Ako

Takto vylepšujete kvalitu zvuku pomocou FxSound

Máte pocit, že ani s drahými slúchadlami a kvalitným nastavením streamovania v Spotify alebo Deezer nepočujete úplnú kvalitu hudby? Možno to súvisí s lacnými komponentmi v počítači alebo kompresiou hudobných súborov. Stratu kvality týchto faktorov môže kompenzovať špeciálny softvér, napríklad FxSound.

Krok 1: Zapnite

FxSound je softvér na vylepšenie zvuku pre váš počítač so systémom Windows. Optimalizuje kvalitu zvuku pri prehrávaní hudby, počúvaní audioknihy, hraní hier, hraní online streamovacej služby alebo sledovaní filmov. Počas inštalácie je do počítača umiestnený ovládač, ktorý zaisťuje, aby zvuk, ktorý systém spracováva prostredníctvom tohto softvéru, znel lepšie. Po inštalácii z www.fxsound.com otvorte FxSound na systémovej lište ľavým tlačidlom myši.

FxSound stojí jednorazovo 39,99 dolárov, môžete ho však použiť na sedemdňovú skúšobnú verziu. Tento nástroj nie je lacný, ale aj tak na nás urobí dojem vylepšenie zvuku, keď na neho narazíme Moc kliknite. Zrazu to znie, akoby sme boli v štúdiu. Basy sú hlbšie, hlasy sú čistejšie a dokonca aj pri slúchadlách stredného rozsahu máme pocit, že si užívame zvuk špičkovej kvality.

Krok 2: Prednastavené

Nástroj pracuje s predvoľbami. O chuti sa nediskutuje, ale nastavenie sa nám páči Štúdiová kvalita. S predvoľbou Zvýšenie hlasitosti všetko sa zdá byť o niečo výkonnejšie. Vokálny zosilňovač robí hlas silnejším a Posilnenie dialógu ziskové pri počúvaní audiokníh. Ďalej môžete Zvýraznenie basov, Ťažká atmosféra, Nočný klub a ako predvoľbu vyberte takmer akýkoľvek hudobný žáner. Ak ste si vybrali predvoľbu, môžete neustále upravovať všetky druhy efektov, ako sú napr 3D priestorový zvuk, Dynamic Boost alebo BAS zariadiť pre.

Krok 3: Ekvalizér

Aj v prípade lacného zvukového systému môžete zvýšiť kvalitu zvuku pomocou softvéru. FxSound má tiež ekvalizér, pomocou ktorého môžete upraviť frekvenčný rozsah výstupného zvuku. Najskôr vyberte predvoľbu a potom nastavte kvalitu pomocou posúvačov ekvalizéra, kým nebudete úplne spokojní. Ak ste sa nastavili natoľko, že ste sa trochu stratili z cesty, môžete to urobiť jedným kliknutím na tlačidlo Resetovať späť na predvolené nastavenia.