Ako

Vymažte všetky svoje údaje o ochrane osobných údajov pomocou nástroja Click and Clean

Ochrana osobných údajov je v dnešnej dobe odpočúvania NSA a počítačovej kriminality citlivým problémom. Najbezpečnejšie je urobiť, samozrejme, čo najmenej online, ale to je v roku 2014 veľmi zlá rada. Menej prísne, ale veľmi efektívne je rozšírenie Click and Clean pre Firefox.

Stiahnite si Click and Clean

Click and Clean je rozšírenie, ktoré umožňuje odstrániť históriu prehľadávača, dočasné súbory, stiahnuté súbory, cookies a oveľa viac jednoduchým stlačením tlačidla - skrátka všetko, čo ukazuje, čo ste vo Firefoxe robili. Rozšírenie je k dispozícii aj pre Google Chrome (funguje takmer rovnako), ale v tomto článku si povieme verziu Firefoxu. Ak chcete rozšírenie stiahnuť, prejdite na stránku s rozšírením a kliknite na ikonu Pridať do prehliadača Firefox a potom ďalej Nainštalovať teraz. Pred použitím musíte prehliadač po inštalácii reštartovať.

Rozšírenie pre Firefox aj Chrome je zadarmo.

Použite Click and Clean

Po nainštalovaní nástroja Click and Clean a reštartovaní prehľadávača nájdete rozšírenie po kliknutí na oranžové tlačidlo Firefox v ľavom hornom rohu a následnom kliknutí Doplnky a možnosti Včela Kliknite a vyčistite. Potom sa zobrazí okno so všetkými druhmi možností. Zdá sa, že horná lišta v tomto okne obsahuje karty, ale nenechajte sa zlákať, aby ste na ne klikali, pretože ide iba o odkazy na profily autorov na Facebooku a Twitteri (nie nastavenia súkromia súvisiace s Facebookom a Twitterom).

Možnosti sú celkom zrejmé, hlavnou z nich je, že po zatvorení prehliadača je možné údaje automaticky vymazať. Túto možnosť odporúčame, pretože nemusíte zakaždým kliknúť na tlačidlo (s rizikom jeho zabudnutia). Zaujímavá je tiež možnosť mať program spustený automaticky po zatvorení prehliadača, aby ste mohli napríklad po dokončení surfovania spustiť ďalší softvér súvisiaci s ochranou súkromia. Zachádza to trochu ďaleko, ale je pekné, že je to možné. Chcete okamžite vymazať svoje údaje citlivé na súkromie? Potom kliknite na Teraz jasné!

Môžete nastaviť program tak, aby po zatvorení prehliadača vymazal vaše údaje.