Preskúmanie

Autorun Organizer - Inteligentnejší štart

Pravdepodobne ste si všimli: čím dlhšie počítač používate (a čím viac programov inštalujete), tým pomalšie sa mu to spúšťa. Je to tak preto, lebo čoraz viac procesov sa spúšťa spolu s Windows. Autorun Organizer vám poskytne pohľad do zákulisia a umožní vám optimalizovať veci.

Organizátor automatického spustenia

Jazyk

Angličtina

OS

Windows XP

Windows Vista

Windows 7

Windows 8

Webová stránka

www.chemtable.com

8 Skóre 80
  • Pros
  • jasný
  • Užitočná spätná väzba
  • Negatíva
  • Obmedzené informácie
  • Žiadne informácie o škodlivom softvéri

Ak chcete získať prehľad o tom, ktoré procesy v systéme Windows sa automaticky spúšťajú v systéme Windows, môžete ísť do programu Msconfig (Windows 7 a starší) alebo do Správcu úloh (Windows 8). Tieto nástroje však nie sú veľmi informatívne. Autorun Organizer je prehľadnejší a ponúka začínajúcim používateľom pomocnú ruku.

Rozhranie

Rozhranie programu Autorun Organizer je rozdelené na dve hlavné časti: v hornej časti panel s prehľadom všetkých detekovaných „čiernych hláv“: programy začínajúce na Windows. Na paneli v dolnej časti sa v závislosti od karty, ktorá je otvorená, zobrazí prehľad posledných časov spustenia systému alebo podrobnosti o aplikácii, ktorú ste vybrali v hornom paneli.

Spätná väzba

V predvolenom nastavení vám program Autorun Organizer zobrazuje presne miesto, kde sa dá nájsť na vašom disku pre každú aplikáciu a ako sa spúšťa (zo skupiny programov). Začiatok, z plánovača úloh alebo prostredníctvom registra). Ďalej existujú aj optimalizačné tipy, napríklad návrh na spustenie konkrétnych aplikácií s oneskorením.

Ak ste ochotní poslať tvorcom zoznam detegovaných programov (je to možné stlačením jediného tlačidla), dostanete ako odmenu ďalšie informácie. Týmto spôsobom zistíte, koľko percent ďalších používateľov deaktivovalo určité aplikácie alebo ich spustenie oneskorilo.

Ak chcete tiež spätnú väzbu od „komunity“, potom najskôr stlačte tlačidlo.

Akty

Táto spätná väzba vám môže uľahčiť rozhodovanie, či chcete (dočasne) deaktivovať aplikáciu alebo, ak je to možné, spustiť ju s oneskorením niekoľkých desiatok sekúnd. Ak chcete zaobchádzať s rôznymi položkami rovnakým spôsobom súčasne, musíte najskôr kliknúť na tlačidlo Hromadné zmeny záznamov dojmy. Ak pochybnosti pretrvávajú, odošlite názov vybranej aplikácie priamo z kontextovej ponuky do svojho predvoleného vyhľadávacieho nástroja na internete. Tieto informácie potom môžu poskytnúť riešenie.

Mimochodom, pomocou programu Autorun Organizer môžete nielen deaktivovať alebo mazať položky, ale môžete tiež sami pridávať programy do „spúšťacieho zoznamu“.

Zakázať, odstrániť alebo odložiť spustenie: výber je na vás.