Preskúmanie

Panasonic TX-40GXW804 - Obmedzený uhol pohľadu

Tí, ktorí hľadajú dobrú kvalitu obrazu, sú s týmto 4K televízorom od Panasonicu na správnom mieste. Len zvuk a pozorovací uhol sú trochu sklamaním. Ako si vedie televízia Panasonic TX-40GXW804 pod linkou?

Panasonic TX-40GXW804

cena € 684,-

Webová stránka www.panasonic.com/sk 8 Skóre 80

  • Pros
  • Kvalita obrazu
  • Nízke oneskorenie vstupu
  • Podporuje všetky formáty HDR
  • Moja domovská obrazovka
  • Negatíva
  • Audio výkon
  • Veľmi obmedzený uhol pohľadu
  • Miestne stmievanie pridáva málo

Dizajn a pripojenia

Táto stredná trieda nebude vo vašej obývacej izbe vyzerať zle. Je úplne dokončený v lesklej čiernej farbe a stojí na robustnej základnej doske z lešteného kovu.

Tri pripojenia HDMI 2.0 sú pripravené na Ultra HD a HDR a majú ALLM (Auto Low Latency Mode) pre hráčov a ARC. Niektoré pripojenia (vrátane jedného pripojenia HDMI) smerujú na stenu, pri montáži na stenu by ste tomu mali venovať pozornosť. Pre vaše bezdrôtové slúchadlá je k dispozícii rozhranie Bluetooth.

Kvalita obrazu

Procesor Panasonic HCX produkuje veľmi dobré výsledky, najmä pri upscalingu a farebných detailoch. Redukcia šumu je v poriadku, ale je ťažšie správne zobraziť silne komprimované obrázky. Mierne blokovanie potom zostane viditeľné. Ponechajte nastavenie redukcie šumu na minimálnej pozícii, aby ste sa vyhli tomu, aby obrazovka v tmavých scénach zobrazovala farebné pásy. Ostrosť pohybu je skôr mierna. V rýchlo sa rozvíjajúcich akčných scénach sa strácajú detaily a pohybujúce sa objekty majú mierne rozmazaný okraj. Preto nechajte „Inteligentné vytváranie rámcov“ v strednej polohe.

Panel VA má vynikajúci kontrast, ale veľmi slabý pozorovací uhol. Tento Panasonic ponúka aj miestne stmievanie. Avšak iba s dvoma zónami (ľavá a pravá polovica) obrazu je vylepšenie kontrastu obmedzené a pri tmavých scénach nie je nemožné, aby bola polovica obrazovky mierne jasnejšia. Tento efekt uvidíte, iba ak je tmavý.

Kalibrácia v režime obrazu True Cinema je jemná, aj keď červené a modré tóny sú trochu vyblednuté. Celkovo sme spokojní s kvalitou obrazu, farby pleti sú prirodzené, obrázky majú vynikajúci kontrast a oči sú veľmi pekné.

HDR

Spoločnosť Panasonic teraz okrem HDR10 a HLG podporuje aj HDR10 + a Dolby Vision. Podporuje preto všetky hlavné formáty HDR, čo je príjemným prínosom. S maximálnym maximálnym jasom 425 nitov dosahuje skóre tesne pod našou hranicou 500 nitov, ale farebný rozsah je vynikajúci. Kalibrácia zbavuje obraz určitého kontrastu a robí farby mierne príliš matnými. Ak to chcete vyriešiť, aktivujte „Dynamic HDR Effect“. Panasonic potom analyzuje každý obrázok a optimalizuje farebnú reprodukciu a jas, vďaka čomu poskytuje veľmi pekné a živé obrazy HDR.

Smart TV

My Home Screen 4 je v podstate menší kozmetický upgrade oproti predchádzajúcej verzii. Ale to je v poriadku, je to a zostáva praktický systém inteligentnej televízie. V dolnej časti obrázka sa zobrazí domovská obrazovka, kde môžete pripnúť svoje obľúbené kanály, zdroje, aplikácie a zariadenia pre osobnejšiu domácu obrazovku. Odtiaľ je tiež rýchlo dosiahnuteľná funkcia vyhľadávania, YouTube, Netflix, zoznam živých televíznych kanálov a televízne záznamy.

Diaľkové

Štandardné diaľkové ovládanie Panasonic zostane v roku 2019 nezmenené. Má veľké, šikovné klávesy, ktoré sa cítia príjemne a ľahko sa stlačia. Rozloženie je v poriadku. Pre Netflix je samostatné tlačidlo a v spodnej časti diaľkového ovládača nájdete tlačidlo „Moja aplikácia“, ktoré si môžete sami priradiť k svojej obľúbenej aplikácii (napríklad YouTube). Každý, kto niekedy zmení režim obrazu, nemusí prechádzať ponukami. Tlačidlo „Obrázok“ v hornej časti diaľkového ovládača umožňuje rýchle prechádzanie rôznymi režimami obrazu. Pre ešte jednoduchšie použitie si môžete sami nakonfigurovať, ktorý z mnohých režimov obrazu sa zobrazí v zozname.

Kvalita zvuku

Audio, to nie je silná stránka tohto Panasonicu. Rovnako ako väčšina modelov strednej triedy, jeho kvalita zvuku je dobrá pre dialóg, ale pre film a hudbu skôr slabá. Reprodukcia basov je slabá a hneď ako budete chcieť nejaké výbušné násilie (hudobné alebo filmové), budete počuť zasahovanie televízora, aby nedošlo k skresleniu. Pre skutočné zvuky kina je lepšie spoľahnúť sa na externé riešenie.

Záver

Tento 40-palcový model od spoločnosti Panasonic je veľmi typická stredná trieda. Má niekoľko menších obmedzení, ale inak dosahuje vynikajúce výsledky. Je vhodný pre hráčov vďaka veľmi nízkemu oneskoreniu vstupu, ale poskytne vynikajúci obraz aj väčšine televíznych divákov.

Ak často sledujete veľa televízie, obmedzený uhol pohľadu tohto modelu môže byť obtiažnym obmedzením. Okrem toho však získate veľmi dobrý kontrast, vynikajúce spracovanie obrazu a prirodzenú reprodukciu farieb. V tejto kategórii poskytuje veľmi dobrý výkon HDR. Inteligentné spracovanie obrazu kompenzuje trochu nízky jas a sýte farby. Okrem toho podporuje všetky obrazové formáty HDR. My Home Screen 4 je tiež plynulé a praktické prostredie inteligentnej televízie, ktoré ponúka všetko, čo potrebujete.