Ako

Pomocou aplikácie uSense zapnite kúrenie

Jeseň sa postupne mení na zimu a to znamená, že kachle musia byť skutočne zapnuté. Možno máte doma inteligentný termostat. Je to užitočné, pretože vám môže pomôcť vykurovať dom pred príchodom domov a ponúka možnosť diaľkového vypnutia kúrenia, keď ste práve na ceste do práce. Takto zapnete kúrenie pomocou aplikácie inteligentného termostatu eTwist od spoločnosti Remeha.

ETwist je drôtový hodinový termostat bez dotykovej obrazovky, ktorý pracuje s termostatmi Remeha. Môže byť programovaný prostredníctvom bezplatnej aplikácie, ktorú si môžete stiahnuť do svojho smartphonu. Nie je to veľmi úhľadný inteligentný termostat ako Nest, ale dizajn je pekný a aplikácia sa veľmi ľahko používa. Zariadenie bolo naposledy aktualizované 9. októbra.

Ak chcete kúrenie zapnúť manuálne, môžete to urobiť otvorením aplikácie. Môže sa stať, že váš technik ho už nainštaloval do telefónu, ale ak nie, môžete si ho stiahnuť z obchodov s aplikáciami. Potom môžete pomocou číselníka a tlačidiel na termostate v dome získať kód QR (Nastavenia> pridať zariadenie), ktorý potom naskenujete pomocou svojho smartphonu, aby ste nadviazali kontakt s termostatom.

Zvýšte kúrenie pomocou uSense

Po otvorení aplikácie uvidíte na veľkej obrazovke teplotu, v ktorej je teraz termostat. Môžete stlačiť čierny bod a potiahnuť ho v určitom smere, aby ste termostat nastavili manuálne na inú teplotu. Toto zostane v platnosti, pokiaľ nenastavíte program hodín. Hodinové programy zabezpečujú, že kúrenie vytvorí v domoch požadovanú teplotu v stanovených časoch. Napríklad, ak viete, že nie ste doma od 8 do 6 v pondelok a utorok, môžete termostat nechať nízky na 15 až 17 stupňoch. Ak vždy pracujete v stredu doma, chcete, aby bol váš dom vykurovaný.

Pomocou hodinového programu môžete presne určiť, ktorá hodina a ktorá teplota by mala byť vo vašom dome. Napríklad podľa vášho hodinového programu bude teplota v pondelok stúpať od 12 do 3 až 20 stupňov a od 3 do 6 až 15 stupňov. Ak však nastavíte teplotu manuálne o pol štvrtej (prostredníctvom aplikácie alebo fyzicky pomocou číselníka na termostate), termostat sa o 3 hodiny stále vráti späť na 15 stupňov, pretože program hodín opäť prevezme kontrolu. Je možné nastaviť tri rôzne programy hodín, takže môžete napríklad upraviť teploty na jeseň, zimu a jar.

Pozvite inštalatéra Remeha

Okrem nastavenia kúrenia toho môžete s aplikáciou uSense ešte viac. Týmto spôsobom môžete pozvať inštalatéra, ale môžete tiež skontrolovať aktuálny stav kotla a históriu kotla. To znamená, že vidíte presne, kedy došlo k komunikačnej chybe alebo sa niečo pokazilo so signálom plameňa. Aplikácia vám v každom prípade pošle upozornenie, ak je s kotlom niečo neobvyklé. K dispozícii je tiež indikácia vykurovacieho limitu, pomocou ktorého môžete nastaviť, že sa dom nesmie vykurovať viac ako x počet stupňov.

Môžete tiež získať prehľad o svojej spotrebe energie. Dokonca rozkladá, koľko plynu sa používa na kúrenie a ktorý plyn sa používa na teplú vodu, a pri väčšej spotrebe tak lepšie držíte. Je to kvôli prílišnému kúpaniu alebo je termostat príliš tvrdý? Najmä teraz, keď je energia čoraz drahšia, môže byť užitočné presne vedieť, v ktorých týždňoch sú náklady vyššie. Okrem toho tiež pomáha zistiť, či to môžete znížiť úpravou v časovom programe. A inak môžete stále ručne otáčať skutočné tlačidlo v dome alebo virtuálne v telefóne.