Ako

4 spôsoby, ako rýchlo a ľahko zmeniť veľkosť fotografií

V dnešnej dobe môžete pomocou smartphonu robiť nádherné fotografie, ale za cenu. Súbory fotografií vo vašom telefóne často zaberajú pomerne veľa MB, čo nie je vždy užitočné, ak chcete fotografie zverejniť na sociálnych sieťach. Preto môže byť užitočné rýchlo a ľahko zmeniť veľkosť fotografií. Zhromaždili sme štyri nástroje, ktoré to dokážu.

Chcete sa dozvedieť viac o fotografii? Prezrite si náš kurz: Úpravy fotografií (kniha a online kurz)

Krok 1: RoboSizer

RoboSizer je nástroj, ktorý zasahuje v čase, keď budete niečo robiť s fotografiami, napríklad v Gmaile. Program potom automaticky zmenší vaše obrázky. Nainštalujete si RoboSizer do svojho počítača a potom funguje so všetkými známymi webovými službami, ako sú Gmail, Yahoo mail, Flickr, Facebook a mnoho ďalších.

Podporované sú aj miestne programy, napríklad Microsoft Outlook, Skype a Thunderbird. Najlepšie na RoboSizer je, že vlastne nemusíte vedieť nič o formátoch súborov, formátoch fotografií a rozlíšeniach. Program pracuje na pozadí a v prípade potreby automaticky upraví veľkosť vašich fotografií. Pokročilí používatelia môžu prezerať a upravovať nastavenia pomocou ikony robota na systémovej lište.

Krok 2: PicResize

Nechcete nič inštalovať a okamžite zmenšiť fotografiu? Potom vyskúšajte tento web. Pridajte svoju fotografiu pomocou tlačidla Prechádzať a vyberte si na Zmeňte veľkosť obrázka aký malý chcete mať obrázok, napríklad 50 percent originálu. S Vlastná veľkosť môžete určiť rozlíšenie, napríklad 800 x 600 pixelov. Potvrďte pomocou Som hotový, zmeniť veľkosť obrázka a môžete si stiahnuť svoju fotografiu so zmenenou veľkosťou.

Šikovná vec na webovej službe je, že nemusíte nič inštalovať. Najväčšou nevýhodou je, že najskôr musíte cez tlačidlo nahrať fotografie do webovej služby Prechádzať. Rýchlosť vášho internetového pripojenia a veľkosť súboru s fotografiou určujú, aký rýchly (alebo pomalý) je tento proces.

Krok 3: VarieDrop

Chcete mať väčšiu kontrolu nad fotografiami, ktorých veľkosť zmeníte, stále to však musí byť jednoduché a rýchle? Potom vyskúšajte VarieDrop. Program zobrazuje štyri zóny, ktoré si môžete navrhnúť podľa svojho želania. Zónu nakonfigurujete pomocou tlačidla Nastaviť. Z Prieskumníka Windows umiestnite fotografie do zóny, po ktorej program VarieDrop vykoná vopred naprogramovanú akciu.

Môžete napríklad previesť fotografie do malého obrázka jpg v špeciálnom priečinku na pracovnej ploche. VarieDrop je nepostrádateľný nástroj, ak pravidelne potrebujete meniť veľkosť fotografií.

Krok 4: Romeo PhotoResizer

Romeo PhotoResizer je tiež bezplatný nástroj, ktorý umožňuje zmenšiť množstvo obrázkov jedným kliknutím a bez straty kvality. PhotoResizer je typický dávkový program. Takýto nástroj vám nielen ušetrí veľa nudnej práce, môžete si tiež byť istý, že všetky zmenšené súbory majú rovnaké rozmery. Keď totiž musíte 101 fotografií ručne zmenšiť, v nastaveniach rýchlo urobíte chybu.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found