Preskúmanie

8 Alternatívy k prehliadaču súborov ES

Po celé roky bol ES File Explorer aplikáciou explorer pre váš Android. Vývojári však aplikáciu masívne preťažili neporiadkom v snahe o vyššie príjmy. Škoda, ale našťastie existuje veľa alternatív!

V začiatkoch systému Android bol ES File Explorer spoľahlivou aplikáciou na prehliadanie súborov, ktorá slúžila na prístup k vašim súborom na vašom zariadení, pamäťovej karte alebo dokonca k sieťovým umiestneniam. Za posledný rok a pol generovali aktualizácie ES File Explorer negatívnu publicitu znova a znova. Namiesto funkčného vylepšenia aplikácie čoraz pochybnejší vývojári pridávajú čudné veci. Začalo to zbytočnými dodatkami k aplikácii pre prieskumníkov, „obrazovkou nabíjania“, ktorá nielenže nepravdivo tvrdila, že vaše zariadenie sa nabíja rýchlejšie, ale bola to vlastne iba obrazovka s reklamou, keď ste nabíjačku zapojili do zariadenia. Našťastie po búrke kritiky a zlých recenzií bola obrazovka nabíjania odstránená. Aby ste nedávno prišli s ďalším trikom: vyskakovacie reklamy, ktoré sa tiež zobrazia na obrazovke, ak nemáte otvorený program ES File Explorer. Prečítajte si tiež: najlepšie októbrové aplikácie pre Android

Adware

S týmito typmi taktiky adware vývojár ES File Explorer (ES Global) jasne ukazuje, že sú nespoľahlivé. Preto už môžeme platený variant ako alternatívu vymazať. Našťastie pre váš Android zostáva veľa alternatívnych aplikácií prieskumníka.

Solid Explorer 2.0

Z hľadiska funkčnosti a prehľadného rozhrania je Solid Explorer možno najlepšou alternatívou. Aplikáciu si môžete vyskúšať dva týždne. Potom zaplatíte jednorazový poplatok dve eurá. Solid Explorer jasne integruje cloudové služby ako Google Drive a Dropbox, aby ste mohli ľahko kopírovať a presúvať súbory medzi cloudovým úložiskom a Androidom. Môžete presne vidieť, koľko miesta máte stále k dispozícii všade a čo sú to vesmírne úbytky. Jedným ťahom môžete tiež získať prístup k všetkým svojim fotografiám, hudbe alebo videám z ľavého panela. Toto médium je možné prehrať priamo v aplikácii Solid Explorer, dokonca aj na vašom Chromecastu.

Prieskumník súborov FX

Vývojári programu FX File Explorer dômyselne očakávajú zlyhanie programu ES File Explorer. Za ponukovú cenu dve eurá si môžete kúpiť FX File Explorer, ktorý si tiež môžete na týždeň vyskúšať zadarmo. Medzi užitočné funkcie patrí prepojenie dvoch androidov cez NFC na presun súborov alebo prístup na web na prístup k súborom v systéme Android prostredníctvom prehľadávača iného zariadenia. Pomocou doplnkov môžete pridať šifrovanie a podporu cloudu.

Amaze File Manager

Hľadáte iba bezplatného prieskumníka bez adware? Potom ste na správnom mieste v aplikácii Amaze File Manager. Aplikácia je rýchla a prehľadná a na palube má všetko, čo dobrý prieskumník potrebuje. Môžete tiež vytvárať a extrahovať archívy zip a vytvárať záložky. Amaze však nie je taký komplexný ako FX File Explorer a Solid Explorer 2.0.

Root Explorer

Root Explorer je užitočná alternatíva pre pokročilých používateľov. Musíte len prehrýzť kyslé jablko. Prieskumník môže pomocou vášho prístupu root získať hlboko do systému, spúšťať skripty a upravovať súbory XML. Bez prístupu root však aplikácia nie je najlepšou voľbou. Bezplatná verzia obsahuje reklamy, ktoré môžete kúpiť za 3,79 €.

ZArchiver

ZArchiver je samozrejme aplikácia pre prieskumníkov, ale to nie je jej primárnym účelom. ZArchiver je určený hlavne na prácu so súborovými kontajnermi, ako sú súbory zip, rar, 7z, img, iso a mnoho ďalších. Z týchto typov kontajnerov môžete dostávať súbory do az nich alebo vytvárať nové.

Iné

Okrem týchto štyroch alternatív je Obchod Play plný ďalších aplikácií prieskumníka. Napríklad existuje X-Plore, ktorý je zadarmo, ale vyzerá veľmi zastarane. To isté platí pre program Total Commander, ktorý môžu používatelia systému Windows stále poznať. Táto aplikácia prináša do systému Android panel duálneho prieskumníka, ale bohužiaľ aj stredoveký vzhľad. Mixplorer je dobrá bezplatná alternatíva, ale cíti sa trochu neisto, pretože musí byť nainštalovaný mimo Obchodu Play.