Preskúmanie

Philips Hue Centris - inteligentné stropné svietidlo so svetelnou lištou a bodovými svetlami

Spoločnosť Philips nedávno uviedla na trh produkt Philips Hue Centris. Jedná sa o inteligentné stropné svietidlo so svetelnou lištou a niekoľkými bodmi. Centris je možné ovládať pomocou aplikácie Philips Hue; je to možné cez WiFi (s mostom Hue), ale aj cez bluetooth pripojenie (bez mosta). Môžete nastaviť žiarovky teplé alebo veľmi chladné a celkovo podporiť šestnásť miliónov farieb.

Philips Hue Centris

Cena:

399,99 € (biela a čierna)

Vybavenie:

GU10

Počet lúmenov:

3650

Integrácie SMarthome:

Amazon Alexa, Apple HomeKit, Google Assistant, Homey, IFTTT, Nest, Philips Hue, Samsung SmartThings

Kelvin:

2 200 000 až 6 500 000

Pracuje s:

Android, iOS a Windows 10

Webová stránka:

Webové stránky Philips Hue 9 Skóre 90

  • Pros
  • Bezpečné zavesenie
  • Elegantný dizajn
  • Príjemný svetelný výkon
  • Rozsiahla aplikácia
  • Smarthome integrácie
  • Negatíva
  • Žiadny otvor pre káble
  • Dizajn nevyhovuje každému
  • Drahý systém

V tejto recenzii sa pozrieme na model s odporúčanou maloobchodnou cenou 399,99 eur. Má svetelnú lištu a tri škvrny na jednej strane žiarovky. Kolos v prednej časti stropu je široký 87,3 centimetra, hlboký 11 centimetrov a vysoký 14,3 centimetra a je k dispozícii v čiernej a bielej farbe. K dispozícii je maximálny jas 3650 lúmenov, ako aj podpora pre Amazon Alexa, Apple HomeKit, Google Assistant, Homey, IFTTT, Samsung SmartThings a Nest.

Zariadenie Philips Hue Centris je bezpečné zavesiť

Pri takto vysokej odporúčanej maloobchodnej cene môžete od svojho produktu očakávať pár vecí. V žiadnom prípade nejde o chybu montáže a bezpečného systému odpruženia. Philips Hue Centris je jednoduché a rýchle zavesenie s dvoma otvormi na vyvŕtanie do stropu. Pripevníte k nej montážnu konzolu. Táto kovová tyč je vybavená karabínou a iným montážnym systémom, aby krabica skutočne nespadla (pokiaľ nespadne celý strop).

Dizajn má dve nevýhody. Elegantný dizajn by mal po prvé zodpovedať vášmu interiéru. Nemáte na výber tvar, iba farbu (bielu alebo čiernu). Spoločnosť Philips Hue tiež predpokladá, že zariadenie Centris zavesíte presne nad centrálnu skrinku a svorkovnicu. Na plášti nie je žiadny otvor, takže si ho musíte vyrobiť sami, ak ho chcete zavesiť na iné miesto. To zhoršuje štýlový dizajn.

Ovládanie pomocou aplikácie Philips Hue

Philips Hue Centris ovládate prostredníctvom bezplatnej aplikácie Hue, ktorá je k dispozícii pre Android a iOS. Po nehode žiarovky, čo je veľmi jednoduchý proces, zrazu dostanete do svojho domu ďalšie štyri žiarovky. Tri spoty a svetelná lišta sú samostatné žiarovky, aj keď sú v jednom kryte. Vďaka tomu je možné žiarovky nastaviť individuálne, čo je vynikajúci nápad. Každá žiarovka môže mať svoju vlastnú jasnosť, farbu alebo teplo a to jednoducho ponúka veľa možností.

Za spoločnosť Philips Hue tiež hovorí, že umožňujú túto formu prispôsobenia. Trochu lenivému výrobcovi by mohlo napadnúť ponechať rovnaké nastavenie pre všetky žiarovky, ale to tak nie je. To je možné, keď ich napríklad pridáte do miestnosti alebo zóny. Ale nie je to potrebné. Môžete napríklad nastaviť intenzitu osvetlenia časti osvetlenej plochy, napríklad pri stole, aby hry pri stole zostali zábavou pre všetkých.

Získate tiež prístup ku všetkým vymoženostiam a možnostiam aplikácie Philips Hue. Okrem farieb, jasu a tepla môžete nastavovať aj scény. Lampy môžete zapnúť alebo vypnúť jednotlivo, ale aj naraz. Okrem toho ich môžete zahrnúť do svojich (existujúcich alebo nie) rutín a môžu spolupracovať so všetkým možným príslušenstvom, ktoré už máte. Spoločnosť Philips, bohužiaľ, nedodáva stmievače a podobne, čo by bol pekný doplnok.

Kvalita svetla

Ak je bežná žiarovka Philips Hue dobrá pre jas 800 lúmenov, vidíme, že žiarovky v žiarovke Philips Hue Centris (verzia 399,99 eur) majú maximálny počet lúmenov 3650. To je slušné množstvo svetla, ktoré poskytuje mnohým miestnostiam dostatočnú kvalitu svetla. Okrem toho je pred lampami matná doska, takže jas nie je pre oči takmer nikdy bolestivý, pokiaľ sa do nej samozrejme nepozeráte priamo. Všeobecne je to jemné a jemné svetlo.

Čo je tiež celkom fajn, sú témy, ktoré si môžete nastaviť. To je samozrejme možné s akoukoľvek žiarovkou Philips Hue v dome, ale skutočnosť, že si do domácnosti okamžite prinesiete zhluk, ponúka možnosti. Ak v Savanne zvolíte západ slnka, dve žiarovky sa stanú červenými a dve žiarovky žltými. Polárne svitanie poskytuje farby tyrkysovej a modrej a jarný kvet pre dva druhy ružovej. Pretože tentoraz pochádza z jedného kontajnera, miestnosť sa proporčne zafarbí aj vo vybraných farbách.

Hlasové ovládanie a integrácie

Inteligentný produkt má malú hodnotu bez dostatočnej integrácie. Pretože je tu veľa hlasových asistentov a systémov inteligentnej domácnosti a ľudia si musia mať z čoho vyberať, je pekné vidieť, že existuje podpora pre Google Assistant, Apple HomeKit a Siri, IFTTT, holandský Homey a platformy ako napríklad Fibaro a ďalšie. Lampy preto môžete zahrnúť do existujúcich sietí a platforiem; v súčasnosti nie je podporovaných málo.

Ak ste už program Philips Hue prepojili s Asistentom Google, lampy sa automaticky zobrazia v zozname v aplikácii Google Home v miestnosti, ktorú ste nastavili v aplikácii Hue. Následná úprava umiestnenia svetiel pre aplikáciu Google Home sa však ukazuje ako náročná. Nepodarilo sa nám premiestniť žiarovky v aplikácii Google Home, čo je možné v aplikácii Philips Hue. Malá škvrna na skúsenosti, ktorá je inak väčšinou pozitívna.

Philips Hue Centris - záver

Pozrite sa, nič vám nebráni v tom, aby ste si sami kúpili niekoľko inteligentných žiaroviek (napríklad od Ikea alebo Innr) a vyrobili si vlastné stropné svietidlo. Možno už existuje svietidlo, v ktorom môžete jednoducho vymeniť žiarovky, možno ste len veľmi šikovní. Tak či onak, stropné svietidlo naozaj nemusí stáť toľko, ako Philips Hue Centris. To je tiež najväčšia nevýhoda tohto produktu: cenovka. Za asi 400 eur sa dajú robiť veľa zábavných vecí.

Ak však pracujete s osvedčeným systémom, ako je Philips Hue, inštalácia je taká bezchybná, prevádzka je tak neuveriteľne jednoduchá a rozsiahla a máte istotu, že žiarovková skrinka spadne, až keď strop ustúpi, potom pochopíte, prečo Najlepšie môžete investovať do zariadenia Philip Hue Centris. Centris má navyše elegantný dizajn a môže byť použitý ako náladové svetlo alebo na večierky a herné noci.