Ako

15 inteligentných tipov pre OneNote

Zbohom notebook, ahoj digitálny notebook! Týchto 15 inteligentných tipov pre OneNote vám môže pomôcť usporiadať si myšlienky, zoznamy úloh, poznámky a ďalšie poznámky. Pretože s bezplatným OneNote vám spoločnosť Microsoft ponúka pekné riešenie na jednoduché písanie poznámok alebo ukladanie informácií na cestách alebo doma.

O aplikácii OneNote

Predtým ste s OneNote nepracovali? Efekt sa veľmi nelíši od toho, na čo ste zvyknutí z tradičného zošita. V OneNote organizujete informácie do jedného alebo viacerých Poznámkové bloky. Takýto zošit je rozdelený na Sekcie (záložky) a každá časť obsahuje Stránky a Podstránky. Tieto obsahujú všetky informácie, ktoré zhromažďujete, škrabáte alebo vkladáte. Nielen text a obrázky, ale aj tabuľky, zvuk, video, odkazy a dokonca aj súbory. A pretože OneNote synchronizuje všetky tieto informácie cez OneDrive, máte najnovšiu verziu vždy na dosah ruky na ľubovoľnom zariadení.

1 Inteligentnejšie ukladanie webových poznámok

Vďaka mnohým vylepšeniam je prehliadač Egde od spoločnosti Microsoft na vzostupe. Jednou z užitočných funkcií tohto prehľadávača je možnosť vytvárať webové poznámky pomocou ikony pera v pravom hornom rohu. Môžete napríklad označiť text na webovej stránke a pridať a uložiť poznámky alebo kresbu. Môžete sa rozhodnúť uložiť poznámku do obľúbených položiek, zoznamu na čítanie alebo ju odoslať priamo do aplikácie OneNote.

2 Späť v čase

Používate OneNote napríklad na prácu na rukopise alebo spolupracujete na poznámkach s inými ľuďmi? V takom prípade môžete zistiť, ktoré úpravy (revízie), ktoré sa v minulosti uskutočnili na určitej stránke vo OneNote. Vo OneNote to uvidíte kliknutím pravým tlačidlom myši na stránku a výberom v zobrazenej ponuke Verzie stránky. V OneNote 2016 sa tomu hovorí Zobraziť verzie stránok. Na pravej strane uvidíte prehľad všetkých starších verzií tejto stránky.

3 Robte si hlasové poznámky

Zvukové záznamy môžete vytvárať vo všetkých verziách OneNotu. To je obzvlášť užitočné pri mobilnej verzii, pretože písanie poznámok je tu často oveľa pomalšie, ako keď na to použijete počítač alebo notebook. Ak chcete vytvoriť zvukový záznam, najskôr prejdite na stránku, na ktorú ho chcete nahrať (alebo vytvorte novú stránku). Potom prejdite na kartu Vložte a použite tlačidlo s mikrofón spustiť nahrávanie. Záznamy sú prehľadne uložené s časom a dátumom.

4 Obnovte odstránené poznámky

Odstránili ste - zámerne alebo inak - stránku alebo poznámku v OneNote? Existuje možnosť dostať ho späť na povrch. Vo OneNote 2016 prejdite na túto sekciu História a kliknite Kôš na notebook. Teraz získate prehľad všetkých poznámok, ktoré boli odstránené z príslušného poznámkového bloku. V OneNote máte prístup k tejto funkcii výberom Socha a potom kliknete Odstránené poznámky.

5 Zálohovanie

Používate OneNote 2016? V predvolenom nastavení sa všetky vaše notebooky zálohujú každý týždeň. Je možné upraviť tento interval a zmeniť umiestnenie záloh a vytvoriť zálohu manuálne. Ak to chcete urobiť, choďte na Súbor a vyber si Možnosti / Uložiť a zálohovať. Teraz uvidíte prehľad všetkých nastavení týkajúcich sa vytvárania automatických záloh. S tlačidlom Teraz si zálohujte všetky notebooky vytvoriť kópiu ručne. Obnova zálohy sa vykonáva pomocou Súbor / Informácie a tlačidlo Otvoriť zálohu napravo.

6 Robte poznámky prístupnejšími

OneNote (ale nie OneNote 2016) ponúka možnosť pripnúť konkrétnu stránku alebo poznámku z vašich notebookov do ponuky Štart systému Windows. Urobíte to tak, že kliknete pravým tlačidlom myši na príslušnú stránku v OneNote a vyberiete z ponuky, ktorá sa zobrazí pre Pripnúť na úvodnú obrazovku. Keď potvrdíte, že to chcete, v ponuke Štart systému Windows sa vytvorí dlaždica pre danú poznámku.

Dokovacie poznámky

OneNote 2016 má praktickú funkciu, pri ktorej je vaša poznámka umiestnená úplne napravo od obrazovky a všetky nepotrebné zvončeky a píšťalky zmiznú. Ostatné okná nebudú vo OneNote superponované, aj keď sú maximalizované. Je to obzvlášť užitočné, ak zhromažďujete informácie na internete, napríklad na dovolenku. Ak chcete poznámku „ukotviť“, použite kombináciu klávesov Ctrl + Alt + D alebo vo OneNote 2016 choďte na Obrázok / Ukotviť na plochu.