Ako

Napríklad už môžete inovovať na Windows 10 Creators Update

Spoločnosť Microsoft oficiálne očakávanú aktualizáciu Creators Update pre používateľov Windows 10 oficiálne vydá až 11. apríla, ale Computer! Totaal našiel dva spôsoby, ako túto aktualizáciu do vášho systému zaviesť práve teraz.

AKTUALIZÁCIA: Spoločnosť Microsoft odvtedy odstránila súbor z webovej stránky. Takže zatiaľ musíte byť trpezliví.

Spoločnosť Microsoft sprístupnila online inštalačné súbory pre Windows 10 Creators Update. Spoločnosť pripravila najnovšie verzie (verzia 15063) ako súbory ISO pre 32-bitové a 64-bitové systémy. Upozorňujeme, že tieto súbory ISO obsahujú anglické verzie Windows 10 Creators Update, neskôr si však môžete prečítať, ako môžete tiež použiť inú možnosť na aktualizáciu svojej existujúcej (holandskej) inštalácie systému Windows 10 na Creators Update.

ISO súbory

Súbory ISO si môžete stiahnuť priamo z odkazov nižšie. Potom musíte súbory ISO napáliť na DVD, čo je samozrejme možné vykonať priamo zo samotného systému Windows 10. Po stiahnutí súboru ISO správnej verzie stačí kliknúť pravým tlačidlom myši na súbor ISO a zvoliť Napáliť obrazový súbor disku.

Aktualizácia:

Spoločnosť Microsoft teraz previedla obrázky ISO do režimu offline, takže už nie je možné sťahovať súbory.

Stiahnite si 32-bitovú verziu aktualizácie pre tvorcov Windows 10 tu (dostal sa offline)

Stiahnite si 64-bitovú verziu aktualizácie pre tvorcov Windows 10 tu (dostal sa offline)

Čistá inštalácia

Reštart počítača s týmto DVD vám umožní vykonať čistú inštaláciu aktualizácie Windows 10 Creators Update. Poznámka: ponúkané súbory ISO obsahujú anglické verzie. Po nainštalovaní aktualizácie Windows 10 Creators Update môžete prostredníctvom nastavenia jazyka použiť aj nastavenie holandského jazyka.

Mimochodom, pri bootovaní z DVD nemôžete upgradovať existujúcu inštaláciu systému Windows 10, ale iba čistú inštaláciu. Ak chcete priamo inovovať svoju existujúcu inštaláciu systému Windows 10 na Windows 10 Creators Update, použite nástroj, o ktorom pojednávame nižšie.

Inovujte priamo zo systému Windows 10

Okrem súborov ISO spoločnosť Microsoft sprístupnila aj samostatnú aplikáciu na aktualizáciu, ktorá vám umožňuje inovovať priamo z aktuálnej verzie systému Windows 10 na aktualizáciu Creators Update. Veľkou výhodou je, že sa vaše nastavenia uložia, je však potrebné znova raz zadať nastavenia ochrany osobných údajov.

Aktualizácia:

Po rôznych testoch v redakcii sa ukazuje, že tento nástroj nefunguje. Aplikácia zistí, že existuje nová verzia systému Windows 10 - pozrite si tiež snímku obrazovky nižšie - po stiahnutí aktualizácie sa však zdá, že sa práve sťahuje nová verzia zostavy 1607. Jedná sa o výročnú aktualizáciu vydanú v lete 2016. Spoločnosť Microsoft teraz tiež presunula nástroj na aktualizáciu do režimu offline. Možno došlo k chybe v softvéri, hneď ako bude k dispozícii nová verzia, nahlásime ju tu.

Program najskôr skontroluje váš systém a zistí, či je na disku dostatok miesta na stiahnutie aktualizácie. Aktualizácia Creators Update sa stiahne úplne pred začatím samotnej inštalácie. Stiahnutie trvá asi 15 minút, v závislosti od rýchlosti vášho internetového pripojenia.

Potom sa počítač reštartuje a budete musieť ešte raz prejsť nastaveniami ochrany osobných údajov. Potom je aktualizácia dokončená a vaša existujúca verzia systému Windows 10 sa aktualizuje na aktualizáciu Creators Update.

Copyright projectwriteasmile.com 2023