Novinky

Takto vyzerá nová ponuka Štart systému Windows 10

Microsoft sa chystá prepracovať ponuku Štart systému Windows 10 a už ochutnal. Čo môžeme čakať?

Aj keď by ste pravdepodobne nemali čakať zásadné zmeny, Microsoft sa jednoznačne chce uistiť, že nová ponuka Štart vyzerá opäť sviežo a zapadá aj do verzie Windows 10, ako ju poznáme dnes. Spoločnosť Microsoft v priebehu rokov dolaďovala operačný systém, vďaka čomu vyzerá Windows 10 teraz zreteľne odlišne, ako pred piatimi rokmi, keď vyšiel operačný systém. Štartovacie menu však zostalo roky rovnaké.

Toto je nové

Jedna vec je istá: dlaždice systému Windows zostanú, napriek klebetám, že by mohli zmiznúť. Dlaždice čoskoro dostanú farbu, ktorá zodpovedá svetlej alebo tmavej téme, ktorú ste si vybrali. Ak máte živé dlaždice vypnuté, dostanete akýsi „efektívny“ dizajn, v ktorom majú ikony priehľadné pozadie. Nepraktické jednofarebné bloky preto zmiznú.

Výsledok je pôsobivý: zdá sa, že ponuka Štart oveľa lepšie zapadá do situácie, v ktorej sa teraz stal Windows 10.

Aktualizácia dostanú aj vaše nedávno použité aplikácie, ktoré sa zvyčajne zobrazujú na ľavej strane ponuky Štart. Už nebudú mať farebné pozadie. Táto časť ponuky Štart sa preto bude oveľa lepšie hodiť k téme Windows, ktorú ste si vybrali.

Spustiť

Nové štartovacie menu bolo odhalené na facebookovej stránke Microsoft 365. V príslušnej facebookovej správe nebolo spomenuté, kedy môžeme nové štartovacie menu čakať. Vieme len to, že spoločnosť Microsoft stále dokončuje „i“.

Nové menu Štart má vyjsť údajne na konci tohto roka alebo dokonca niekedy v budúcom roku. Novej ponuky štart sa pravdepodobne nedočkáme v druhej veľkej aktualizácii Windows, ktorá vyjde pravdepodobne okolo októbra alebo novembra.

Spoločnosť Microsoft dlho neupravovala ponuku Štart. Ponuka Štart sa naposledy významne riešila ešte v časoch systému Windows 8. Prvýkrát sa nám potom predstavili dlaždice systému Windows, čo však nebolo po chuti každému používateľovi počítača. Pri systéme Windows 10 sa dlaždice zachovali, ale Microsoft sa vrátil k klasickej ponuke Štart.

Prajete si teraz urobiť zmeny v ponuke Štart? Môžete: môžete upraviť alebo zoskupiť dlaždice a tiež môžete upraviť zobrazenie „Všetky aplikácie“. V tomto článku sa dočítate ako.