Preskúmanie

SlimComputer - väčšie čistenie

Keď si kupujete nový počítač s predinštalovaným systémom Windows, často praskne bloatware, takže je to nadbytočný softvér. Ale aj keď sťahujete programy, nechcené nástroje sa môžu dostať do vášho PC bez toho, aby ste si to uvedomovali. Vyčistite systém pomocou SlimComputeru.

SlimComputer

Jazyk

Angličtina

OS

Windows XP / Vista / 7/8

Webová stránka

www.slimcomputer.com

8 Skóre 80
  • Pros
  • Funkcia zotavenia
  • jasný
  • Negatíva
  • Nie všetok softvér s hodnotením

SlimComputer doslovne znamená „zoštíhlený počítač“ a ten okamžite naznačuje, na čo je tento program určený: identifikácia a podľa potreby eliminácia nežiaduceho softvéru. Pri prvom spustení nástroja sa zobrazí otázka, ako dôkladný by mal byť proces skenovania. Môžete si vybrať medzi Pasívne, Predvolené a Agresívny a vaša voľba určuje, koľko detekovaného softvéru sa považuje za potenciálne nežiaduci. Robí sa to na základe „hodnotenia komunity“, tj na základe úsudku ostatných používateľov. Mimochodom, túto voľbu môžete potom kedykoľvek upraviť.

Poloautomatické

Sami sa tiež rozhodnete, aký typ softvéru by mal SlimComputer vyhľadať. Existujú štyri kategórie: Aplikácie (programy, ktoré sú v nových počítačoch často predinštalované), Prehliadače (rozšírenia a panely s nástrojmi), Položky po spustení (programy začínajúce na Windows) a Skratky (skratky na pracovnej ploche). Takýto proces skenovania trvá len asi minútu, potom získate pekný prehľad o detekovanom softvéri, ktorý spĺňa stanovené kritériá. Potom ho môžete odstrániť stlačením tlačidla. V prípade pochybností môžete tlačidlo kedykoľvek stlačiť Viac informácií dojmy; zvyčajne dostanete podrobnejšiu spätnú väzbu k príslušnej položke, opäť na základe vašich kolegov používateľov. Omylom ste odstránili jednu alebo viac položiek, ktoré ste si napriek tomu chceli ponechať? Nerobte si starosti: SlimComputer má šikovnú funkciu obnovenia, ktorá vám umožní ich získanie späť.

SlimComputer predvolene skenuje štyri softvérové ​​kategórie.

Ručne

Nemusíte sa však nevyhnutne spoliehať na kolo kontroly (a na dôkladnosť nastavenej kontroly). SlimComputer má stále samostatné tlačidlá (Optimalizovať, Uninstaller a Prehliadače), ktorý vám poskytne zoznam všetkých čiernych hláv, služieb, aplikácií, panelov s nástrojmi, pomocných objektov prehľadávača a komponentov ActiveX nájdených vo vašom počítači a má prehľadné komunitné hodnotenie a tlačidlo. Viac informácií. Na základe tohto prehľadu sa potom môžete sami rozhodnúť, ktoré z týchto položiek by ste vo svojom systéme radšej nevideli. Našťastie je tu aktívna aj zabudovaná funkcia obnovy, takže môžete rýchlo napraviť chyby.

Môžete sa rozhodnúť aj sami.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found