Blog

Toto je pre Snapchat novinka

Spoločnosť Snap konečne vylepšila svoju fotografickú aplikáciu Snapchat. Od začiatku roka 2018 bola táto aplikácia od základu prebudovaná, aby sa výkon aplikácie pre Android zosúladil s výkonom aplikácie pre iOS.

Aj keď sa na prvý pohľad so Snapchatom zmenilo len málo, vzadu bolo urobených dosť zmien, aby bola aplikácia Fotky rýchlejšia. V počiatočných testoch by sa aplikácia spustila o 20 percent rýchlejšie a časy načítania Lens and Stories sa výrazne znížili. Okrem toho sa zlepšila kvalita fotografií a mnoho chýb sa vraj opravilo.

Úplne nový

Rozhovor Android Authority s niektorými členmi vývojového tímu Snapchatu odhalil, že spoločnosť na aktualizácii istý čas pracovala. Snap pôvodne uvažoval, že sa ho zbaví pomocou niekoľkých opráv pre starú aplikáciu, ale čoskoro bolo jasné, že najlepšiu fotoaplikáciu je možné od základu prestavať, aby sa všetky problémy vyriešili naraz.

V priebehu rokov sa ekosystém Android výrazne rozrástol a pre každý rozpočet je k dispozícii veľa rôznych telefónov s Androidom. To tiež znamená, že výkon rôznych telefónov sa enormne líši, čo robí jeden smartphone s Androidom oveľa ťažšie hrať Snapchat ako ten druhý.

Nová verzia Snapchatu to viac zohľadňuje. Aplikácia by teraz mala fungovať oveľa lepšie pre každý telefón s Androidom a budúce aktualizácie je tiež možné implementovať jednoduchšie a rýchlejšie. U verzie Snapchatu pre iOS sa objavia nové opravy a funkcie, čo predtým nebolo zvykom. Viceprezident spoločnosti Snap Jacob Andreou v skutočnosti naznačuje, že nové funkcie sa v systéme Android môžu dočkať skôr ako v budúcnosti, skôr ako sa dostanú na zariadenia so systémom iOS.

Nie všetko sa vyriešilo

Zatiaľ sa to zdá byť vecou budúcnosti. Používatelia Androidu sa stále potýkajú s problémami a nie všetky funkcie sú k dispozícii, vrátane Snapchat Charms. Táto funkcia, pomocou ktorej môžete zvláštnym spôsobom osláviť svoje priateľstvá, je v súčasnosti k dispozícii iba pre aplikáciu iOS.

Snap pre technický web Engadget uviedol, že používatelia Androidu si budú musieť na implementáciu všetkých zmien počkať o niečo dlhšie. Otázkou je, či dokážu zhromaždiť trpezlivosť. V treťom štvrťroku 2018 stratil Snapchat už dva milióny členov, z ktorých väčšinu tvorili používatelia Androidu.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found