Ako

Vytvorte si vlastný Chromebook so službou CloudReady

Možnosti dať starému notebooku druhý život sú veľmi veľké. CloudReady teraz pridáva novú možnosť, konkrétne tým, že vám ponúka možnosť zmeniť notebook na Chromebook s OS Chromium OS, otvorenou verziou systému Chrome OS.

01 Príprava

Skôr ako začnete s aplikáciou CloudReady, je najskôr potrebné vykonať niekoľko príprav. Celý proces trvá asi dvadsať minút. Potrebujete USB kľúč s 8 alebo 16 GB úložného priestoru, najlepšie USB 2.0. Uistite sa, že na USB kľúči nie je nič dôležité, pretože by sa vymazal. Uistite sa, že prenosný počítač, ktorý budete používať pre CloudReady, neobsahuje alebo nemá zálohované žiadne dôležité údaje. Presné požiadavky, ktoré musí váš notebook spĺňať, si môžete prečítať v poli „Aké sú systémové požiadavky?“. Prečítajte si tiež: Ako nastaviť nový Chromebook.

Aké sú systémové požiadavky?

Systémové požiadavky pre CloudReady nie sú príliš vysoké. Potrebujete minimálne 1 GB pamäte, ako aj Wi-Fi alebo ethernetové pripojenie. Požadovaný objem úložného priestoru je veľmi nízky, minimálne 8 GB na pevnom disku alebo SSD. Z hľadiska grafického výkonu alebo čipsetu to pravdepodobne spôsobí najviac problémov. CloudReady odporúča, aby bol váš notebook predstavený minimálne po júni 2009, potom máte najväčšiu šancu, že bude dostatočne výkonný. Netbooky s grafikou Intel GMA 500, 600, 3600 alebo 3650 budú podľa CloudReady fungovať veľmi slabo.

02 Program obnovy

Najskôr je potrebné nainštalovať program na obnovenie Chromebooku. Predpokladáme, že ste si už prehliadač Google Chrome nainštalovali. Kroky robíme vo Windows 10, ale akákoľvek verzia zo systému Vista je v poriadku. Otvorte Google Chrome a prejdite do Internetového obchodu Chrome. Zadajte hľadaný výraz vľavo hore Program obnovy Chromebooku a stlačte kláves Enter. Vo výsledku vyhľadávania sa potom zobrazí program obnovy Chromebookov zo stránky google.com. Kliknite vedľa nej Pridať. do prehliadača Chrome a kliknite na správu, ktorá sa zobrazí Pridať aplikáciu.

03 Vytvorte USB kľúč

CloudReady si môžete stiahnuť tu. Sťahovanie súboru zip sa spustí automaticky. V systéme Windows prejdite do ponuky Štart a otvorte Chromebook Recovery Utility. Kliknite na ozubené koliesko vpravo hore a vyberte si Použite miestny obrázok aby ste si sami vybrali súbor zip. Prejdite do priečinka, do ktorého ste uložili novo stiahnutý súbor zip. Vyberte si na Vyberte médium, ktoré chcete použiť USB kľúč na umiestnenie obrázka. kliknite na Nastúpte nasledovaný Vytvoriť teraz. Upozorňujeme, že postup môže naznačovať nesprávne hodnoty: súbor zip sme rozbalili na 400 percent a do konca mu zostávalo -20 sekúnd. Potom kliknite Pripravený zavrieť okno.

04 Spustenie

Inštaláciu spustíte spustením prenosného počítača z USB kľúča stlačením príslušného klávesu ihneď po zapnutí. Pre notebooky Dell a Lenovo je to často F12, pre HP F9, pre Sony stlačte F11 a pre MacBooky klávesová skratka. U ostatných modelov vyskúšajte rôzne funkčné klávesy alebo kláves Enter ihneď po spustení prenosného počítača. Alebo dávate pozor pri spustení, zvyčajne sa zobrazuje správny kľúč. Ak to naozaj nefunguje, môžete vstúpiť do systému BIOS a zmeniť poradie zavádzania. Umiestnením možnosti USB do hornej časti zoznamu sa automaticky spustí.