Ako

Týmto spôsobom budete streamovať filmy do svojej televízie

Streamovacie služby sú k dispozícii nielen na vašom počítači. Prostredníctvom televízie máte tiež prístup k programom Netflix, Videoland (Unlimited) a Pathé Thuis. Ako to funguje, si môžete prečítať v tomto článku.

Tip 01: Pripojenie počítača

Výhodou streamovania na televízore je, že môžete sledovať filmy a seriály z pohovky na veľkej obrazovke. Počítač alebo notebook môžete ľahko pripojiť k televízii aj bez sieťového pripojenia. Televízor potom slúži ako ďalšia obrazovka pre počítač. Najlepšie je použiť kábel HDMI. Obrázky z videoslužieb sú potom k dispozícii v najlepšej kvalite. Okrem toho je často možné tiež prenášať zvuk do televízora pomocou rozhrania HDMI. Prípadne sa môžete k CRT pripojiť aj pomocou kábla DVI. HD obrázky sú stále možné. Niektoré televízory akceptujú aj pripojenie cez VGA, S-Video a kompozitné pripojenie. Tieto káble prenášajú nižšie rozlíšenie, takže pokiaľ je to možné, použite HDMI alebo DVI.

Tip 01 Moderné televízory majú port HDMI, ku ktorému môžete pripojiť počítač.

Tip 02: Zmeňte rozlíšenie

Pripojili ste k počítaču televíziu ako ďalšiu obrazovku? V prípade potreby môžete upraviť rozlíšenie. Kliknite pravým tlačidlom myši kdekoľvek na pracovnej ploche a vyberte Rozlíšenie obrazovky. Zvyčajne stojí za to zobraziť iba obrazovku televízora, pretože potom môžete zvoliť optimálne rozlíšenie. Monitor vášho počítača alebo notebooku potom na chvíľu stmavne. Kliknite dozadu Displej na malú šípku a vyberte názov svojej televízie. Potom kliknite na šípku za položkou Rozlíšenie. Napríklad ak máte pripojený televízor Full HD, zvoľte rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov. Uložte nastavenia pomocou Uplatňovať a Ponechať zmeny. Potom si otvorte streamovaciu službu a užívajte si ostrý obraz!

Tip 02 Stojí za to prenášať obrázky vo vysokom rozlíšení z počítača do televízie.

Tip 03: Smart TV

Moderné televízory majú často na palube (bezdrôtové) sieťové pripojenie. Keď je zariadenie pripojené k internetu, zvyčajne môžete navštíviť webové služby. Ide o takzvané inteligentné televízory. Online prostredie môžete otvoriť pomocou samostatného tlačidla na diaľkovom ovládači. Podľa toho, akú značku používate, je možné pridávať aplikácie. Tieto aplikácie sa pripájajú na internet a môžu napríklad prehrávať online videá. Netflix sprístupňuje aplikáciu pre veľkú väčšinu inteligentných televízorov. Vyhľadajte túto aplikáciu v knižnici aplikácií vo svojom prístroji a v prípade potreby ju nainštalujte.

Po spustení zadajte e-mailovú adresu a heslo svojho účtu Netflix. Na prechádzanie filmovou ponukou používate diaľkové ovládanie. Používateľské prostredie je vám pravdepodobne známe, pretože vyzerá do veľkej miery rovnako ako verzia pre PC. Netflix vyvinul aplikácie pre inteligentné televízory LG, Panasonic, Philips, Samsung, Sony a Toshiba. Pathé Thuis je k dispozícii aj pre rôzne značky inteligentných televízorov, konkrétne Samsung, LG, Philips a Sony. Videoland v súčasnosti funguje iba na inteligentných televízoroch Samsung, podpora sa však rozšíri neskôr.

Tip 03 Pomocou inteligentnej televízie Samsung otvorte Smart Hub a streamujte filmy z Netflixu.

Tip 04: Ostatné zariadenia

Nemáte inteligentnú televíziu? Žiadny problém, pretože streamovacie služby vám umožňujú sledovať filmy v televízii aj na iných zariadeniach. Netflix je predovšetkým k dispozícii na širokej škále ďalších zariadení, ako sú herné konzoly, prehrávače blu-ray a systémy domáceho kina. Netflix vlastne funguje na každom zariadení rovnako. Nainštalujete si požadovanú aplikáciu a potom zadáte používateľské meno a heslo svojho účtu. Potom sa zobrazí prehľad filmových obrázkov v televízii, z ktorých si môžete vybrať. Okrem Netflixu je Pathé Thuis k dispozícii aj pre rôzne zariadenia, napríklad pre rôzne prehrávače Blu-ray a herné konzoly (Xbox a PlayStation 3). Podpora pre Videoland je obmedzenejšia, aj keď existuje niekoľko poskytovateľov televízie, ktorí ponúkajú túto streamovaciu službu.

Tip 04 Do služby Netflix máte priamy prístup z ponuky systému PlayStation 4.