Ako

Vyčistite si knižnicu iTunes

Ak je váš obľúbený softvér na prehrávanie iTunes, skôr či neskôr narazíte na problém: hudobná knižnica je znečistená. iTunes Cleanlist automatizuje proces čistenia vašej knižnice, pridáva nové médiá a odstraňuje médiá, ktoré už na vašom pevnom disku nie sú.

1. Knižnica iTunes

Vďaka službe iTunes Cleanlist je ľahké rýchlo vyčistiť hudobnú knižnicu iTunes. Môžete určiť priečinky s hudbou a iTunes Cleanlist ich pridá do iTunes. Je to podobné ako pri pretiahnutí súborov MP3 (alebo priečinkov obsahujúcich súbory MP3) do okna iTunes, ale oveľa rýchlejšie! Môžete napríklad pridať obsah priečinka C: \ Downloads do knižnice iTunes.

Skôr ako začnete s iTunes Cleanlist, je dobré zálohovať si knižnicu iTunes. Zatvorte iTunes a otvorte priečinok v Prieskumníkovi Windows Moja hudba / iTunes. Skopírujte súbory Hudobná knižnica iTunes.xml a iTunes Library.itl do iného priečinka.

Predtým, ako začnete s iTunes Cleanlist, nezabudnite si zálohovať súbory z knižnice iTunes.

2. iTunes Cleanlist

iTunes Cleanlist sa zameriava aj na odstránené súbory MP3. Jedná sa o skladby, ktoré sú vo vašej knižnici iTunes, ale už sa nenachádzajú na pevnom disku. To, že niečo nie je v poriadku, si všimnete, až keď sa pokúsite prehrať skladbu v iTunes.

iTunes Cleanlist skontroluje všetky skladby vo vašej knižnici, či ešte "existujú" na vašom pevnom disku. Ak nie, skladba bude automaticky odstránená z vašej knižnice a zoznamov skladieb.

Stiahnite a nainštalujte si iTunes Cleanlist a spustite program.

Súbor MP3 bol odstránený alebo presunutý? To si všimnete, až keď to skúsite prehrať s iTunes.

3. Upratovanie

kliknite na Pridať a označte, kde možno nájsť vaše hudobné súbory (a ďalšie médiá), napríklad priečinok Moja hudba, C: \ Mp3 a C: \ Stiahnuté súbory. Zaškrtnite políčko vedľa Odstráňte položky, ktoré už neexistujú. kliknite na Uložiť nastavenia a uložiť vykonané nastavenia. Môžete ich otvoriť nabudúce a použiť program iTunes Cleanlist ešte rýchlejšie. kliknite na Štart dať do práce iTunes Cleanlist a vyčistiť vašu knižnicu iTunes.

Ak sa pri čistení knižnice niečo pokazí, môžete sa kedykoľvek vrátiť k predchádzajúcej situácii. Skopírujte súbory, ktoré ste zálohovali v prvom kroku, späť do priečinka Moja hudba / iTunes a tu prepíšete cieľové súbory.

Zadajte, kde možno nájsť vaše súbory, a iTunes Cleanlist sa postará o zvyšok!