Ako

Podpis programu Outlook 2010

Pravdepodobne ich uvidíte vo svojej poštovej schránke alebo ich zamestnávateľ tiež použije, podpis v e-mailových správach. Nielenže to vyzerá úhľadne, s automatickým podpisom sa e-mail nikdy neodošle bez toho, aby ste ho úhľadne uzavreli a zahrnuli svoje kontaktné údaje. Aplikácia Outlook 2010 uľahčuje nastavenie profesionálneho podpisu.

Navrhnite podpis

Najjednoduchší spôsob, ako si navrhnúť vlastný podpis, je použiť program Microsoft Office Word. Otvorte program Word a zadajte požadovanú správu. Začína sa to často záverečnou vetou, ako napríklad: S pozdravom, nasleduje meno a kontaktné údaje. Pridajte požadovaný obrázok pomocou Vložte/ Obrázok a prípadne pridajte pekný efekt k obrázku tak, že ho vyberiete a na karte Formátovanie na otvorenie. V prípade potreby upravte písmo a veľkosť písma textu. Príjemným doplnkom e-mailu sú obrázky s odkazom na vaše sociálne médiá, ako sú Facebook, Twitter, LinkedIn alebo YouTube. Mnoho z týchto ikon sa nachádza na internete. Pridajte ikonu ako obrázok, kliknite na ňu pravým tlačidlom myši a vyberte Hypertextový odkaz. Zadajte adresu URL webovej stránky a kliknite na Ok. Je užitočné umiestniť adresu URL raz do textu s obrázkom, takže príjemcovia, ktorí filtrujú obrázky, sú informovaní aj o adrese URL.

Pomocou aplikácie Word môže byť krásny podpis pre váš e-mail navrhnutý v okamihu.

Nastaviť podpis

Ako vidíte na prvom obrázku, podpis nemusí byť nevyhnutne v dolnej časti vášho e-mailu. Stále viac vidíme, že horná časť e-mailu sa používa napríklad aj pre logo spoločnosti alebo slogan. Keď ste si dohodli a nastavili podpis podľa svojich predstáv, je možné ho skopírovať. Vyberte všetok text a obrázky pomocou kombinácie klávesov Ctrl + A a následne kombinácie klávesov Ctrl + C (kopírovanie). Spustite program Outlook a otvorte ho v ponuke Súbor / Možnosti / E-mail, Stlač tlačidlo Podpisy. Otvorte kartu E-mailový podpis a kliknite na tlačidlo Nový. Vyberte meno podpisu a stlačte Ok. Kliknite pravým tlačidlom myši do prázdneho textového poľa a vyberte ho v skupine Možnosti prilepenia pred Ponechať možnosti vloženia zdroja. V prípade potreby môžete v textovom poli vykonať menšie zmeny. stlač tlačidlo Uložiť zachovať podpis.

Po vložení skontrolujte, či sú súčasťou všetky požadované diely.

nastavenie

Je možné pridať viac podpisov, medzi ktorými môžete ľahko prepínať. Otvorte Outlook a otvorte jeden nový email. Prejdite na kartu Vložte a kliknite v skupine Vložte o možnosti Podpisy. Chcete vždy otvárať podpis? Potom otvorte Outlook a choďte na Súbor / Možnosti / E-mail a kliknite na tlačidlo Podpisy. Na karte E-mailový podpis možnosti predstavujú Vyberte štandardné podpisy. Tu vyberte, ktorý z nich Email účet, ktoré podpisy sa použijú a či ich budete používať iba s Nové správy chcieť alebo tiež na Odpovede a preposlané správy. Stlačte Ok na potvrdenie nastavení. Spoločnosť Microsoft, bohužiaľ, neponúka možnosť zálohovania vášho konečného podpisu. Podpisy nájdete v nasledujúcom umiestnení vo vašom počítači na účely manuálneho zálohovania (vždy užitočné, ak dôjde k zlyhaniu počítača alebo počas novej inštalácie): C: \ Users \% username% \ AppData \ Roaming \ Microsoft \ Signatures.

Vytvorte toľko podpisov, koľko chcete. Medzi podpismi sa dá ľahko prepínať.