Novinky

8 užitočných nastavení systému Android, ktoré by ste mali vedieť

Telefóny s Androidom majú všetky tvary a veľkosti. Napriek tomu existuje v podstate veľa pevných podobností. Príjemnou možnosťou systému Android je napríklad to, že môžete upraviť všetky druhy nastavení tak, aby váš telefón fungoval a vyzeral presne podľa vášho vkusu. Vďaka týmto 8 nastaveniam systému Android si môžete telefón vyladiť podľa vlastnej chuti.

Už nikdy nestratíte telefón

Android má zabudovaný systém sledovania, pomocou ktorého môžete svoj telefón kedykoľvek nájsť. Ak chcete aktivovať túto funkciu, prejdite na „nastavenia“ a potom vyberte „zabezpečenie“ alebo v niektorých prípadoch „stav zabezpečenia“. Tam môžete zistiť, či je zapnutá funkcia vyhľadania vášho zariadenia. Potom choďte na tento web a uvidíte, kde sa vaše zariadenie nachádza. Mimochodom, ak máte účet Google, môžete do vyhľadávacieho panela prehliadača Chrome zadať aj „kde je môj telefón“.

Zakážte skratky aplikácií

Keď stiahnete a nainštalujete novú aplikáciu, táto aplikácia automaticky vytvorí odkaz na domovskej obrazovke a umožní vám rýchly prístup k príslušnej aplikácii. To môže byť samozrejme veľmi užitočné, ale môže to tiež spôsobiť rozhádanie vášho rozhrania. Túto funkciu vypnete stlačením a podržaním kdekoľvek na domovskej obrazovke. Keď sa zobrazí ponuka, vyberte možnosťnastavenie„. Potom vyhľadajte možnosť „Pridať ikonu na domovskú obrazovkuA zrušte začiarknutie políčka vedľa neho.

Vyberte automatické pripojenie Wi-Fi

Vypnutie Wi-Fi, keď ste vonku, nielen šetrí energiu batérie, ale aj lepšie chráni váš telefón. Môžete upraviť nastavenia siete Wi-Fi tak, aby sa znova zapli, keď sa priblížite k bezpečnej a dôveryhodnej sieti. Prejdite na „nastavenie„A potom k“WiFi “ a potom na „Predvoľby Wi-Fi’.

Nastavte osobné upozornenia pre ľudí

Ak chcete sledovať, kto vám píše alebo volá, môžete pre týchto ľudí nastaviť špeciálne zvonenie. Môžete to urobiť napríklad v samotnom WhatsAppe tak, že prejdete do konverzácie s konkrétnou osobou a potom klepnete na tri bodky vpravo hore. Potom zvoľte „Zobraziť kontakt„a predtým“Vlastné oznámenia„. Ak chcete nastaviť konkrétny vyzváňací tón pre niekoho vo vašom zozname kontaktov, prejdite na kontakt v adresári a klepnite na bodky vpravo hore. Potom zvoľte „Nastaviť vyzváňací tón’.

Odomknite telefón v aute

V automobile je užitočné, ak najskôr nemusíte zadávať kód alebo odtlačok prsta na odomknutie smartfónu. Uľahčuje to napríklad prístup k Mapám Google alebo hudbu môžu ovládať spolujazdci. Nastavením inteligentného zámku váš telefón rozpozná vaše stereofónne zariadenie Bluetooth ako „bezpečné“ a odomkne sa hneď, ako toto zariadenie zistí. Líši sa to pre jednotlivé telefóny s Androidom, kde nájdete nastavenia inteligentného zámku, takže si vyhľadajte výraz „inteligentný zámok [typ telefónu].

Upravte svoje rýchle nastavenia

Ak na domovskej obrazovke telefónu potiahnete prstom nadol, dosiahnete rýchle nastavenia. Tu máte okrem iného prístup k nastaveniam WiFi, bluetooth a vašej baterke. Tieto rýchle nastavenia môžete upraviť sami, aby ste mali vždy rýchly a ľahký prístup k často používaným nastaveniam. Urobíte to tak, že prejdete prstom nadol v ponuke a klepnete na ikonu pera, alebo že v ponuke rýchlych nastavení vyhľadáte výraz „upraviť„. Od tejto chvíle môžete nastavenia presúvať myšou a umiestniť ich do prednej časti ponuky.

Rýchle prepínanie medzi aplikáciami

Technicky to nie je nastavenie, ale funkcia telefónov s Androidom. Ak používate viac aplikácií súčasne, môžete pomocou tlačidla prehľadu zobraziť, ktoré aplikácie sú všetky otvorené, a klepnúť na aplikáciu v tomto prehľade ju aktivovať. Môžete však tiež dvakrát rýchlo klepnúť na toto prehľadové tlačidlo a prepínať medzi aktuálnou aplikáciou a naposledy použitou aplikáciou.

Vypnite upozornenia manuálne

Už vás nebaví mať celú svoju rozbaľovaciu ponuku plnú zbytočných upozornení? Potom ho môžete z tejto ponuky rýchlo a ľahko vypnúť stlačením a podržaním príslušného oznámenia. Potom vypnite posúvač vedľa upozornenia a z tejto aplikácie už nebudete dostávať upozornenia.