr zľava.