Ako

Takto zostane obrazovka vášho iPhone dlhšie zapnutá

Skutočnosť, že sa váš iPhone po chvíli automaticky prepne do pohotovostného režimu, je veľmi príjemná funkcia. Ak by sa tak nestalo, vaša batéria by sa vybila oveľa rýchlejšie a iPhone už nie je známy svojou fenomenálne dobrou batériou. Toto automatické uzamknutie môžete upraviť, aj keď váš iPhone tvrdí, že to nie je vôbec možné.

  • Pripojenie načúvacieho prístroja k smartfónu: Musíte vedieť 13. decembra 2020 09:12
  • Takto môžete zistiť, či sú vaše aplikácie pre iPhone spustené na počítači Mac 30. novembra 2020 09:11
  • Takto streamujete hudbu na svojich Apple Watch bez iPhone 29. novembra 2020 14:11

Niekedy sa však môže stať, že (dočasne) chcete zabrániť tomu, aby váš iPhone prešiel do pohotovostného režimu. Napríklad keď na natáčanie použijete aplikáciu, ktorú nevytvára spoločnosť Apple. Pri týchto typoch aplikácií sa môže stať, že sa váš iPhone po niekoľkých minútach prepne do pohotovostného režimu, a tým preruší filmovanie (to platí najmä pre živé videá). V zásade sa to dá ľahko upraviť.

Upravte automatický zámok

Vždy bolo možné upraviť automatické uzamknutie (t. J. Obdobie, po ktorom sa váš iPhone prepne do pohotovostného režimu), ale umiestnenie tohto nastavenia sa s vydaním novej verzie systému iOS niekoľkokrát posunulo. V systéme iOS 10 nájdete túto funkciu prostredníctvom nastavenie a stlačenie Displej a jas a potom ďalej Automatický zámok. Potom môžete presne určiť, za koľko sekúnd alebo minút sa má zámok aktivovať.

Prečo nemôžem nastaviť automatický zámok?

Uvidíte, úprava tohto nastavenia je dosť jednoduchá. Ale niekedy, keď sa o to pokúsite, nastavenie bude sivé a zrazu ho už nebudete môcť upraviť. Nebojte sa, váš iPhone nie je pokazený a iOS nie je pokazený. Ak nemôžete upraviť funkciu Auto Lock, je to preto, lebo je zapnutý režim úspory energie. V tomto režime váš iPhone spotrebuje čo najmenej energie, a preto je dôležité rýchle pohotovostné snímanie. Ak chcete aj po vybití batérie určiť, ako dlho trvá aktivácia funkcie Auto Lock, môžete režim úspory energie manuálne zakázať. Toto urobíte v nastavenie lisovanie Batériaa tam Režim úspory energie vypnúť.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found